Connect with us

Czego szukasz?

F4

Hiszpańska F4 w Navarze: Kucharczyk ponownie czwarty | Analiza 2. wyścigu

Hugh Barter odniósł swoje 2. zwycięstwo na torze Navarra. Australijczyk zdołał wykorzystać neutralizację oraz dobrą defensywę w walce z Nikolą Tsolovem. Podium uzupełnił Kirill Smal, za którego plecami znalazł się Tymoteusz Kucharczyk. Nasz rodak niemal cały wyścig jechał na 5. miejscu, ale Georg Kelstrup jadący przed nim otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową za falstart. Pora przeanalizować zmagania.

kucharczyk p4 navarra hiszpańska f4 2022 2 wyścig
Fot. Tymek Kucharczyk / Facebook

Zwycięski Hugh Barter. Tymoteusz Kucharczyk znów blisko podium

Australijczyk z Campos Racing miał dziś nieco łatwiejsze zadanie. Wszystko przez kolizję między Escotto a Dinesenem, którzy na 2. okrążeniu wyeliminowali się z rywalizacji. Służby porządkowe długo sprzątały tor, przez co po zjeździe samochodu bezpieczeństwa zostały około 3 minuty ścigania + okrążenie. Nikola Tsolov dwoił się i troił, ale nie znalazł sposobu na Hugha Bartera. Trzeci na metę wpadł Kirill Smal, który nie dopuścił, aby całe podium należało dziś do Camposa i Campos Racing. Reprezentant Kirgistanu ponownie był lepszy od Tymoteusza Kucharczyka, który był znów czwarty. Polak zyskał jedną lokatę, wykorzystując karę przejazdu przez aleję serwisową dla Georga Kelstrupa za falstart. Tempo Polaka nie dawało żadnych nadziei na podium, a obecność Duńczyka z karą, który tylko właściwie jechał swoje nie mając nic do zyskania ani do stracenia, nie pomagała mu.

ZOBACZ TAKŻE
Hiszpańska F4: Świetny Barter, Kucharczyk czwarty | Analiza 1. wyścigu w Navarze

Najlepszy zespół: Campos

Gdyby liczyć poczynania Campos i Campos Racing razem to Hiszpanie cieszyliby się z dubletu. Hugh Barter i Nikola Tsolov wykonali dobrą robotę, a Georg Kelstrup, gdyby nie kara to zdobyłby P4. Mimo wszystko zadowoleni mogą być z 5. Stromsteda, dzięki któremu w sumie Campos wywalczył 18 punktów do klasyfikacji. Campos Racing musiał za to zadowolić się 16 „oczkami” za zwycięstwo Hugha Bartera. Zadowolone z występu może być też MP Motorsport, które dzięki Smalowi, Kucharczykowi i Rinicelli pogodziło hiszpańskie ekipy, zdobywając 20 pkt. Całkiem przyzwoity występ zaliczył też Drivex, który dzięki P6 Nogalesa i P8 Juliena dopisało sobie 5 „oczek”.

ZOBACZ TAKŻE
Ależ zanurkował! Wyciekł on-board z ataku Kucharczyka (video)

Największe zaskoczenie: Kirill Smal

Reprezentant MP Motorsport w ostatnim czasie pozytywnie zaskakuje, coraz to bardziej regularnymi wizytami na podium. Smal ma o co walczyć, ponieważ godni Kucharczyka w „generalce”. Zawodnik z Kirgistanu przystępował do zawodów z 3. pola i zdołał je obronić przed Kelstrupem, Kucharczykiem i Stromstedem. Ponownie nikt nie potrafił mu poważnie zagrozić przez całe zmagania, chociaż na pewno długa neutralizacja pomogła uspokoić Smala. Na pewno trzeba będzie bacznie go obserwować w finałowej rundzie, ponieważ możliwe, że włączy się do walki o wyższe lokaty niż P3.

Największe rozczarowanie: Rinicella i Kelstrup

Włoski zawodnik z MP Motorsport startował obok Tymoteusza Kucharczyka. Niestety nie był on w stanie utrzymać 6. lokaty i spadł nawet na chwilę poza Top 8. Następnie odrabiał straty i ostatecznie ukończył zmagania na 7. miejscu. Od niego śmiało można oczekiwać jednak więcej, ponieważ miał on już okazję pokazywać się z niezłej strony na początku roku i to nie tylko w Hiszpańskiej Formule 4. Kolejnym rozczarowaniem będzie Georg Kelstrup, który znów mógł dowieźć sporo punktów i zakręcić się koło podium. Tempo Duńczyka było lepsze niż Kucharczyka i Smala. Kara przejazdu przez aleję serwisową oznaczała dla niego spory spadek, bo aż na 19. lokatę.

Klasyfikacje generalne: Barter coraz bliżej wicemistrzostwa, Kucharczyk musi spoglądać na Smala

Nikola Tsolov może już czuć się mistrzem, ponieważ jego przewaga nad drugim Hughem Barterem to aż 89 punktów. Do zdobycia pozostało nam jeszcze maksymalnie 88 punktów (R3 i FL w Navarze, 2 FL i 2 PP, R1, R2 i R3 w Barcelonie), więc Bułgar ma już mistrzostwo w kieszeni. Za to Barter ma już 48 punktów przewagi nad trzecim Tymoteuszem Kucharczykiem, który musiałby liczyć na jego duże wpadki. Czwarty w klasyfikacji jest Kirill Smal, zespołowy kolega Polaka z MP Motorsport. Zawodnik z Kirgistanu ma 47 punktów straty do juniora Orlenu. Jeśli chodzi o zespoły to tutaj Campos Racing może już zacząć powoli otwierać szampana.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna Hiszpańskiej F4 2022. Sprawdź pozycję Kucharczyka

Przed nami jeszcze jeden wyścig w Navarze

Jeszcze dziś, 2 października, o godz. 14:15 czasu polskiego ruszy trzeci wyścig Hiszpańskiej Formuły 4 w Navarze. Ponownie Tymoteusz Kucharczyk będzie starał się wywalczyć jak najlepszy rezultat po starcie z 7. pola. W walce o wysokie cele z pewnością ujrzymy Nikolę Tsolova i Hugha Bartera, którzy przewodzą klasyfikacji generalnej serii. Rywalizację możecie śledzić za pośrednictwem YouTube’a lub Twitcha, ale też i naszej strony, klikając w link poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać Hiszpańską F4 z Kucharczykiem? [transmisja, live, stream]

Wyniki 2. wyścigu Hiszpańskiej Formuły 4 w Navarze

wyniki 2 wyścigu w Navarra hiszpańska f4 2022

Fot. livetiming.alkamelsystems.com

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama