Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Serial „Lucky!” już w Viaplay. Poznajcie Berniego Ecclestone’a

Postać Berniego Ecclestone’a przeważnie kojarzy nie tylko fan Formuły 1 czy motorsportu. Wszystko przez dość ciekawą osobowość, za którą kryje się były prezes F1, który budował jej pozycję przez około 40 lat, bohater różnych skandali i romansów, jak i znajomy oraz przyjaciel wielu wpływowych polityków – także tych kontrowersyjnych. Dzięki serialowi „Lucky!” udaje się zajrzeć się za kulisy tego wszystkiego.

lucky! bernie ecclestone premiera polska serialu 2023
Fot. Viaplay Polska

„Lucky!”: Co się za nim kryje?

Serial „Lucky!”, złożony z 8 odcinków, zawiera ekskluzywne wywiady z Ecclestone’em, pełną intryg i kontrowersji historię oraz fascynujące materiały archiwalne. Każdy odcinek to opowieść o legendach motorsportu, ich rywalizacji na torze i poza nim. Wszystko to na tle najważniejszych światowych wydarzeń XX i XXI wieku. Ta produkcja umożliwia nam na spojrzenie na ponad 70-letnią historię królowej sportów motorowych z niego innej strony. Premiera pierwszego odcinka ‘Lucky!’ już w ten piątek 24 listopada tylko w Viaplay!

ZOBACZ TAKŻE
F1 Digital+, czyli jak Bernie Ecclestone ubiegł F1 TV Pro

Polacy doczekali się serialu po roku od światowej premiery

Już pod koniec 2022 roku w Wielkiej Brytanii serial „Lucky!” miał swoją premierę. Wówczas prawa do emitowania wykupiły różne telewizje, platformy streamingowe i inne. Mowa tutaj chociażby o Dicovery+, ESPN, Star+ czy też właśnie Viaplay. Ostatnia z wymienionych odpowiada za udostępnienie serialu o Bernie’m Ecclestonie w języku polskim (z napisami).

Oficjalna strona serialu „Lucky!”: tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Recenzja "F1: Drive to Survive 5". Co pomieszano tym razem?

Legendarny prezes. Zawsze wiedział, co robi

Już teraz możecie przekonać się, że serial „Lucky!” opowiada niezwykłą historię jednej z najbardziej znaczących i kontrowersyjnych postaci związanych ze sportami motorowymi. Bernie Ecclestone panował w F1 przez ponad 40 lat, tworząc wielką markę. Dopiero w 2017 roku, wraz z nadejściem Liberty Media, doszło do zmiany warty. Nie można jednak zapominać o Brytyjczyku, który marzył o startach jako kierowca na najwyższym poziomie, aby później przerzucić się na… biznes. Produkcja odsłoni podróż przez świat supersamochodów, śmiertelne ryzyko, wpływową politykę, piękne kobiety, sławę i ogromne pieniądze. 

Mogę szczerze powiedzieć, nigdy niczego nie planowałem. Po prostu korzystałem z nadarzających się okazji. Czasami dawało mi to powody do radości, a czasami żałowałem swoich decyzji. Ogólnie rzecz biorąc, miałem szczęście! – tłumaczył sam Ecclestone, w nawiązaniu do tytułu serialu.

Bezwzględne podejście Ecclestone’a uczyniło Formułę 1 światowym fenomenem, który znamy obecnie. Dzięki temu wielu obserwatorów zmieniło swoje postrzeganie sportów motorowych. Brytyjczyk to bez cienia wątpliwości postać równie legendarna, co kontrowersyjna.

ZOBACZ TAKŻE
"Fangio: człowiek, który poskromił maszyny" - rywalizacja to nie wszystko | RECENZJA

Największe nazwiska wokół. Centrum historycznych wydarzeń

Enzo Ferrari, Jochen Rindt, Ayrton Senna, Niki Lauda, Alain Prost, Michael Schumacher, Fernando Alonso, Sebastian Vettel czy Lewis Hamilton – tych legend Formuły 1 nie trzeba nikomu przedstawiać. Od samych nazwisk może zakręcić się w głowie… Wszyscy wymienieni odegrali ważną rolę w historii Berniego Ecclestone’a. Brytyjczyk nie stronił też od spotkań z gwiazdami filmu i muzyki oraz najważniejszymi politykami, z którymi omawiał szczegóły dalszej ekspansji Formuły 1. Często nie liczyła się opinia masowa, a tylko „skuteczny” biznes. Legendą owiane są tajne negocjacje byłego szefa FOM z Władimirem Putinem, dotyczące organizacji Grand Prix Rosji, w czasie kiedy armia „zielonych ludzików” wkraczała na Krym. Jedno jest pewne – serial „Lucky!” jest równie nietuzinkowy jak losy jego głównego bohatera.

Ecclestone przeszedł długą drogę – od fana do kierowcy, następnie menedżera kierowcy, właściciela zespołu i wreszcie absolutnego szefa Formuły 1. Można więc rzec, że poznał się na wszystkim od podszewki i nie z jednego pieca jadł chleb. Dzięki serii bezwzględnych posunięć zyskał całkowitą kontrolę nad Formułą 1, którą utrzymał aż do końca sezonu 2016. Dopiero wtedy, w wieku 86 lat postanowił usunąć się w cień.

„Lucky!” już w Polsce

Od 24 listopada pierwszy odcinek serialu „Lucky!” będzie dostępny na platformie Viaplay. Kolejne części zobaczymy co kolejny piątek, czyli 1, 8, 15, 22 i 29 grudnia oraz 5 i 12 stycznia. Apetyt powinien rosnąć w miarę jedzenia. Dlatego niewykluczone, że cały serial z polskimi napisami zobaczymy wcześniej, co wiąże się też planami Viaplay dot. Polski. Dzięki uprzejmości platformy wkrótce będziemy mogli podzielić się z wami naszą recenzją wspomnianej produkcji tj. było m.in. z „Max Verstappen: Anatomia Mistrza”.

ZOBACZ TAKŻE
"Max Verstappen: Anatomia Mistrza" - ludzka strona kierowcy F1 | RECENZJA

Polski trailer serialu

 

Reklama