Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Formula Drive 2023 – wszystko, co powinieneś wiedzieć o II edycji

Przed nami druga edycja „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, która startuje na początku czerwca. Wciąż jest kilka wolnych miejsc, aby już w tym roku odbyć testy bolidem królowej sportów motorowych. W tym artykule znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o tegorocznej rozszerzonej ofercie.

formula drive 2023 najważniejsze informacje
Fot. Formula Drive

Formula Drive 2023. Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Druga edycja „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” odbędzie się w dwóch terminach, 1-3 i 5-7 czerwca 2023 roku. Obiektem, który będzie gościł wydarzenie został ponownie Tor Silesia Ring, na którym obywały się szkolenia i jazdy w czerwcu oraz lipcu 2022. Udział w evencie Formula Drive 2023 możecie wziąć głównie jako uczestnicy, którzy mają wykupione jazdy co-drive BMW Sauber F1.06 X2, Formułą Renault 2.0 czy F1 Mod Williams FW29. Organizatorzy co jakiś czas dają jednak możliwość wygrania wejściówek, które uprawniają do udziału w roli widza. Warto więc śledzić ich profile społecznościowe. Poniżej znajdziecie odnośnik do podsumowania zeszłorocznej edycji.

ZOBACZ TAKŻE
Pierwsze jazdy bolidami F1 w Polsce to już historia. I edycja "Formula Drive" już za nami

Ile kosztuje udział i co otrzymujecie?

Spośród dwóch trzydniowych eventów szkoleniowych wchodzących w skład II edycji przypada wam jeden dzień. Każda osoba, która skorzysta z oferty, dopasuje wszystko do swoich preferencji. Co ciekawe, w tym roku oferta „Formula Drive” została rozszerzona. Oprócz szkoleń istnieje możliwość odbycia przejażdżek BMW Sauber F1.06 X2 nie tylko w trakcie wydarzenia na Silesia Ringu. Otóż 70 km od Lublina, a 120 km od Warszawy, także na torze Motopark Ułęż istnieje możliwość stania się pasażerem w bolidzie przez niemalże cały rok. Oprócz tego doszła możliwość wynajmu samego bolidu Formuły Renault 2.0, zarówno na wyjazd, jak i na wyłączne szkolenie. Dzięki temu, jazdy single-seaterem nie muszą wiązać się z koniecznością zakupu pełnego pakietu, który obejmuje też jazdy w bolidzie F1.

Jazda F1 Mod Williams FW29 oraz Formułą Renault 2.0

Mowa o jednym dniu, w trakcie którego odbywa się pełen cykl szkoleń. Każdy uczestnik poznaje teorię oraz praktykę oraz przede wszystkim ma możliwość pojeździć wspomnianymi bolidami. Najpierw zaczyna od bolidu kategorii Formułą Renault 2.0, która przez lata była dla kierowców wyścigowych, początkiem w seriach open wheel, zaraz po kartingu. W trakcie wydarzenia jest możliwość spróbowania swoich sił w symulatorze bazującym na McLarenie MP4-30 z 2015 roku. Zapewnione są także możliwość zabrania 3 osób towarzyszących oraz catering. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat z jego ukończenia. Na ten moment pozostało 7 wolnych miejsc. Macie także możliwość skorzystać z rabatu w wysokości 750 zł. Cennik wygląda następująco: 14 999 zł (4 okrążenia) lub 18 699 zł (8 okrążeń).

 

Jazda co-drive BMW Sauber F1.06 X2

W trakcie drugiej edycji „Formula Drive” istnieje możliwość odczucia na własnej skórze przeciążeń, które odczuwają kierowcy F1. Sami mieliśmy okazję doświadczyć tego rok temu i śmiało możemy wam polecić taką możliwość. Jeśli nie macie czasu w czerwcu (16 wolnych miejsc), podczas wydarzenia, to także w innych terminach możecie spróbować doświadczyć tego na Motopark Ułęż. Przez 4 okrążenia poczujecie bardzo dużo, doceniając też to, z czym mierzą się zawodnicy nie tylko F1, ale  innych serii wyścigowych. Cena za jazdę dwumiejscowym bolidem F1 jako pasażer wynosi 3 499 zł w obu przypadkach. Obecnie możecie skorzystać ze 175 zł rabatu.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Adrian Drozdek (@adrian_drozdek)

Formula Drive 2023. Jazdy bolidami Formuła Renault 2.0

Jeśli na ten moment wahasz się lub po prostu chciałbyś przejechać się bolidem, ale za mniejsze pieniądze, to w tym roku doszła taka możliwość. Otóż organizatorzy w trakcie II edycji „Formula Drive” na Torze Silesia Ring przewidzieli sesje szkoleniowe w bolidach Formuły Renault 2.0. Każda z nich obejmuje ok. 27 km (7-8 okrążeń). Możliwe jest wykupienie jednej za 3 300 zł. Dwie to 6 300, trzy 9 100, a cztery to 11 700 zł. Zakupu możecie dokonać tutaj.

przygotowania pit lane bolidy formula drive

Fot. Adrian Drozdek

W przypadku wynajmu takiego bolidu na wyłączność cena jest do uzgodnienia. Podobnie jak w przypadku symulatora McLaren MP4-30 przeznaczonego na różne eventy i nie tylko.

ZOBACZ TAKŻE
Grzegorz Rożalski o kulisach "Formuły Drive". Specjalnie dla motohigh.pl | WYWIAD

Charakterystyka bolidów

Bolid Formuły Renault 2000, od którego tak naprawdę zaczynasz przygodę ze światem open-wheel, wyposażony został w silnik RS Renault F4 2000cc o mocy 220 KM (osiąganej przy 8000 obr./min) i 6-biegową przekładnię. Pierwszą „setkę” jesteście w stanie osiągnąć już w czwartej sekundzie. Za to prędkość maksymalna oscyluje w granicach 260 km/h. Pojazd ten waży zaledwie 480 kg.

Formuła Renault 2000 Formula Drive

Fot. Formula Drive / Bolid Formuły Renault 2000

BMW Sauber F1.06 X2 to bolid, który jest przeróbką samochodu F1, w którym debiutował Robert Kubica. Podstawą jest model fabrycznej ekipy BMW z 2006 roku, ale za to w celu stworzenia dwumiejscowca trzeba było użyć komponentów z Loli T97/30, która miała swój krótki epizod w 1997 r.. Sercem tej maszyny jest wolnossąca V8-ka o mocy 610 KM (przy 12 000 obr./min). Bolid został zaopatrzony w 6-biegową, sekwencyjną skrzynię. Przyspieszenie od 0 do 200 km/h zajmie 5,5 sekundy. Maksymalnie zdolny jest pojechać aż 330 km/h. Model F1.06 X2 waży 580 kg.

ZOBACZ TAKŻE
Dwumiejscowe i trzymiejscowe bolidy F1. Wizytowały nawet w Polsce

co drive bmw sauber silesia ring

Fot. Formula Drive

Czas na to, co interesuje was najbardziej, czyli… F1 Mod Williams FW29. Bolid stajni z Grove jest w stanie osiągnąć 200 km/h już w 5. sekundzie. Jego prędkość maksymalna oscyluje w granicach 350 km/h. Po pierwszym przyspieszeniu da się odczuć, że mowa o lekkim bolidzie ważącym 550 kg i generującym moc przeszło 650 KM (przy 12000 obr./min). F1 Mod Williams FW29 nie jest wyposażony w V8-kę od Toyoty, która była w domyślnym bolidzie z sezonu 2007. Za to otrzymujemy w nim V8-kę od Coswortha, która była używana w sezonie 2006.

Johan Rajamäki formula drive po prawej

Fot. Formula Drive / Johan Rajamäki po prawej

Formula Drive 2023. Chcę się zapisać. Co muszę zrobić?

Jeśli jesteś zdecydowany, skonsultuj się z doradcą pod numerem +48 534 358 675 lub odwiedź stronę internetową https://www.formula-drive.pl/jazda-bolidem-f1-a, aby uzyskać więcej szczegółów.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej organizatora oraz social mediów: Facebooka i Instagrama (przekierowanie po kliknięciu w dany odnośnik). Co jakiś czas pojawiają się tam nowe informacje odnośnie wydarzenia. Znajdziecie tam także odpowiedzi na każde trapiące was pytania odnośnie uczestnictwa. W razie konieczności rozwiania każdej wątpliwości, doradcy pozostają  do waszej dyspozycji.

ZOBACZ TAKŻE
Wynajem i jazda bolidem F1. Co trzeba zrobić?

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama