Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Transmisja 4h Spa ELMS 2023 – gdzie oglądać live? [stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie obejrzeć ELMS 2023 w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji wyścigu 4h Spa 2023.

ELMS 2022 transmisja 4h Spa
European Le Mans Series - gdzie oglądać 4h Spa?

Gdzie mogę obejrzeć? Transmisja ELMS 2023 w Polsce

Transmisja ELMS 2023 jest dostępna w polskiej telewizji na kanale Canal+ Sport. Zawiera ona polski komentarz i reklamy; w jej skład wchodzi pełna transmisja wyścigu i 52-minutowe podsumowanie w ramach powtórek.

Kanał dostępny jest w większości popularnych operatorów kablowych, takich jak UPC, Netia, Inea czy Toya. Można go oczywiście wykupić także w mniejszych „kablówkach”. W obu przypadkach  często nie jest jednak dostępny w podstawowych pakietach i trzeba go dodatkowo wykupić. Koszt pakietu oscyluje wokół 10 złotych miesięcznie. Kanał można oglądać także na platformach satelitarnych Cyfrowego Polsatu i Canal+. Sportklub można znaleźć także online – za pomocą pilot.wp.pl. Nie jest jednak dostępny w niezwykle popularnych aplikacjach player.pl oraz PolsatBoxGo.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik ELMS: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2023

Gdzie i kiedy oglądać European Le Mans Series w Internecie?

Ponadto transmisja ELMS 2023 obejmuje sesje kwalifikacyjne i wyścigi na platformie YouTube, na oficjalnym kanale European Le Mans Series. Angielski komentarz dostarcza Radio Show Limited. Za mikrofonami zasiadają Johnny Palmer i Graham Goodwin; pit reporterem jest Hayley Edmonds. Transmisja jest więc w pełni bezpłatna i nieprzerywana reklamami, ale zawiera anglojęzyczny komentarz. Oprócz tego na stronie MotoHigh.pl możecie śledzić naszą relację tekstową live z wyścigów AsLMS, ELMS i WEC.

ZOBACZ TAKŻE
Czym są Hypercary, GTP, LMH i LMDh? Wiele skrótów, jedna przyszłość

Harmonogram transmisji 4H Spa 2023:

 • Kwalifikacje klasy GTE – sobota, 23 września, o godzinie. 10:15 czasu polskiego;
 • Klasa LMP3 – sobota, 23 września, o godzinie 10:45;
 • Klasa LMP2 Pro-Am – sobota, 23 września, o godz. 11:15;
 • Klasa LMP2 – sobota, 23 września, o godz. 11:45;
 • Start wyścigu 4h Spa 2023 – sobota, 24 września, o godz. 18:00.

Transmisja z wyścigu 4h Spa 2023


 

Jak mogę inaczej urozmaicić sobie śledzenie ELMS?

ELMS oferuje na swojej stronie internetowej podstawowy T&S, dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel.

Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla ELMS jest dostępny w mediach społecznościowych ELMS przed każdym wyścigiem.

Od autora: Polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu!

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz ELMS 2023. Miejsca i daty wyścigów

Jak wygląda kalendarz European Le Mans Series 2023?

Kalendarz ELMS 2023 składa się z sześciu czterogodzinnych wyścigów, poprzedzonych obowiązkowym testem. Cały kalendarz przedstawiamy w poniższej tabeli. Należy wziąć pod uwagę, że ze względu na pandemię kalendarz może ulegać zmianom. Szczegóły dotyczące kalendarza i jego rund opisaliśmy w osobnym artykule, dostępnym niżej.

4.9/5 (liczba głosów: 31)
4 komentarze

4 Comments

 1. Jakub Bejm

  17 sierpnia 2021 at 21:43

  Jesteś w złym artykule. Rozumiem, że szukasz Spotter’s Guide na 24 Hours of Le Mans, czyli na rundę WEC, nie ELMS.

  Rzeczywiście, w tym roku, Andy Blackmore nie dostarcza swojego SG. Ale – oficjalny SG od ACO ukaże się przed startem i będzie dostępny na stronie WEC, a dziś ukazał się fanowski SG przygotowany przez Mateusza Grosiaka.
  https://www.fiawec.com/en/race/show/4689
  https://spotters.guide/resources/2021_Le_Mans_V1.pdf

 2. SAMER

  17 sierpnia 2021 at 21:27

  Hej, ale w tym roku nie będzie spotter guida dali notkę o tym na oficjalnej stronie. Szukam jakiegoś źródła, bo przed wyścigiem chce sobie wydrukować i analizować to na papierze. Jakaś pomoc ? Pozdrawiam.

 3. Jakub Bejm

  18 kwietnia 2021 at 10:28

  Do usług, polecamy się na przyszłość 🙂

 4. qwerty

  18 kwietnia 2021 at 09:14

  Dzięki za link do YT

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama