Connect with us

Czego szukasz?

FIA WEC

Gdzie oglądać 8h Bahrajnu w FIA WEC 2023? [transmisja, online, stream]

Internauci często szukają informacji, gdzie jest dostępna transmisja FIA WEC z 8h Bahrajnu 2023. Tutaj przedstawiamy wszystkie informacje na ten temat.

FIA WEC 2023 - gdzie oglądać 6h Monza 2023? transmisja, online, stream
Fot. FIA WEC

Gdzie oglądać 8h Bahrajnu 2023 w Polsce?

Wszystkie rundy FIA WEC, poza 24h Le Mans, można śledzić w polskiej telewizji za pośrednictwem trzech kanałów. Pierwszym z nich jest Eurosport 1. Natomiast dwa pozostałe to Polsat Sport News oraz Eleven Sports 3. Jeśli chodzi o ten pierwszy to tu powinniśmy usłyszeć doświadczonych dziennikarzy znających się na WEC, jak Grzegorz Gac czy Andrzej Mielczarek. Oprócz nich można spodziewać się przynajmniej jeszcze jednego dziennikarza. Obecnie trudno powiedzieć, kto to może być. Natomiast w Polsacie może to być Grzegorz Jędrzejewski wraz z Krystianem Sobierajskim. Co ciekawe to Polsat udostępnia swój komentarz wspomnianej stacji Eleven. Jeśli macie zamiar nabyć dostęp do Eleven Sports w Playerze, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla Was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu. W związku z nadchodzącą rundą, przybliżamy gdzie oglądać 8h Bahrajnu 2023.

ZOBACZ TAKŻE
Polacy walczą o mistrzostwo w WEC | Relacja z 8h Bahrajnu

Transmisja 8h Bahrajnu 2023 w Internecie

Dostępne dla widzów są dwa serwisy streamingowe. Eurosport Player oferuje transmisje wszystkich sesji w dwóch wariantach. Można zatem wybrać wariant:

 1. telewizyjny – transmisja taka sama jak w TV, z polskim komentarzem i reklamami;
 2. comm-free – czysta transmisja bez komentarza i reklam (dotyczy tylko samego wyścigu).

Eurosport Player (w Polsce jako pakiet Eurosport Extra na Playerze) jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji. Posiadanie dostępu do telewizji Eurosport nie jest wymagane. Korzystanie z Playera jest darmowe przez pierwszy tydzień od założenia konta; potem trzeba wykupić subskrypcję za 15 złotych/miesiąc albo 99 złotych/12 miesięcy. Dostępna jest także aplikacja na Androida i iOS. Jeśli macie zamiar kupić dostęp do Eurosport Extra/Eurosport Playera, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu.

ZOBACZ TAKŻE
Czym są Hypercary, GTP, LMH i LMDh? Wiele skrótów, jedna przyszłość

Transmisja WEC 2023 jest dostępna także w usłudze FIA WEC Live – usługa oferowana bezpośrednio przez World Endurance Championship, która jako jedyna w Polsce daje obecnie pełny dostęp do sesji WEC. WEC Live, podobnie jak Eurosport Extra, jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji do uzyskania pełnego dostępu. Mimo to darmo jest dostępny jedynie podstawowy Timming & Scoring. Wykupienie dostępu po założeniu konta kosztuje zwykle 5,49 €/wyścig. Oprócz pojedynczych wyścigów można także wykupić „paczkę” sezonową za 39,99 €.

Na zawartość paczki składają się:

 • Transmisja wszystkich sesji z angielskim komentarzem, przy czym warstwa wideo jest taka sama jak w telewizji;
 • Kilkanaście onboardów samochodów ze wszystkich klas;
 • Rozbudowany T&S;
 • Interaktywna mapa toru;
 • Dziennik wydarzeń zawierający informacje na temat postępu sesji.

Za mikrofonami transmisji WEC zasiądą: Martin Haven, Anthony Davidson oraz Graham Goodwin. Pit reporterami są Louise Beckett i Duncan Vincent. Strona internetowa FIA WEC Live jest dostępna tutaj.

Czasy rozgrywania sesji 8h Bahrajnu 2023 – rozkład i godziny transmisji

 • Trzeci trening: piątek, 3 listopada, 10:00 – 11:00 – WEC Live i Eurosport Player,
 • Kwalifikacje: sesja klasy GTE Am – piątek, 3 listopada, 14:15 – 14:30 – WEC Live i Eurosport Player,
 • Kwalifikacje: sesja klasy LMP2 – piątek, 3 listopada, 14:40 – 14:55 – WEC Live i Eurosport Player,
 • Kwalifikacje: sesja klasy Hypercar – piątek, 3 listopada, 15:05 -15:15 – WEC Live i Eurosport Player,
 • Wyścig 8h Bahrajnu: sobota, 4 listopada, 12:00, WEC Live, Eurosport 1, Player

Darmowa transmisja z trzeciego treningu przed 8h Bahrajnu 2023 FIA WEC

W trakcie kwalifikacji i wyścigu zostanie udostępniona darmowa transmisja z 8h Bahrajnu 2023 w FIA WEC z kamer pokładowych w Ferrari 499P.

ZOBACZ TAKŻE
Historia kontrowersyjnego Forda GT. O krok od LMH?

Jak możecie urozmaicić sobie śledzenie WEC?

Skoro poruszyliśmy już temat tego, gdzie oglądać 6h Monza to warto jeszcze poruszyć temat urozmaicenia sobie transmisji. WEC oferuje na swojej stronie internetowej podstawowy T&S, dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel. Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla WEC dostarcza FIA, i publikuje go niedługo przed każdym wyścigiem.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik WEC: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2023

Od autora: Niezależnie od wybranej opcji polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom WEC polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu.

Jak wygląda kalendarz World Endurance Championship 2023?

Kalendarz FIA WEC 2023 składa się z sześciu wyścigów, poprzedzonych obowiązkowym testem zwanym Prologue. W terminarzu znajdują się wyścigi sześciogodzinne, ośmiogodzinne i dwudziestoczterogodzinne. Wspomniany kalendarz omówiliśmy w osobnym artykule, dostępnym poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz FIA WEC 2023. Co nas czeka?

4.9/5 (liczba głosów: 29)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama