Czego szukasz?

FIA WEC

FIA WEC 2022 – gdzie oglądać 24h Le Mans? [transmisja, online, stream]

Internauci często szukają informacji, gdzie jest dostępna transmisja WEC z 24h Le Mans. Tutaj przedstawiamy wszystkie informacje na ten temat.

FIA WEC 2022 - gdzie obejrzeć 24h Le Mans? [transmisja, online, stream]
Fot. FIA WEC

Gdzie oglądać WEC 24h Le Mans 2022 w Polsce?

Rundę WEC 24h Le Mans można oglądać w telewizji i internecie. Ten wyścig pokaże wyłącznie Eurosport. Dlaczego? 24h Le Mans to wyjątkowy wyścig, do którego ACO sprzedaje osobne prawa transmisyjne. W tym przypadku nie ma możliwości dzielenia licencji na kilka państw i dlatego tylko Eurosport pokaże te zawody. Jednak w tym wypadku mamy gwarancję, że będziemy mogli obejrzeć wszystkie sesje treningowe i kwalifikacyjne.

Jeżeli chodzi o Eleven Sports 3 Polsat Sport News to te dwie stacje wrócą do pokazywania mistrzostw świata od lipcowego 6h Monza. Jeśli macie zamiar kupić dostęp do Eleven Sports w Playerze, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla Was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu.

ZOBACZ TAKŻE
Alpine pokonało Toyotę w 1000 Mil Sebring. Pech Premy i Inter Europolu

Transmisja FIA WEC 2022 w Internecie

Dostępne dla widzów są dwa serwisy streamingowe. Eurosport Player oferuje transmisje wszystkich sesji w dwóch wariantach. Można zatem wybrać wariant:

 1. telewizyjny – transmisja taka sama jak w TV, z polskim komentarzem i reklamami;
 2. comm-free – czysta transmisja bez komentarza i reklam (dotyczy tylko samego wyścigu).

Eurosport Player jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji. Posiadanie dostępu do telewizji Eurosport nie jest wymagane. Korzystanie z Playera jest darmowe przez pierwszy tydzień od założenia konta; potem trzeba wykupić subskrypcję za 15 złotych/miesiąc lub 89 złotych/rok. Dostępna jest także aplikacja na Androida i iOS. Strona internetowa Eurosport Playera znajduje się tutaj.

Transmisja WEC 2022 jest dostępna także w usłudze FIA WEC Live – usługa oferowana bezpośrednio przez World Endurance Championship, która jako jedyna w Polsce daje obecnie pełny dostęp do sesji WEC. WEC Live, podobnie jak Eurosport Player, jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji do uzyskania pełnego dostępu. Za darmo jest dostępny jedynie podstawowy Timming & Scoring. Wykupienie dostępu po założeniu konta kosztuje zwykle 5,49 €/wyścig. Dostęp do samego 24 Heures du Mans kosztuje 10€. Oprócz pojedynczych wyścigów można także wykupić „paczkę” sezonową za 39,99 €.

Na zawartość paczki składają się:

 • Transmisja wszystkich sesji z angielskim komentarzem, przy czym warstwa wideo jest taka sama jak w telewizji;
 • Kilkanaście onboardów samochodów ze wszystkich czterech klas;
 • Bardziej rozbudowany T&S;
 • Interaktywna mapa toru;
 • Dziennik wydarzeń zawierający informacje na temat postępu sesji.

Za mikrofonami transmisji WEC zasiądą: Martin Haven, Anthony Davidson oraz Graham Goodwin. Pit reporterami są Louise Beckett i Duncan Vincent. Strona internetowa FIA WEC Live jest dostępna tutaj.

Czasy rozgrywania sesji 24h Le Mans 2022 (Polska, CEST):

 • 1. trening: środa, 8 czerwca, 14:00 – 17:00,
 • Kwalifikacje: środa, 8 czerwca, 19:00 – 20:00,
 • 2. trening: środa, 8 czerwca, 22:00 – 0:00,
 • 3. trening: czwartek, 9 czerwca, 15:00 – 18:00,
 • Kwalifikacje (sesja Hyperpole dla Top6 załóg z każdej klasy): czwartek, 9 czerwca, 20:00 – 20:30,
 • 4. trening: czwartek, 9 czerwca, 22:00 – 0:00,
 • Rozgrzewka: sobota, 11 czerwca, 10:30 – 10:45,
 • Wyścig 24h Le Mans 2022: start sobota, 11 czerwca, 16:00, finisz niedziela, 12 czerwca, 16:00.
ZOBACZ TAKŻE
Czym LMP2 Pro-Am różni się od zwykłego LMP2? Wyjaśniamy

Jak mogę inaczej urozmaicić sobie śledzenie WEC 24h Le Mans 2022?

WEC oferuje na swojej stronie internetowej podstawowy T&S, dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel. Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla WEC dostarcza FIA, i publikuje go niedługo przed każdym wyścigiem.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik WEC: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2022

Od autora: Niezależnie od wybranej opcji polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom WEC polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu.

Jak wygląda kalendarz World Endurance Championship 2022?

Kalendarz WEC 2022 składa się z sześciu wyścigów, poprzedzonych obowiązkowym testem zwanym Prologue. W terminarzu znajdują się wyścigi sześciogodzinne, ośmiogodzinne i dwudziestoczterogodzinne. Cały kalendarz omówiliśmy jednak w osobnym artykule, dostępnym poniżej. Jednak należy wziąć pod uwagę, że ze względu na sytuację na świecie kalendarz może ulegać zmianom. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco na łamach motohigh.pl. O tym, jak obecnie wygląda kalendarz WEC 2022, dowiecie się z naszego artykułu podpiętego poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz WEC 2022. Kiedy wyścigi z udziałem Kubicy i Piekarzy?

4.9/5 (liczba głosów: 17)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama