Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Transmisja 4h Spa ELMS 2024 – gdzie oglądać live? [stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie obejrzeć ELMS 2024 w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji wyścigu 4h Imola 2024.

ELMS 2022 transmisja 4h Spa
European Le Mans Series - gdzie oglądać 4h Spa?

Gdzie mogę obejrzeć? Transmisja ELMS 2024 w Polsce

Transmisja ELMS 2024 jest dostępna  wyłącznie w polskiej telewizji na kanale Motowizja. Zawiera ona polski komentarz i reklamy; w jej skład wchodzi pełna transmisja wyścigu i 52-minutowe podsumowanie w ramach powtórek.

Kanał dostępny jest w większości popularnych operatorów kablowych, takich jak UPC, Netia, Inea czy Toya. Można go oczywiście wykupić także w mniejszych „kablówkach”. W obu przypadkach  często nie jest jednak dostępny w podstawowych pakietach i trzeba go dodatkowo wykupić. Koszt pakietu oscyluje wokół 10 złotych miesięcznie. Kanał można oglądać także na platformach satelitarnych Cyfrowego Polsatu i Canal+. Sportklub można znaleźć także online – za pomocą pilot.wp.pl. Nie jest jednak dostępny w niezwykle popularnych aplikacjach player.pl oraz PolsatBoxGo.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik ELMS: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2024

Harmonogram transmisji 4H Spa 2024:

  • Kwalifikacje klasy GTE – sobota, 24 sierpnia, godz. 14:35;
  • Klasa LMP3 – sobota, 24 sierpnia, godz. 15:00;
  • Klasa LMP2 Pro-Am – sobota, 24 sierpnia, godz. 15:25;
  • Klasa LMP2 – sobota, 24 sierpnia, godz. 15:50;
  • Start wyścigu 4h Spa 2024niedziela, 25 sierpnia, godz. 11:30.

Jak mogę inaczej urozmaicić sobie śledzenie ELMS?

ELMS oferuje na swojej stronie internetowej podstawowy T&S, dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel.

Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla ELMS jest dostępny w mediach społecznościowych ELMS przed każdym wyścigiem.

Od autora: Polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu!

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz ELMS 2023. Miejsca i daty wyścigów

Jak wygląda kalendarz European Le Mans Series 2024?

Kalendarz ELMS 2024 składa się z sześciu czterogodzinnych wyścigów, poprzedzonych obowiązkowym testem. Cały kalendarz przedstawiamy w poniższej tabeli. Należy wziąć pod uwagę, że ze względu na pandemię kalendarz może ulegać zmianom. Szczegóły dotyczące kalendarza i jego rund opisaliśmy w osobnym artykule, dostępnym po kliknięciu w „zobacz także” poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
ELMS pokazało kalendarz na 2024. Więcej ścigania we Włoszech

4.9/5 (liczba głosów: 32)
Reklama