Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce w 2023 roku? [transmisja, stream, live]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać Formułę E w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji elektrycznej serii wyścigowej.

Formuła E Gen3
Fot. Formula E

Kto pokazuje Formułę E w Polsce w 2023 roku?

Prawa do transmitowania serii elektrycznych maszyn od samego początku posiada koncern Discovery, za pośrednictwem stacji Eurosport. Należący do Discovery kanał może zatem już niebawem świętować dziewiątą rocznicę pierwszych zawodów na swojej antenie.

Wobec zaangażowania Eurosportu, zasięg transmisji jest znaczący. Oba kanały, Eurosport 1 oraz Eurosport 2, są dostępne u większości operatorów kablowych i satelitarnych. W swej ofercie dysponują nim m.in. Polsat Box, platforma Canal+, Netia, Inea, Vectra. Same zawody  komentuje Andrzej Mielczarek.

ZOBACZ TAKŻE
Z elektrycznego Forda naładujecie inny samochód. F-150 niczym agregat

Warto jednak dodać, że Formuła E rzadko stanowi priorytet w aspekcie transmisji, toteż niektóre rundy nie są nadawane na żywo. Stacja uzupełnia wówczas braki nadawanymi dzień później powtórkami. Uniknięcie tego rodzaju niedogodności możliwe jest jedynie przez kanały internetowe, w ramach usługi Player.pl.

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce? Jedyne pewne źródło transmisji

Player, serwis streamingowy powiązany z TVN i Discovery, przejął wszystkie funkcje dotychczasowego kanału internetowego – Eurosportu Player. Oferuje on transmisje w jakości HD, dostępne na komputerach, laptopach, telefonach czy tabletach. Poza Formułą E, subskrypcja umożliwia też śledzenie wielu innych dyscyplin, m.in. tenisa, kolarstwa, Grand Prix na żużlu czy sportów zimowych, np. skoków narciarskich.

Nie jest to oczywiście przyjemność darmowa. Player udostępnia szereg pakietów, w zależności m.in. od tego, do jakich kanałów potrzebujemy dostępu czy też obecności reklam. Pełna lista wariantów korzystania z platformy dostępna jest tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Skoda Enyaq iV 80 srogą zimą. Pozytywne zaskoczenie

Transmisje kanałów Eurosportu oferują naturalnie też inne serwisy streamingowe, np. Polsat Box Go Sport. Wraz z powyższym kanałem jego klienci skorzystać też mogą z kanałów polsatowskich czy też Eleven Sports i Canal+, jednakże koszt usługi wzrasta. W pakiecie 30-dniowym cena wynosi 40 zł. 

Formuła E – materiały na YouTube

Dla osób nieskorych do płacenia, transmisje wyścigów pojawiają się też na oficjalnym kanale Formuły E w serwisie YouTube. Szkopuł w tym, iż, jeśli w ogóle, są one powszechnie dostępne dopiero po pewnym czasie. Na bieżąco pojawiają się natomiast skróty, podsumowania, prezentacje czy najróżniejszej maści inne treści o wysokich walorach edukacyjnych dla osób dopiero poznających czempionat.

Gdzie oglądać Formułę E? Najbliższe transmisje na żywo: E-Prix Sao Paulo

24.03.2023 – 20:25 – 21:15 – pierwsza sesja treningowa – Eurosport Player

25.03.2023 – 11:25 – 12:15 – druga sesja treningowa – Eurosport Player

25.03.2023 – 13:40 – 14:55 – kwalifikacje do E-Prix Sao Paulo – Eurosport Player

25.03.2023 – 18:03 – 19:30 – wyścig o E-Prix Sao Paulo – Eurosport Player, Eurosport 2 (od godz. 17:50). Wcześniej, o 17:00, powtórka E-Prix Kapsztadu.

5/5 (liczba głosów: 12)
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama