Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

GP San Marino: Wygrana Martina. Pedrosa blisko podium

Doskonały weekend zaliczył Jorge Martin. Hiszpan najlepiej wykorzystał słabszą formę Pecco Bagnai po jego kontuzji wygrywając obydwa wyścigi w ten weekend. Za nim na mecie znaleźli się Marco Bezzecchi i Pecco Bagnaia. Czwarty znowu był Dani Pedrosa.

Martinator z kompletem punktów w Misano!
Fot. Jorge Martin / Pramac Racing

Kapitalna potrójna walka o zwycięstwo

Dziś, podobnie jak wczoraj, pojedynek o trzy pierwsze pozycje na mecie GP San Marino rozegrał się między trójką zawodników. Doskonale ruszył Jorge Martin, a za jego plecami pojawił się Pecco Bagnaia. Trzeci z kolei był Marco Bezzecchi. Włoch po kiepskim starcie spróbował odzyskać drugą lokatę. Jednak seria błędów w pierwszej połowie wyścigu omal nie doprowadziło go do upadku. Na szczęście zawodnik VR46 Racing Team zachował chłodną głowę i odzyskał rytm. W drugiej połowie był już mocniejszy i wrócił on na drugie miejsce.

ZOBACZ TAKŻE
GP San Marino: Martin zdominował sprint. Pedrosa tuż za podium

W tym wszystkim ważną rolę odegrał też stan zdrowia Bagnai. Włoch wyraźnie opadł z sił w drugiej połowie wyścigu. I o ile spodziewaliśmy się utraty pozycji na rzecz Bezzecchi, tak nie oczekiwaliśmy finiszu na podium. Lider mistrzostw świata w końcówce świetnie odpierał ataki Daniego Pedrosy startującego tu z dziką kartą. Hiszpan był dziś w świetnej formie i spodziewaliśmy się go na podium. Wobec takie postawy Hiszpana, podium Włocha to dla nas pewne zaskoczenie.

Co jeszcze działo się w wyścigu?

Zdecydowanie zawodnikiem weekendu oprócz Martina był też Dani Pedrosa. Jednak w dobrej pozycji do ataku był też Brad Binder. Motocyklista z RPA dobrze radził sobie w walce o awans na wyższe pozycje. Nawet udało mu się powalczyć o podium. Niestety wszystko to poszło na marne, gdy Binder wywrócił się w czternastym zakręcie. Ostatecznie udało mu się podnieść motocykl i dowieźć motocykl na czternastej lokacie. Pecha miał też Jack Miller, którego z toru zabrał Michele Pirro.

Zauważmy, że najszybszą Aprilią był dziś Maverick Vinales na piątym miejscu przed szóstym Oliveirą. Zaś za nimi na metę wpadł Marc Marquez. Trzeba pochwalić też Raula Fernandeza, który dowiózł dziś ósme miejsce.

Klasyfikacja MotoGP po GP San Marino: Martin zmniejszył stratę do Bagnai

Hiszpan dzięki dwóm wygranym w Misano i dwóm trzecim miejscom Bagnai zmniejszył swoją stratę do lidera punktacji. Teraz dzieli ich nie pięćdziesiąt, a trzydzieści sześć punktów. Z kolei Pramac Racing odskoczył VR46 Racing Team o kolejnych kilka „oczek”. Pełna klasyfikacja MotoGP po GP San Marino znajduje się poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna MotoGP 2023. Aktualne zestawienie

Następna runda: GP Indii

22-24 września czeka nas zupełnie nowa runda w kalendarzu Mistrzostw Świata. Zawodnicy MotoGP jeszcze nie ścigali się Budduh International Circut. Nie wiemy też czy sam wyścig w ogóle dojdzie do skutku. Organizatorzy jeszcze muszą przejść inspekcję nawierzchni toru, która odbędzie się w najbliższych dniach. Ten wyścig rozpocnie nam azjatycką część sezonu w MotoGP.

Wyniki wyścigu o GP San Marino 2023 MotoGP

Martin z kompletem punktów w Misano

Fot. MotoGP.com

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama