Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

FIA WEC

Wyścig 6h Fuji 2022 w FIA WEC | Relacja na żywo

Zapraszamy do śledzenia naszej darmowej relacji live z wyścigu 6h Fuji 2022, w którym udział wezmą Robert Kubica i zespół Inter Europol Competition. Wyścig wystartuje o dość niecodziennej porze, bo o godzinie 4 rano czasu polskiego.

Kto wgra wyścig 6h Fuji w FIA WEC - relacja live
Fot. FIA WEC

Co warto wiedzieć przed startem 6h Fuji 2022?

Przed weekendem pogoda wyglądała na niepewną. Jednak już teraz można powiedzieć, że podczas wyścigu 6h Fuji 2022 nie powinniśmy uświadczyć ani kropli deszczu. W samym wyścigu należy się spodziewać dominacji Toyoty w klasie Hypercar. Z racji tego, że #8 znajduje się w korzystniejszej sytuacji w punktacji to właśnie ta załoga powinna znajdować się na czele przed bliźniaczym autem. Treningi pokazały również, że prawdopodobnie na początku wyścigu Alpine będzie musiała uznać wyższość także wobec samochodów Peugeota. Tempo prototypów 9X8 na krótszych przejazdach wyglądało dobrze, ale nie wiemy, jak to będzie wyglądać na dłuższą metę. Peugeot nadal zmaga się z porpoisingiem, a dodatkowo w każdym z treningów przejeżdżali o ponad sześć okrążeń mniej względem rywali, co brzmi „interesująco” w kontekście problemów z niezawodnością w 6h Monza. Jeśli jednak nic się nie wydarzy to mają szansę na walkę o podium w niedzielę.

W LMP2 rezultaty dotychczasowych sesji wskazują, że na czele powinny znajdować się takie ekipy, jak Jota, United czy WRT. Prema, dla której startuje między innymi Robert Kubica na ten moment wygląda obecnie na rywala RealTeam WRT czy Vector Sport i Signatech Alpine w walce o piąte miejsce. Pamiętajmy jednak, że w wyścigu wiele może się wydarzyć. Niestety wiele też wskazuje na to, że Inter Europol Competition będzie musiał stawić czoła załogom z podklasy Pro-Am.

W GTE Pro oraz w GTE Am wbrew przewidywaniom przed treningami zapowiada się nam ekscytujący pojedynek między Porsche, a Ferrari. Te dwa samochody zdają się być bardzo dobrze zbalansowane pod kątem BoP względem siebie. W Pro prawdopodobnie Corvette będzie walczyło o to, aby nie zamykać stawki. Z kolei w klasie Am tuż za czołówką powinny się znaleźć Astony Martiny.

ZOBACZ TAKŻE
Toyota i Ferrari wygrały 6h Fuji 2022. Kubica szósty | Analiza

Relacja na żywo z wyścigu 6h Fuji 2022 w FIA WEC

Poniżej znajduje się relacja live z wyścigu 6h Fuji. Sama rywalizacja wystartuje dziś, 11 września, o godz. 4:00 (rano) czasu polskiego i zakończy się po godzinie 10:00.

 

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama