Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Steiner wyznaczył nowe cele Haasa. Pora na… podia

Guenther Steiner postanowił wypowiedzieć się na temat oczekiwań Haasa na nadchodzące lata. Włoch nie ukrywał satysfakcji ze znaczącej poprawy formy stajni z Kannapolis w sezonie 2022 po trudnych 3 sezonach. Jednocześnie jednak chciał dać ekipie 3 lata na wywalczenie premierowego podium.

guenther steiner f1 haas 2022
Fot. Haas F1 Team

Postęp Haasa widoczny gołym okiem

Trzeba przyznać, że początek sezonu 2022 w wykonaniu Kevina Magnussena dawał nadzieję na coś naprawdę dużego. Sam Duńczyk liczył po cichu na okazję i swoje drugie podium w karierze w F1. Niestety później zespół Haas zaczął nieco tracić względem rywali, którzy wdrażali poprawki. Ostatecznie Amerykanie wdrożyli duży pakiet tylko w jednym bolidzie podczas GP Węgier. Odczucia „K-Maga” były pozytywne, ale suma summarum nie przyniosło to nadzwyczajnego wyniku. Wszystko może zmienić się jednak przy okazji weekendu o GP Belgii. Szef Haasa postanowił jednak spojrzeć na swój zespół szerzej, prognozując osiągnięcia do czasu rewolucji silnikowej 2026.

Myślę, że pod koniec tych przepisów nie będziemy wygrywać wyścigów, ale przynajmniej mam nadzieję, że będziemy mogli dążyć do wywalczenia podium. Taki jest cel. Ale wszystkie inne zespoły mają taką samą szansę, są też w limicie budżetowym, a o tym nigdy nie wolno nam zapominać – przekonywał Guenther Steiner.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna konstruktorów F1 2022. Aktualna sytuacja w tabeli

„Białe Ferrari” może sporo zarobić

57-letni Włoch może oczekiwać, że Haas podreperuje swój budżet. Zespół ze Stanów Zjednoczonych z bolidem VF-22 („białym Ferrari”) ma szansę ukończyć rywalizację w sezonie 2022 na pozycji nr 7. Wiele będzie zależało od postawy Astona Martina i AlphaTauri w drugiej fazie kampanii. Jeśli chodzi o Williamsa, to tutaj zagrożenie niemalże nie istnieje. Co ciekawe, może okazać się, że Haas skorzysta na charakterystyce niektórych torów i zacznie podgryzać 6. Alfę Romeo, do której obecnie traci 16 „oczek”. To w porównaniu z ostatnimi lokatami w ostatnich 3 latach, zapewni stajni z Kannapolis pewne profity i zwiększy budżet, który obecnie znajduje się znacznie poniżej limitu.

ZOBACZ TAKŻE
Zespoły F1, które nie wystartowały w wyścigu. Oto 7 zmarnowanych szans

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama