Czego szukasz?

Formuła 1

Alonso o kontynuacji kariery w F1. „Nadal warto to robić”

Fernando Alonso przyznał, że nie zamierza odchodzić z Formuły 1. Hiszpański weteran podkreślał, że czuje się nawet lepszy niż był kilkanaście lat temu, co dodatkowo motywuje go do pozostania w sporcie. W ostatnim czasie pojawiło się dużo plotek na temat potencjalnego odejścia dwukrotnego mistrza świata ze sportu, głównie przez nie najlepszy początek sezonu 2022.

2022 gp hiszpanii alonso alpine
Fot. BWT Alpine F1 Team

2-krotny MŚ F1 nie ma zamiaru przestać

Przypomnijmy, że obecny kontrakt na linii Alonso-Alpine wygasa z końcem bieżącego roku. Do tej pory „Nando” zgromadził zaledwie 4 punkty, co nie wygląda dobrze na tle Ocona z dorobkiem 30 „oczek”. Warto pamiętać, że po stronie Hiszpana przytrafiało się sporo awarii, a on sam już użył nadprogramowych komponentów układu napędowego. Jedna z usterek dotknęła Fernando Alonso w trakcie kwalifikacji do GP Australii, gdzie miał szansę zakwalifikować się w Top 3. W Arabii Saudyjskiej mógł powalczyć nawet o 5. lokatę, ale w jego bolidzie A522 doszło do awarii. Po drodze w wyniku kar czasowych stracił też 2 punkty wywalczone w GP Miami. Pod względem czystego tempa 40-latek nie odstaje od młodszego kolegi i to go motywuje.

W przyszłym roku lub przez następne dwa lata chciałbym kontynuować [karierę – przyp. red.] i nadal jeździć, ponieważ teraz najlepiej się czuję. Błędem byłoby oglądać F1 w domu, gdy nadal czuję 100 procent swoich możliwości Kiedy poczuję, że tak nie jest, będę pierwszym, który podniesie rękę i zatrzyma się. F1 jest bardzo wymagająca. musisz poświęcić wiele rzeczy w życiu, aby dalej się ścigać. Ale w tej chwili nadal warto to robić – powiedział 2-krotny MŚ F1 na łamach BBC Sport.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna kierowców F1 2022. Aktualna sytuacja w tabeli

„Nieformalne” rozmowy kontraktowe

40-letni Alonso jest obecnie najstarszym kierowca w stawce F1. Jeszcze w sezonie 2021 był drugim pod względem wieku, za Kimim Raikkonenem. Sam zainteresowany nie zamierzał jednak szukać wymówek w swoim wieku w odniesieniu do wyników. Jego rozbrat z królową sportów motorowych trwał dwa lata i sprawił, że Hiszpan zatęsknił i poczuł, że stać go na walkę o 3. tytuł.

Wiek nie jest najważniejszym czynnikiem w sportach motorowych. W innych sportach jest inaczej. Musisz polegać na swojej kondycji fizycznej i tym podobnych rzeczach, ale w sportach motorowych wolę mieć jedno nowe przednie lub tylne skrzydło niż odjąć sobie 3 lata. To na pewno dałoby mi więcej osiągów. Dwa lata poza sportem wystarczyły, aby całkowicie zresetować mój umysł, a także kondycję fizyczną i cieszyć się trenowaniem i przygotowywaniem do wyścigów. Jestem tak dobry, jak miałem 25 lub 30 lat – przekonywał „Nando”.

ZOBACZ TAKŻE
Cud w Faenzie, czyli jak Stoddart i Alonso odrodzili Minardi

Fernando Alonso potwierdził, że obecnie rozmawia z kierownictwem Alpine nad przedłużeniem kontraktu. Decyzja, według Otmara Szafnauera, ma zapaść w okolicach GP Wielkiej Brytanii. Sporo plotek do tej pory łączyło 40-latka z posadą w Astonie Martinie, gdzie miałby zastąpić Sebastiana Vettela. Wydaje się jednak, że priorytetem jest pozostanie w stajni z Enstone. A to nie do końca dobra wiadomość dla Oscara Piastreigo, który czeka na swoją szansę w F1.

Nie rozmawialiśmy oficjalnie. […] Właśnie wypiliśmy kilka kaw. Ale myślę, że będzie taka możliwość. Motywacja wciąż istnieje, aby wygrać i zniwelować tę przewagę [do rywali z przodu – przyp. red.]. Nawet jeśli wiemy, jak bardzo będzie to trudne. Wiemy, że jest kilka rzeczy, które możemy zrobić. W pierwszym roku obowiązywania nowych przepisów wiele się uczysz o innych samochodach i różnych filozofiach, więc istnieje wiele skrótów w osiągach, które możesz łatwo znaleźć – zakończył Alonso.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama