Connect with us

Czego szukasz?

F4

Maciej Gładysz rusza na podbój Formuły 4. Czas na FWS

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kartingowców ostatnich lat rozpoczyna swój debiutancki sezon rywalizacji w Formule 4. W najbliższy weekend, 9-11 lutego, 15-letni tarnowianin wystartuje w pierwszej rundzie cyklu Formula Winter Series w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

maciej gładysz fws 2024 starty zapowiedź
Fot. Maciej Gładysz Racing Driver Media

Ważny etap przygotowań

Start w składającej się z czterech rund serii FWS to dla Macieja Gładysza ostatni etap przygotowań do rywalizacji w prestiżowej Hiszpańskiej  Formule 4, która wystartuje w maju. Młody Polak ma już za sobą kilkanaście dni testowych za sterami bolidu F4. W sezonie 2024 będzie reprezentował barwy holenderskiego zespołu MP Motorsport. Warto podkreślić, że mowa tutaj o wielokrotnych mistrzów Hiszpańskiej Formuły 4 oraz mistrzów Formuły 2 z sezonu 2022.

W ubiegłym roku Gładysz został wyróżniony zaproszeniem na prestiżowe testy Akademii Ferrari w Maranello oraz Richard Mille Young Talent Academy. Natomiast w bieżącym tarnowianin ma przed sobą w sumie jedenaście weekendów wyścigowych. Składać na nie będą sie: cztery w FWS oraz siedem w ramach Hiszpańskiej F4.

ZOBACZ TAKŻE
Maciej Gładysz przed startem FWS. „Będzie sporo walki" | WYWIAD

Podopieczny Orlen Teamu zadebiutuje w rywalizacji w Formule 4 już w najbliższy weekend na wymagającym, ulokowanym na południu Hiszpanii torze w Jerez de la Frontera, na którym czekają go trzy wyścigi, trwające po 30 minut i jedno okrążenie każdy.

Maciej Gładysz będzie miał sporo rywali

Do rywalizacji w Jerez stanie 38 zawodników i zawodniczek z całego świata, reprezentujących 13 różnych zespołów. Wszyscy wystartują identycznymi bolidami Tatuus F4 T-421.

Pierwszy wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:25. Dwa kolejne odbędą się w niedzielę, odpowiednio o 10:45 i 16:05. W sobotę i w niedzielę, o godzinie 9:00, kierowców czekają także liczące po 20 minut sesje kwalifikacyjne.

Prosto z Jerez stawka przeniesie się do Walencji, gdzie tydzień później odbędą się wyścigi drugiej rundy FWS. Dwie pozostałe rundy odbędą się w dwa pierwsze weekendy marca, na torach w Aragonii i Barcelonie.

ZOBACZ TAKŻE
Debiut Gładysza i Dobrzańskiego w F4. Kolejne podboje Bilińskiego | Zapowiedź FWS i FROC

Wszystkie wyścigi FWS oglądać można na żywo na oficjalnym kanale serii.

Polak z optymizmem spogląda na nadchodzącą rywalizację

Po bardzo udanej dekadzie w kartingu nie mogę się doczekać mojego wyścigowego debiutu w Formule 4. Jerez to jeden z moich ulubionych torów. Cieszę się, że to właśnie tam rozpoczyna się moja przygoda z F4. Za mną seria bardzo udanych testów. Jednakże wyścigi to zawsze zupełnie inna historia, a Formuła 4 mocno różni się od kartingu. Nie mogę się jednak doczekać pierwszych pojedynków w tak mocnej stawce. Razem z moim zespołem wykonaliśmy zimą solidną pracę, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu, ale najważniejszy sprawdzian dopiero przed nami – powiedział Maciej Gładysz.

Więcej informacji o Macieju Gładyszu znajdziecie na profilach Facebook, Instagram oraz na jego oficjalnej stronie internetowej maciejgladysz.pl. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, który podlinkowaliśmy w pierwszym odnośniku – wystarczy kliknąć „zobacz także”.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama