Connect with us

Czego szukasz?

F4

Maciej Gładysz na podium w debiucie w Hiszpańskiej Formule 4

16-letni Maciej Gładysz stanął na podium w swoim debiucie w wymagających, międzynarodowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4. Na trudnym torze Jarama tarnowianin ukończył drugi wyścig na rewelacyjnym, drugim miejscu.

maciej gładysz f4 hiszpańska podium 2024 jarama
Fot. Maciej Gładysz Racing Driver Media | Informacja prasowa

Gładysz z niezłymi wynikami na torze Jarama

Do rywalizacji w pierwszej z siedmiu rund Hiszpańskiej Formuły 4 stanęło aż 35 młodych zawodników i zawodniczek z całego świata.

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej Maciej Gładysz wywalczył odpowiednio szóste pole startowe do pierwszego i trzecie do drugiego wyścigu weekendu. Następnie zamienił je na piątą i drugą pozycję. W ten sposób tarnowianin już w pierwszym weekendzie w nowej serii wywalczył swoje pierwsze podium.

Druga sesja kwalifikacyjna, która decydowała o losach pozycji startowych do trzeciego i ostatniego wyścigu, nie poszła niestety po myśli kierowcy holenderskiej ekipy MP Motorsport. Przebita opona oznaczała 19. pole startowe mimo straty zaledwie 0,6 sekundy do zdobywcy pole position. Mimo przeciwności Gładysz był w stanie przebić się podczas ostatniego wyścigu na 13. miejsce. Dzięki szybkiej i bezbłędnej jeździe 16-latek zajmuje wysokie, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. To jednocześnie oznacza także 3. pozycję w klasyfikacji debiutantów, w której wyścigi w Jaramie kończył odpowiednio na 4., 2. i 10. pozycji.

Szczegółową analizę wyścigów Hiszpańskiej Formuły 4 znajdziecie w naszym serwisie. Wystarczy kliknąć „zobacz także” przy poniższych odnośnikach.

ZOBACZ TAKŻE
Hiszpańska F4: Gładysz piąty na otwarcie sezonu | Analiza 1. wyścigu

Polak w czołówce serii. Czas na kolejne wyzwania

Druga z siedmiu rund mistrzostw Hiszpanii Formuły 4 odbędzie się w drugi weekend czerwca w portugalskim Portimao.

ZOBACZ TAKŻE
Hiszpańska F4: Gładysz drugi, Przyrowski dwunasty w Jaramie | Analiza 2. wyścigu

Podium w moim pierwszym weekendzie wyścigowym w nowej, do tego tak wymagającej serii, to dla mnie powód do wielkiej radości. To był bardzo dobry, prawie idealny weekend. Po dość trudnych treningach nie do końca wiedziałem, czego spodziewać się po pierwszej czasówce. Jednak pokazaliśmy w niej dobre tempo i wywalczyliśmy wysokie pozycje startowe do dwóch pierwszych wyścigów. Byliśmy następnie w stanie zamienić je na dwa bardzo dobre wyniki. W tym podium w moim zaledwie drugim starcie w Hiszpańskiej F4. Szkoda „kapcia” w drugiej czasówce, który odbił się na wyniku w trzecim wyścigu. Po pierwszej rundzie wiemy, że możemy walczyć o równie dobre rezultaty, co w zimowym cyklu Formula Winter Series, dlatego jeszcze bardziej nie mogę doczekać się kolejnych wyścigów. Wielkie podziękowania dla mojego zespołu MP Motorsport, inżyniera Hagena, mechanika Juana, moich sponsorów, rodziny i kibiców. Do zobaczenia w Portimao! – powiedział Maciej Gładysz.

Reklama