Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce w 2024 roku? [transmisja, stream, live]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać Formułę E w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji elektrycznej serii wyścigowej.

Formuła E Gen3
Fot. Formula E

Kto pokazuje Formułę E w Polsce w 2024 roku?

Prawa do transmitowania ścigania elektrycznych maszyn od samego początku posiada koncern Discovery, wykorzystując je za pośrednictwem stacji Eurosport. Kanał ten już niebawem świętować będzie dziesiątą rocznicę pierwszych zawodów na swojej antenie.

Wobec jego zaangażowania zasięg transmisji jest znaczący. Oba kanały, czyli Eurosport 1 oraz Eurosport 2, są dostępne u większości operatorów kablowych i satelitarnych. W swej ofercie dysponują nim m.in. Polsat Box, platforma Canal+, Netia, Inea, Vectra. Same zawody  komentuje Grzegorz Gac.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać FRECA w Polsce? [transmisja, stream, live]

Warto jednak dodać, że Formuła E traktowana jest przez polskie władze stacji jako dodatek, nie priorytet. Kwalifikacje nie są nadawane, a część wyścigów głównych, jeśli w trakcie ich trwania odbywają się inne imprezy, np. kolarskie czy tenisowe, także ustępuje miejsca „rywalom”. Stacja uzupełnia wówczas braki nadawanymi dzień później powtórkami. Uniknięcie tego rodzaju niedogodności możliwe jest jedynie przez kanały internetowe, w ramach usługi Player.pl.

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce? Jedyne pewne źródło transmisji

Player, serwis streamingowy powiązany z TVN i Discovery, przejął wszystkie funkcje dotychczasowego kanału internetowego – Eurosportu Player. Oferuje on transmisje w jakości HD, dostępne na komputerach, laptopach, telefonach czy tabletach. Poza Formułą E, subskrypcja umożliwia też śledzenie wielu innych dyscyplin, m.in. tenisa, kolarstwa, Grand Prix na żużlu czy sportów zimowych, np. skoków narciarskich.

Nie jest to oczywiście przyjemność darmowa. Player udostępnia szereg pakietów, w zależności m.in. od tego, do jakich kanałów potrzebujemy dostępu czy też obecności reklam. Pełna lista wariantów korzystania z platformy dostępna jest tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Skoda Enyaq iV 80 srogą zimą. Pozytywne zaskoczenie

Transmisje kanałów Eurosportu oferują naturalnie też inne serwisy streamingowe, np. Polsat Box Go Sport. Wraz z powyższym kanałem jego klienci skorzystać też mogą z kanałów polsatowskich czy też Eleven Sports i Canal+, jednakże koszt usługi wzrasta. W pakiecie 30-dniowym cena wynosi 40 zł. 

Formuła E – materiały na YouTube

Dla osób nieskorych do płacenia, transmisje wyścigów pojawiają się też na oficjalnym kanale Formuły E w serwisie YouTube. Szkopuł w tym, iż, jeśli w ogóle, są one powszechnie dostępne dopiero po pewnym czasie. Na bieżąco pojawiają się natomiast skróty, podsumowania, prezentacje czy najróżniejszej maści inne treści o wysokich walorach edukacyjnych dla osób dopiero poznających czempionat.

Gdzie oglądać Formułę E? Najbliższe transmisje na żywo: E-Prix Szanghaju, 11. i 12. runda mistrzostw świata sezonu 2023/2024

24.05.2024 – 11:00-11:30 – pierwsza sesja treningowa – Eurosport Player, player.pl

25.05.2024 – 2:00-2:30 – druga sesja treningowa – Eurosport Player, player.pl

25.05.2024 – 4:20-5:43 – kwalifikacje do 1. E-Prix Szanghaju – Eurosport Player, player.pl

25.05.2024 – 9:03-10:00 – wyścig o 1. E-Prix Szanghaju – Eurosport 1 (od godz. 8:30), Eurosport Player, player.pl (powtórka o godz. 16:00 w Eurosporcie 2)

26.05.2024 – 2:00-2:30 – trzecia sesja treningowa – Eurosport Player, player.pl

26.05.2024 – 4:20-5:43 – kwalifikacje do 2. E-Prix Szanghaju – Eurosport Player, player.pl

26.05.2024 – 9:03-10:00 – wyścig o 2. E-Prix Szanghaju – Eurosport 1 (od godz. 8:30), Eurosport Player, player.pl

5/5 (liczba głosów: 17)
Reklama