Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

WRC

Gdzie oglądać WRC w Polsce w 2022 roku? [transmisja WRC, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać WRC w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji najważniejszej serii rajdowej na świecie.

gdzie oglądać wrc
Fot. M-Sport

Kto pokazuje WRC w Polsce w 2022 roku?

Gdzie oglądać WRC w Polsce w 2022 roku? Prawa do transmitowania rajdowej serii… nie były łakomym kąskiem w naszym kraju. Do tego stopnia, że od 2019 r. żadna telewizja nie zdecydowała się na ich zakup.

W przeszłości WRC pokazywały m.in. Canal+, Motowizja czy Polsat Sport, jednak wyniki oglądalności były bardzo słabe biorąc pod uwagę zainwestowane pieniądze, więc nikt nie zdecydował się na zakup praw do transmisji tej serii. 

Brak telewizji transmitującej WRC w Polsce nie oznacza oczywiście, że nie można śledzić tej serii w naszym kraju.

Gdzie oglądać WRC w Polsce? Pełna transmisja WRC

Wszystko za sprawą dedykowanego serwisu streamingowego WRC pod nazwą WRC+ ALL Live. Pozwala on obejrzeć wszystkie odcinki specjalne na żywo i na życzenie w jakości HD. Kibice mogą także śledzić zmagania na mapie z aktywnym położeniem samochodów (oczywiście na podstawie GPS).

Co więcej, wszystkie materiały video można obejrzeć z wielu kamer onboard, a dostęp do transmisji można mieć za pomocą wszystkich urządzeń mobilnych (komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tablet oraz smart tv).

ZOBACZ TAKŻE
Kierowcy WRC 2022 – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Taki luksus jednak kosztuje. WRC+ All Live kosztuje w Polsce 10,99 euro za miesiąc albo 99,99 euro za subskrypcję do końca 2022 roku

Co ciekawe, jeśli przyjrzeć się kalendarzowi, to… korzystniej wychodzi zakup miesięcznych dostępów. Okazuje się bowiem, że tegoroczny terminarz został tak skonstruowany, że wystarczy kupić osiem miesięcznych dostępów (87,92 euro), aby obejrzeć wszystkie rajdy. Rzecz jasna wygodniejsza jest jedna płatność za cały rok, ale wtedy jesteście na niej stratni finansowo. 

Dodatkowo, jeśli nie jesteście pewni swojej aktywności w związku z Rajdowymi Mistrzostwami Świata, zdecydowanie rozsądniejszy wydaje się oczywiście zakup miesięcznych dostępów. Warto także zauważyć znaczącą podwyżkę cen względem 2021 roku – z 8,99 na 10,99 i z 89,99 na 99,99 euro.

Poza transmisjami na żywo, WRC+ All Live oferuje oczywiście dostęp do archiwalnych materiałów. To niezwykle bogata biblioteka materiałów z rajdów z ostatnich lat, a także wiele nagrań historycznych. Więcej informacji znajdziecie tutaj – WRC+ All Live.

Magazyny w Motowizji

Motowizja na początku marca 2022 r. poinformowała, że zakupiła „prawa do pokazywania” WRC. W praktyce ogranicza się to godzinnych magazynów podsumowujących daną rundę, ukazujących się po jej zakończeniu. W ramach umowy kanał będzie pokazywał także archiwalne materiały z historii Rajdowych Mistrzostw Świata. Głosu do podsumowań użyczy Grzegorz Gac – na co dzień dziennikarz Eurosportu, a w przeszłości pilot rajdowy. 

Darmowy stream WRC w Polsce. Gdzie oglądać Rajd Hiszpanii? Red Bull TV

Dla kibiców pragnących rajdowych wrażeń, ale niezainteresowanych pełnymi transmisjami, mamy doskonałą informację. W Polsce funkcjonuje serwis Red Bull TV, który oferuje dzienne podsumowania zdarzeń rajdów WRC zupełnie za darmo.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz WRC 2022. Poznaj rozkład jazdy na nowy sezon

Rzecz jasna, nie jest to jednak tak rozbudowana biblioteka multimediów jak w WRC+ All Live, ale znany producent napojów energetycznych zapewnia kilka materiałów przy okazji każdego rajdu.

W przypadku Rajdu Hiszpanii 2022 (znanego także jako Rajd Katalonii WRC) to podsumowanie piątkowych, sobotnich i niedzielnych zmagań w specjalnych magazynach (tzw. highlightsy). Na chwilę obecną w planach nie ma transmisji jednego odcinka specjalnego oraz podsumowania całego rajdu dzień po zakończeniu, a takie rzeczy były w swego rodzaju ramówce jeszcze w 2020 roku. Co więcej, w trakcie sezonu 2021 zniknęła także filmowa zapowiedź rajdu.

Minusem jest oczywiście język – Red Bull TV – podobnie zresztą jak WRC+ All Live – oferuje transmisje wyłącznie po angielsku. Krótko mówiąc, w 2021 r. nie ma szerszych relacji z rajdów po polsku. Transmisje z Rajdu Katalonii w serwisie Red Bulla znajdziecie tutaj – Rajd Hiszpanii – RedBull TV.

4.8/5 (liczba głosów: 27)
2 komentarze

2 Komentarze

  1. Daniel Mirkiewicz

    17 stycznia 2021 at 23:01

    Dzięki za komentarz. Według strony WRC (https://www.wrc.com/en/footer/business/broadcaster/) transmisjami w Niemczech zajmuje się DAZN, a w Wielkiej Brytanii BT Sport i Channel 5.

  2. Pytajnik

    17 stycznia 2021 at 18:07

    A zagraniczne stacje to jakie transmitują chodzi mi o stacje z Niemiec lub Wlk. Brytanii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama