Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FROC: Biliński z 2. triumfem na Manfeild | Analiza 3. wyścigu

Koniec drugiego weekendu FROC za nami. Roman Biliński w deszczowych warunkach pogodowych okazał się ponownie najszybszy. Za jego plecami uplasowali się Christian Mansell i Liam Sceats. Same zawody były przerywane 2-krotnie.

roman biliński zwyciestwo 3 wyścig froc manfeild 2024 wyniki analiza podsumowanie
Fot. Castrol Toyota Formula Regional Oceania Championship / Roman Biliński

Najlepszy kierowca: Roman Biliński

Lider mistrzostw FROC tym razem uniknął problemów technicznych i nie pozostawił cienia złudzeń swoim rywalom. Roman Biliński ponownie musiał mierzyć się z deszczowymi warunkami, ale tym razem po starcie z PP zdołał obronić prowadzenie w zakręcie nr 1, mimo że Christian Mansell wystartował nieco lepiej. Później obaj odjeżdżali reszcie stawki i wymieniali się najszybszymi okrążeniami. Na pewnym etapie udało się Polakowi odjechać na nieco ponad 3 sekundy, ale jego rywal raz zredukował różnicę o połowę. Nie brakowało też neutralizacji oraz czerwonych flag, które nieco komplikowały życie Bilińskiego. 

Po tym jak Michael Shin i Nicola Lacorte wpadli w ścianę trzeba było posprzątać tor. Ostatecznie zawody wznawiano z pól startowych, a na liczniku okrążeń pojawiła się 5. Po raz kolejny nasz rodak popisał się dobrym startem. Potem sam Mansell miał nieco kłopotów, ponieważ na pewnym etapie zagrażał mu Tommy Smith, który to jednak potem musiał odpuścić, zaliczył obrót i stracił podium na rzecz Liama Sceatsa. 

Gdyby nie pogarszające się warunki i kolejna czerwona flaga na 21. okrążeniu wyścig mógł być jeszcze bardziej emocjonujący. Dyrekcja wyścigu i sędziowie nie chcieli jednak ryzykować, dlatego zawody zakończono za samochodem bezpieczeństwa. Po zakończeniu nie brakowało miłej wymiany słów pomiędzy liderami serii FROC.

Christian na starcie był naprawdę szybki. Zamieniliśmy się najszybszymi okrążeniami, a on bardzo mi utrudnił zadanie, ale wspaniale jest wygrać. Przerwanie wyścigu było słuszną decyzją, ponieważ było po prostu zbyt ślisko, ale bardzo się cieszę, że ponownie wygrałem. […] Zespół dał mi świetny samochód, ale nadal musimy naciskać. Przed nami jeszcze trzy rundy i wszystko jest jeszcze do wygrania – powiedział Roman Biliński. Polak udowodnił, że jest mistrzem zarówno mokrej, jak i suchej pogody na torze Manfeild Chris Amon, dominując w skróconym wyścigu o Dan Higgins Trophy.

ZOBACZ TAKŻE
FROC: Co musisz wiedzieć o serii Romana Bilińskiego?

Najlepszy zespół: M2 Competition

Zespół M2 Competition wrócił do grona najlepszych po nieudanym 2. wyścigu na torze Manfeild. Tym razem udało się uniknąć awarii oraz pechowych sytuacji u kierowców. Roman Biliński wygrał dla nich już 4. wyścig w tym roku, a Liam Sceats zdobył najniższy stopień podium. Także dzięki temu mają co świętować. Niestety zawiedli Gerard Xie, Nicola Lacorte oraz Michael Shin, którzy nie popisali się decyzjami oraz umiejętnością zachowania zimnej krwi w trudnych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE
FROC: Biliński z triumfem w Manfeild | Analiza 1. wyścigu

Największe zaskoczenia: Patrick Woods Toth i Titus Sherlock 

Cichymi bohaterami tego wyścigu są Kanadyjczyk i Amerykanin. Pierwszy z nich zajął bardzo dobre 6. miejsce. Ogółem w ten weekend rodak Lance’a Strolla ani razu nie wypadł z czołowej 10. Trzeba przyznać, że przejechał on bardzo solidny weekend. Reprezentant USA natomiast wyrównał swój najlepszy wynik w sezonie. Sherlock finiszował bowiem na 8. pozycji. To dobre zakończenie 2. rundy w jego wykonaniu.

ZOBACZ TAKŻE
FROC: Pech Bilińskiego. Triumf Mansella na Manfeild | Analiza 2. wyścigu

Największe rozczarowania: Xie, Lacorte i Shin

Wyścig dla tej trójki kierowców M2 Competition nie był zbytnio udany. Nicola Lacorte i Michael Shin odpadli już na pierwszym okrążeniu. Koreańczyk zbyt optymistycznie zaatakował Włocha i doszło między nimi do kolizji. Obydwaj koledzy z zespołu Romana Bilińskiego zakończyli udział w wyścigu. Shin po zdarzeniu przeprosił Lacorte za ten manewr. Junior Alpine przyjął przeprosiny. Jak już zostało wspomniane pod koniec wyścigu miejsce na podium stracił Tommy Smith. Zawodnik, którego ujrzymy w F3 obrócił się i nie był w stanie później dogonić Sceatsa. Z czołowej 10. po dużym błedzie wypadł także Gerrard Xie, który także wyjechał na trawę. 

ZOBACZ TAKŻE
FROC: Kapitalny weekend Bilińskiego. 2 wygrane i jedno 2. miejsce

Klasyfikacja generalna: Biliński powiększył przewagę

Polski kierowca zgromadził już 158 punktów, co obecnie daje mu 23 „oczka” przewagi nad drugim Christianem Mansellem. Trzecią pozycję okupuje Liam Sceats, zespołowy kolega Romana Bilińskiego. Nowozelandczyk traci już jednak 31 punktów do lidera FROC.Na ten moment wydaje się, że wspomniana trójka rozstrzygnie pomiędzy sobą kwestię najważniejszych trofeów w sezonie 2024. Pozostałym brakuje regularności, przez co ich straty powiększają się. Pełną klasyfikację generalną znajdziesz w osobnym materiale, do którego przekierowujemy poniżej – kliknij w „zobacz także”.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja FROC 2024. Sprawdź pozycję Romana Bilińskiego

Emocji nie zabraknie także za tydzień

Na kolejne starty Romana Bilińskiego w serii Formula Regional Oceania Championship nie będziemy długo czekać. Już w kolejny weekend, 3-4 lutego, rywalizacja przeniesie się na Hampton Downs. Tor posiada kategorię FIA Grade 3. Do 18 lutego włącznie nie będziemy się nudzić, ponieważ kategoria wspierana przez Toyotę rozgrywa swoje weekendy wyścigowe co tydzień.

Retransmisja z 3. wyścigu znajdować będzie się pod tym linkiem. Korzystając z okazji zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji organizowanej przed Formula Drive z okazji 32. Finału WOŚP. Na aukcji w serwisie Allegro możecie wylicytować szkolenie z jazdy bolidem Formuły Renault 2.0 na Torze Silesia Ring, dzięki czemu możecie poczuć się jak polski bohater tegorocznego FROC i przy okazji pomagacie czynić dobro. Link do licytacji znajdziecie tutaj. Więcej szczegółów opisaliśmy w osobnym materiale – kliknij „zobacz także” poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Licytuj szkolenie Formuła Renault 2.0 na Torze Silesia Ring. Formula Drive gra z WOŚP!

Wyniki 3. wyścigu w Manfeild

wyniki 3 wyścig manfeild froc 2024 biliński wygrana

Fot. toyota.co.nz

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama