Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

FROC: Roman Biliński mistrzem serii | Analiza 2. wyścigu

Roman Biliński zapewnił sobie mistrzostwo Formula Regional Oceania Championship na jeden wyścig przed końcem. Polak po starcie z 5. pola przebił się na 3. miejsce, dzięki czemu mógł przypieczętować sukces stając na podium. Tempo kierowcy M2 Competition pozwalało na zwycięstwo, ale Bryce Aron i Patrick Woods Toth pokusili się o bardziej ryzykowną defensywę, w obliczu której mistrz serii musiał odpuścić, aby nie odpaść z 2. wyścigu na Highlands.

roman biliński mistrz froc formula regional oceania championship 2024 highlands wyniki analiza
Fot. Castrol Toyota FR Oceania Championship

Bryce Aron zwycięzcą wyścigu, Roman Biliński mistrzem FROC

Bryce Aron zdołał wykorzystać swoją szansę. Amerykanin po starcie z pole position kontrolował sytuację. Najpierw odparł on kilka ataków Patricka Woodsa Totha, aby potem nieco odjechać. Później wspomnianą dwójkę dopadł Roman Biliński. Polak przedzierał się z 5. pola i po dobrym starcie był na P4, a dwa kółka później pokonał Jakoba Abela. Następnie lider M2 Competition rzucił się w pogoń i odrobił ponad 3 sekundy do liderów. Wówczas Aron zdołał nieco odskoczyc, bo Woods Toth bronił pozycji. Biliński jednak rozprawił się z Kanadyjczykiem i próbował pogonić za zwycięstwem. Niestety na 4 okrążenia przed końcem Amerykanin zblokował go na tyle, że w sytuacji odnalazł kierowca Kiwi Motorsport. Nasz rodak był bliski odzyskania P2, ale zabrakło już czasu.

Kilka razy było groźnie. Aron i Wood Toth agresywnie się bronili, a po kontakcie z Abelem, Biliński musiał uważać. Tutaj ważne było dowiezienie wyniku i zdobycie mistrzostwa Formuły Regional Oceania Championship. Polak dołączył m.in. do Lawsona czy Tsunody. O godz. 4:00 może dołączyć do wielu kierowców F1, którzy wygrali GP Nowej Zelandii. To coś niezwykłego.

Warto dodać, że Liam Sceats był dziewiąty i tym samym pożegnał się z matematycznymi szansami. Nowozelandczyk potrzebował świetnego wyniku i problemów naszego reprezentanta, aby mieć mniej jak 35 punktów straty przed 3. wyścigiem. Natomiast zawodnik Tridentu z FRECA odskoczył mu jeszcze bardziej i może już pojechać ostatni wyścig na luzie.

ZOBACZ TAKŻE
FROC: Roman Biliński drugi na Euromarque | Analiza 3. wyścigu

Najlepszy zespół: M2 Competition

Bryce Aron wygrał wyścig, a Roman Biliński był trzeci. W dodatku zespół M2 Competition ma już aktualnego mistrza FROC. Warto jeszcze dodać, że w Top 7 znaleźli się 6. Michael Shin i 7. Gerrard Xie. To pokazuje, jak nowozelandzki zespół bryluje w tym roku. 

Największe zaskoczenia: Manson i Cleary

Sebastian Manson zajął bardzo wysokie 8. miejsce. Dla niego to duży sukces, ponieważ do tej pory wyzwaniem był dla niego finisz w Top 10. Nowozelandczyk pokonał chociażby wicelidera „generalki” Liama Sceatsa. Drugim zaskoczeniem okazał się Elliott Cleary. Zazwyczaj na końcu stakwi, a tym razem na 10. miejscu. 

ZOBACZ TAKŻE
FROC: Biliński wygrał po starcie z 14. pola | Analiza

Klasyfikacja generalna po 2. wyścigu na Highlands: Biliński mistrzem FROC

Roman Biliński zapewnił sobie już mistrzostwo Formuły Regional Championship. Aktualnie Polak ma przewagę 56 punktów nad 2. Liamem Sceatsem, gdy do zdobycia zostało jeszcze 35 „oczek”. Na trzecim miejscu umocnił się Patrick Woods Toth. Pełną tabelę znajdziecie w osobnym materiale – kliknijcie „zobacz także” poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja FROC 2024. Sprawdź pozycję Romana Bilińskiego

Przed nami jeszcze GP Nowej Zelandii

Przed nami jeszcze jeden wyścig. O godz. 4:00 czasu polskiego czeka nas finał seoznu we FROC i zawody o Grand Prix Nowej Zelandii. Wielu kierowców chciałoby zwyciężyć finał i dopisać się na liście sław tj. Alan Jones czy Chris Amon. Roman Biliński będzie mógł pojechać te zmagania na luzie i na pewno pozwoli sobie na ryzyko w walce koło w koło. Zobaczymy, co to przyniesie Polakowi, który ostatnie wyścigi jechał dość taktycznie, aby nie roztrwaniać przewagi w „generalce”.

Wyniki 2. wyścigu FROC na Highlands wkrótce

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama