Connect with us

Czego szukasz?

WRC

Gdzie oglądać WRC w Polsce w 2024 roku? [transmisja WRC, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać WRC w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji najważniejszej serii rajdowej na świecie.

gdzie oglądać wrc
Fot. M-Sport

Kto pokazuje WRC w Polsce w 2024 roku?

Gdzie oglądać WRC w Polsce w 2024 roku? Prawa do transmitowania rajdowej serii… nie były łakomym kąskiem w naszym kraju. Jednak od 2023 roku WRC wróciło do polskiej telewizji za sprawą Motowizji i to w bardzo szerokim wydaniu.

Kanał będzie jedynym nadawcą transmitującym WRC w polskiej telewizji. Transmisje WRC w Motowizji obejmą wszystkie odcinki specjalne, a wśród komentujących znajdą się m.in. Mikołaj Sokół, Sławomir Szymczak czy Grzegorz Gac. Do tego dojdą podsumowania każdego dnia rywalizacji, a także specjalne magazyny. 

W przeszłości WRC pokazywały m.in. Canal+ czy Polsat Sport, jednak wyniki oglądalności były bardzo słabe biorąc pod uwagę zainwestowane pieniądze, więc przez kilka lat nikt nie zdecydował się na zakup praw do transmisji tej serii. Trudno powiedzieć, dlaczego w 2023 roku nabyła je Motowizja – być może ich cena znacząco spadła. 

Jak można oglądać Motowizję?

Motowizja to drugi kanał o tematyce motoryzacyjnej w Polsce, jednak daleko za plecami TVN Turbo. Wydaje się, że poza mniejszą ilością autorskich pozycji problemem jest zasięg kanału. Pozycjonuje się on jako kanał premium, więc jest dostępny u operatorów kablowych w najwyższych pakietach albo za dodatkową opłatą, np. w pakietach sportowych. Dostęp do Motowizji w kablówkach jest więc utrudniony – od razy sprawdzajcie wspomniane najwyższe pakiety albo dodatkowe pakiety sportowe u swoich dostawców telewizji.

W przypadku operatorów satelitarnych, kanał jest dostępny tylko na Platformie Canal+, nie ma go natomiast w Polsacie Box, nawet w dodatkowym pakiecie sportowym. U francuskiego nadawcy jest on jednak dostępny w najdroższym pakiecie telewizji satelitarnej Extra+, a nie jest dostępny w ramach serwisu Canal+ Online. Kanał jest także dostępny w usłudze Play NOW w pakiecie Extra.

Jeśli chodzi o najbardziej znane platformy VOD z Motowizją w Polsce to mamy dwie możliwości. Mowa o serwisach pilot.wp.pl oraz player.pl. W tym pierwszym serwisie kanał jest dostępny już w pakiecie Podstawowym (drugi od dołu), który kosztuje 34,99 zł miesięcznie (taniej przy płatności jednorazowej za dłuższy okres).

Dostęp do Motowizji na Playerze (oraz oczywiście – podobnie jak w przypadku pilot.wp.pl – wielu innych kanałów) można wykupić nieco taniej. 30 zł kosztuje bowiem pakiet Player z reklamami (10 zł) oraz dokupienie do niego pakietu 20 kanałów, wśród których znajduje się Motowizja (20 zł). Jeśli chcecie kupić pakiet Player bez reklam (bez znaczenia dla Motowizji), trzeba dopłacić kolejne 10 złotych. Oczywiście można wykupić dłuższe subskrypcje (6-miesięczna albo roczna), w ramach których koszt miesięcznego dostępu jest niższy. Nie ma natomiast możliwości wykupienia pakietu kanałów z Motowizją bez wykupienia pakietu Player. 

W obu przypadkach zachęcamy do skorzystania z naszych linków afiliacyjnych powyżej. Dla was to żadna różnica, a jednocześnie wspieracie nasz serwis. 

Gdzie jeszcze można oglądać WRC w Polsce? Pełna transmisja WRC

W Polsce poza Motowizją WRC będzie można obejrzeć w specjalnym serwisie streamingowym pod nazwą WRC+ ALL Live. Jednak w  tym wypadku transmisje i specjalne materiały są jedynie w języku angielskim. Serwis pozwala oglądać wszystkie odcinki specjalne na żywo i na życzenie w jakości HD.

Kibice mogą także śledzić zmagania na mapie z aktywnym położeniem samochodów (oczywiście na podstawie GPS). Co więcej, wszystkie materiały video można obejrzeć z wielu kamer onboard, a dostęp do transmisji można mieć za pomocą wszystkich urządzeń mobilnych (komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tablet oraz smart tv).

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz WRC 2023. Terminarz rajdów w nowym sezonie

Taki luksus jednak kosztuje. WRC+ All Live kosztuje w Polsce 10,99 euro za miesiąc albo 99,99 euro za subskrypcję do końca 2023 roku. Po znaczącym wzroście cen w 2022 roku teraz nie uległy one zmianom. Jeśli nie jesteście pewni swojej aktywności w związku z Rajdowymi Mistrzostwami Świata, zdecydowanie rozsądniejszy wydaje się oczywiście zakup miesięcznych dostępów. Promocja przy zakupie rocznego pakietu nie jest bowiem przesadnie atrakcyjna. 

Poza transmisjami na żywo, WRC+ All Live oferuje oczywiście dostęp do archiwalnych materiałów. To niezwykle bogata biblioteka materiałów z rajdów z ostatnich lat, a także wiele nagrań historycznych. Więcej informacji znajdziecie tutaj – WRC+ All Live.

Darmowy stream WRC w Polsce. Gdzie oglądać Rajd Polski? Red Bull TV

Gdzie oglądać WRC w Polsce za darmo? Dla kibiców pragnących rajdowych wrażeń, ale niezainteresowanych pełnymi transmisjami, mamy doskonałą informację. W Polsce funkcjonuje serwis Red Bull TV, który oferuje dzienne podsumowania zdarzeń rajdów WRC zupełnie za darmo. 

Rzecz jasna, nie jest to jednak tak rozbudowana biblioteka multimediów jak w WRC+ All Live, ale znany producent napojów energetycznych zapewnia kilka materiałów przy okazji każdego rajdu.

W przypadku Rajdu Polski 2024, zaplanowanego na 27-30 czerwca, to podsumowanie piątkowych, sobotnich i niedzielnych zmagań w specjalnych magazynach (tzw. highlightsy). Taki format utrzymuje się od 2021 roku, choć wcześniej oferta była nieco bogatsza. Transmitowano bowiem jeden OS na żywo, a dzień po rajdzie ukazywało się podsumowanie całej rywalizacji. 

Minusem jest oczywiście język – Red Bull TV – podobnie zresztą jak WRC+ All Live – oferuje transmisje wyłącznie po angielsku. Transmisje z Rajdu Polski w serwisie Red Bulla znajdziecie tutaj – Rajd Polski 2024 w RedBull TV

4.8/5 (liczba głosów: 31)
Reklama