Czego szukasz?

FIA WEC

Gdzie oglądać 8h Bahrain w FIA WEC 2022? [transmisja, online, stream]

Internauci często szukają informacji, gdzie jest dostępna transmisja WEC z 8h Bahrain 2022. Tutaj przedstawiamy wszystkie informacje na ten temat.

FIA WEC 2022 - gdzie obejrzeć 6h Fuji? [transmisja, online, stream]
Fot. FIA WEC

Gdzie oglądać 8h Bahrain 2022 w Polsce?

Wszystkie rundy FIA WEC, poza 24h Le Mans, można śledzić w polskiej telewizji za pośrednictwem trzech kanałów. Pierwszym z nich jest Eurosport 1. Natomiast dwa pozostałe to Polsat Sport News oraz Eleven Sports 3. Jeśli chodzi o ten pierwszy to tu powinniśmy usłyszeć doświadczonych dziennikarzy znających się na WEC, jak Grzegorz Gac czy Andrzej Mielczarek. Oprócz nich można spodziewać się jeszcze jednego dziennikarza, ale obecnie trudno powiedzieć, kto to może być. Natomiast w Polsacie może to być Grzegorz Jędrzejewski wraz z Krystianem Sobierajskim Co ciekawe to Polsat udostępnia swój komentarz wspomnianej stacji Eleven. Jeśli macie zamiar nabyć dostęp do Eleven Sports w Playerze, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla Was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu.

ZOBACZ TAKŻE
Alpine pokonało Toyotę w 1000 Mil Sebring. Pech Premy i Inter Europolu

Transmisja 8h Bahrain 2022 w Internecie

Dostępne dla widzów są dwa serwisy streamingowe. Eurosport Player oferuje transmisje wszystkich sesji w dwóch wariantach. Można zatem wybrać wariant:

  1. telewizyjny – transmisja taka sama jak w TV, z polskim komentarzem i reklamami;
  2. comm-free – czysta transmisja bez komentarza i reklam (dotyczy tylko samego wyścigu).

Eurosport Player (w Polsce jako pakiet Eurosport Extra na Playerze) jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji. Posiadanie dostępu do telewizji Eurosport nie jest wymagane. Korzystanie z Playera jest darmowe przez pierwszy tydzień od założenia konta; potem trzeba wykupić subskrypcję za 15 złotych/miesiąc albo 99 złotych/12 miesięcy. Dostępna jest także aplikacja na Androida i iOS. Jeśli macie zamiar kupić dostęp do Eurosport Extra/Eurosport Playera, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu.

ZOBACZ TAKŻE
Wyścig 8h Bahrajnu 2022 w FIA WEC | Relacja LIVE

Transmisja WEC 2022 jest dostępna także w usłudze FIA WEC Live – usługa oferowana bezpośrednio przez World Endurance Championship, która jako jedyna w Polsce daje obecnie pełny dostęp do sesji WEC. WEC Live, podobnie jak Eurosport Extra, jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji do uzyskania pełnego dostępu. Za darmo jest dostępny jedynie podstawowy Timming & Scoring. Wykupienie dostępu po założeniu konta kosztuje zwykle 5,49 €/wyścig. Oprócz pojedynczych wyścigów można także wykupić „paczkę” sezonową za 39,99 €.

Na zawartość paczki składają się:

  • Transmisja wszystkich sesji z angielskim komentarzem, przy czym warstwa wideo jest taka sama jak w telewizji;
  • Kilkanaście onboardów samochodów ze wszystkich czterech klas;
  • Bardziej rozbudowany T&S;
  • Interaktywna mapa toru;
  • Dziennik wydarzeń zawierający informacje na temat postępu sesji.

Za mikrofonami transmisji WEC zasiądą: Martin Haven, Anthony Davidson oraz Graham Goodwin. Pit reporterami są Louise Beckett i Duncan Vincent. Strona internetowa FIA WEC Live jest dostępna tutaj.

Czasy rozgrywania sesji 8h Bahrain 2022 – rozkład i godziny transmisji

  • Kwalifikacje: sesja dla GTE Pro i GTE Am: piątek, 11 listopada, 14:50 – 15:00 – WEC Live i Eurosport Player,
  • Kwalifikacje: sesja dla klas Hypercar i LMP2: piątek, 11 listopada, 15:10 – 15:20 – WEC Live i Eurosport Player,
  • Wyścig 8h Bahrain 2022: sobota, 12 listopada, 12:00 – WEC Live, Eurosport 1, Player

Sesje treningowe FIA WEC nie są transmitowane na żywo.

ZOBACZ TAKŻE
Czym LMP2 Pro-Am różni się od zwykłego LMP2? Wyjaśniamy

Jak możecie urozmaicić sobie śledzenie 8h Bahrain?

Skoro poruszyliśmy już temat tego, gdzie oglądać 8h Bahrain to warto jeszcze poruszyć temat urozmaicenia sobie transmisji. .WEC oferuje na swojej stronie internetowej podstawowy T&S, dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel. Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla WEC dostarcza FIA, i publikuje go niedługo przed każdym wyścigiem.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik WEC: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2023

Od autora: Niezależnie od wybranej opcji polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom WEC polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu.

Jak wygląda kalendarz World Endurance Championship 2022?

Kalendarz FIA WEC 2022 składa się z sześciu wyścigów, poprzedzonych obowiązkowym testem zwanym Prologue. W terminarzu znajdują się wyścigi sześciogodzinne, ośmiogodzinne i dwudziestoczterogodzinne. Cały kalendarz omówiliśmy jednak w osobnym artykule, dostępnym poniżej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ze względu na sytuację na świecie kalendarz może ulegać zmianom. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco na łamach motohigh.pl. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz WEC 2022. Kiedy wyścigi z udziałem Kubicy i Piekarzy?

4.9/5 (liczba głosów: 20)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama