Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Horner odrzucił przewidywania Wolffa. „Nauczyłem się go nie słuchać”

Christian Horner zlekceważył przewidywania Toto Wolffa dotyczące dalszej części sezonu 2024. Według szefa Red Bull Racing, jest zbyt wcześnie, aby przyznawać jego ekipie mistrzowskie laury po 4 rundach. 

christian horner i toto wolff red bull mercedes
Fot. Red Bull Content Pool

Szef Red Bulla nie skreślałby tak szybko Mercedesa

Do końca sezonu 2024 pozostało jeszcze 20 wyścigów. Dotychczas trzykrotnie najlepsi byli Max Verstappen i Red Bull. Gdyby nie awaria po stronie układu hamulcowego w Australii, możliwe, że mowa byłaby o czterokrotności. W Melbourne najlepsze było Ferrari, które wywalczyło dublet, Carlos Sainz dojechał przed Charlesem Leclerkiem. Wydaje się, że ekipa z Maranello jest najgroźniejszym rywalem Czerwonych Byków. Niepokojące okazało się jednak to, że już w Japonii trzeci Sainz stracił ponad 20 sekund do zwycięzcy. Kierowcy Mercedesa byli znacznie dalej, dlatego też nie dziwił fakt, że Toto Wolff nie był w najlepszym humorze. Austriak spisał poniekąd na straty kolejną kampanię, zapowiadając jedynie dogonienie McLarena i Ferrari.

Horner postanowił poddać ocenie słowa Wolffa, który to stwierdził, że „nikt nie jest w stanie dogonić Verstappena w tym sezonie”. – Jest zbyt wcześnie, aby spisywać swój rok na straty. Przed nami jeszcze 20 wyścigów. Przez lata nauczyłem się zbytnio nie słuchać tego, co mówi Toto.

ZOBACZ TAKŻE
GP Japonii: Dominacja Verstappena i Red Bulla | Analiza

Świetna forma Verstappena

Holender i bolid RB20 bardzo dobrze się dogadują. To w połączeniu ze świetną formą fizyczną i odpowiednim przygotowaniem do wyścigów owocuje tym, że lider Red Bull Racing potrafi wykorzystywać pełen potencjał maszyny. Max Verstappen pokonał zespołowego kolegę, Sergio Pereza, o ponad 12,5 sekundy. Trzeci Carlos Sainz z Ferrari stracił ponad 20 sekund, co pokazuje, w jak komfortowym miejscu jest stajnia z Milton Keynes.

Myślę, że jest w świetnej formie. Wiesz, zimą zmienił trenera. Jest wysportowany, szczupły. Samochód znajduje się w świetnym oknie pracy i widać, ile jeszcze „miejsca” w nim znajduje… robi wrażenie. Forma, którą miał w zeszłym roku, właśnie się potwierdziła – uzupełnił szef Red Bulla.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F1 2024. Aktualne zestawienie kierowców i konstruktorów

Obecnie Verstappen prowadzi z 13-punktową przewagą nad Checo. Za to sam Red Bull posiada już 21 „oczek” zapasu nad Scuderią Ferrari.

Reklama