Czego szukasz?

F2

Gdzie oglądać Formułę 2 w Polsce? [transmisja, stream, live]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać Formułę 2 w sezonie 2022. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji tej serii wyścigowej.

Gdzie oglądać F2 w Polsce
Fot. Formula 2

Kto pokazuje F2 w Polsce w 2022 roku?

Gdzie oglądać Formułę 2 w Polsce w 2022 roku? Od 2015 roku prawa do transmisji wyścigów Formuły 2 posiada Polsat. Zawody te transmitowane są na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News. Umowa obowiązuje do końca 2022 roku. W przeszłości wyścigi bezpośredniego zaplecza F1 były transmitowane w Eurosporcie. Co ważne transmitowane są głównie wyścigi – czasami pokazywane są także kwalifikacje.

Gdzie oglądać kanały sportowe Polsatu?

Polsat posiada w swojej ofercie trzy sportowe kanały, na których można znaleźć transmisje F2: Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News. Jak już zostało wspomniane, nie ma reguły na którym z nich będzie transmitowany wyścig F2. Zazwyczaj jest to jednak Polsat Sport. Wszystkie trzy kanały można znaleźć w ofercie Polsat Box, dostępu do nich nie mają natomiast abonenci drugiej najważniejszej platformy satelitarnej – Plaformy Canal+. 

Sportowe kanały Polsatu są natomiast dostępne u większości operatorów kablowych. Mają ją w swojej ofercie m.in. UPC, Netia, Inea, Vectra czy wiele mniejszych podmiotów. Zazwyczaj są one dostępne bez dodatkowych opłat w przeciętnych pakietach.

ZOBACZ TAKŻE
F2: Kogo warto obserwować w sezonie 2022?

Kanały Polsat Sport dostępne są także w Internecie. Na stronie polsatboxgo.pl możecie kupić pakiet „Polsat Box Go Sport”, który kosztuje 40 zł na 30 dni. W jego ramach poza dostępem do podstawowych kanałów sportowych Polsatu otrzymacie także kanały Polsat Sport Premium (transmitujące Ligę Mistrzów UEFA), Eleven Sports, Eurosport, a nawet dwa kanały Canal + (Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4), które transmitują PKO BP Ekstraklasę. Kanałów sportowych Polsatu nie znajdziecie natomiast w player.pl czy pilot.wp.pl.

Gdzie oglądać Formułę 2 w Polsce? F1 TV

W Polsce jest jeszcze jedna opcja, aby móc obejrzeć zawody bezpośredniego przedsionka F1. Mowa tu o F1 TV. W jej ofercie są wszystkie sesje zaplecza Formuły 1 łącznie z treningami i kwalifikacjami. 

Formuła 1 proponuje dwa pakiety – Pro oraz Access, jednak tak naprawdę sens ma tylko ten pierwszy. Tylko on bowiem zawiera transmisje na żywo wszystkich sesji F2. W drugim znajdziemy zaledwie powtórki. Dodatkowo w F1 TV Pro znajdziemy dokument o rywalizacji w F2 zatytułowany „F2: Chasing the Dream”. To unikalna okazja, aby poznać kierowców rywalizujących zaledwie 1 krok od F1. Oba pakiety zawierają także rozbudowane archiwum wyścigów.  

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuły 2 2022. Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Cena za pakiet F1 TV Pro wynosi 49,99 euro za rok albo 5,99 euro za miesiąc. Dostęp do usługi Access kosztuje natomiast 26,99 euro za rok albo 2,99 euro za miesiąc. Co najważniejsze, F1 TV nie oferuje komentarza w języku polskim. Dostępnych jest kilka „podstawowych” języków z angielskim i niemieckim na czele. 

Weekend wyścigowy na Yas Marina – rozkład i godziny transmisji. O której i gdzie oglądać Formułę 2?

Polsat podał już terminarz swoich transmisji z F2. Nie jest przewidziane żadne studio przed zawodami przedsionka F1.

W sezonie 2022 komentatorami Formuły 2 w Polsce są Andrzej Borowczyk, Grzegorz Jędrzejewski oraz Krystian Sobierajski. Weekend wyścigowy w Abu Zabi przedstawia się następująco. Poniżej znajdziecie rozkład godzinowy transmisji.

Wyścig sprinterski: sobota, 19 listopada 2022 r. 13:15-14:10 – Polsat Sport News, F1 TV Pro

Wyścig główny: niedziela, 20 listopada 2022 r. 09:55-11:00 – Polsat Sport Extra, F1 TV Pro

4.7/5 (liczba głosów: 16)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama