Connect with us

Czego szukasz?

IMSA SportsCar

Gdzie oglądać IMSA Sportscar w 2023? [transmisja, live, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie obejrzeć IMSA Sportscar 2023 w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji tej serii.

Daytona 24h 2022 relacja live imsa
Fot. IMSA / Twitter

Gdzie mogę obejrzeć? Transmisja IMSA Sportscar 2023 w Polsce

Gdzie oglądać IMSA w Polsce w 2023 roku? Prawa do transmitowania amerykańskiej serii wyścigowej od sezonu 2022 przejęła platforma Viaplay. To serwis streamingowy Nordic Entertainment Group, skandynawskiego nadawcy, który wchodzi na kolejne europejskie rynki. Podmiot zabezpieczył na sobie prawa do końca 2023 roku.

Oznacza to, że Viaplay ma wyłączne prawa do transmitowania IMSA w Polsce, więc transmisji nie obejrzycie legalnie w żadnym innym miejscu. To o tyle istotne, że poza rynkami, na których sprzedano prawa do transmisji, sama seria wyścigowa oferuje usługę IMSA.tv. Jest ona bezpłatna i obejmuje transmisję kwalifikacji oraz wyścigów wszystkich serii IMSA. Komentarz dostarcza Radio Show Limited, pod nazwą IMSA Radio. Za mikrofonami zasiadają John Hindhaugh i Jeremy Shaw; pit reporterem jest Shea Adam. IMSA oferuje także transmisje poprzez aplikację IMSA na iOS oraz Androida. Ponadto RSL oferuje bliźniaczy stream na swojej stronie internetowej. Z powodu transmisji w Viaplay IMSA.tv jest jednak zablokowana w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE
MSR Acura liderem 24h Daytona w GTP na półmetku. Dramat BMW

Jak oglądać Viaplay?

Viaplay nie bez powodu nazywany jest „sportowym Netfliksem”. Można go bowiem oglądać za pomocą strony internetowej viaplay.pl, aplikacji na telefony czy tablety czy aplikacji na Smart TV. Poza bezpośrednim dostępem do kupienia na stronie platformy, jest możliwość wzięcia go w pakietach w UPC, Vectrze czy sieci komórkowej Play. Jeśli macie zamiar kupić dostęp do Viaplay, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla Was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu. 

Dostęp do Viaplay w Polsce kosztuje 34 złote miesięcznie. Platforma nie oferuje różnych pakietów cenowych różniących się jakością video i ilością kont możliwych do „podpięcia”. Cena jest jedna, podobnie jak jakość video – to Full HD 1080p w przypadku filmów i seriali oraz HD 720p w przypadku transmisji na żywo. Jeden jedyny pakiet Viaplay Total to znacząca odmiana w porównaniu np. z wspomnianym Netfliksem. Co niezwykle ważne, platforma w przypadku transmisji IMSA nie oferuje polskiego komentarza, a jedynie globalny – angielski.

ZOBACZ TAKŻE
Acura wygrała Rolex 24h Daytona 2022 z Meyer Shank Racing | Analiza

IMSA to nie jedyna seria wyścigowa dostępna w Viaplay. Platforma ma bowiem także prawa do IndyCar, W Series, Ferrari Challenge oraz 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu. „Perłą w koronie” skandynawskiego serwisu VOD będzie jednak Formuła 1, która znajdzie się na tej platformie w 2023 roku. Tym samym stanie się jedną z najważniejszych pozycji Viaplay ogółem obok niemieckiej Bundesligi w piłce nożnej (obecnie) i brytyjskiej Premier League w piłce nożnej (od sezonu 2022/23).

Jak wygląda kalendarz IMSA Sportscar 2023?

Kalendarz IMSA Sportscar 2023 składa się z jedenastu rund, rozrzuconych po całych Stanach Zjednoczonych USA. Należy jednak pamiętać, że kompozycja stawki zmienia się w trakcie sezonu, a także o tym, że cztery wyścigi długodystansowe tworzą wewnętrzny North American Endurance Cup. Kalendarz sezonu 2023 w IMSA WeatherTech Sportscar Championship jest dostępny poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz IMSA 2023. Mniej znaczy więcej?

Jak mogę inaczej urozmaicić sobie śledzenie IMSA?

Transmisja IMSA.tv w 2023 r. jest wspierana przez podstawowy T&S, oferowany na stronie IMSA i jest on dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel. Al Kamel oferuje ten sam T&S z własną nakładką wizualną na swojej stronie internetowej.

Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla IMSA dostarcza, jak co roku, Andy Blackmore. SG dla IWSC oraz IMPC na wyścig Rolex 24 Daytona 2023 jest dostępny tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Daytona International Speedway: Poznaj bliżej historię toru

Od autora: Polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu.

5/5 (liczba głosów: 9)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama