Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Przed nami Brno Grand Prix Revival 2024. Co nas czeka?

Już w najbliższy weekend, 13-14 lipca, odbędzie się wydarzenia „Brno Grand Prix Revival 2024”, podczas którego obejrzymy wiele historycznych samochodów F1 oraz ikony czeskiej motoryzacji. Czy warto wybrać się na Tor Brno? Odpowiadamy.

brno grand prix revival 2024 zapowiedź eventu
Fot. Brno Grand Prix Revival 2024

Brno Grand Prix Revival 2024. Zapowiedź

Trzeba przyznać, że w przerwie F1 pomiędzy GP Wielkiej Brytanii a GP Węgier czeka nas bardzo ciekawy weekend wyścigowy w Czechach. Tor Masaryk, znany także jako Tor Brno, będzie gospodarzem eventu „Brno Grand Prix Revival 2024„, podczas którego – 13-14 lipca – zetkniemy się z ikonami czeskiej, czechosłowackiej oraz charakterystycznej dla byłego bloku wschodniego motoryzacji oraz historycznymi samochodami F1. Właściwie obserwatorzy będą mogli podziwiać dzieła inżynierów, które mogą mieć blisko 100 lat. Od międzywojennych pojazdów z Mistrzostw Europy Grand Prix po klasyczną Formułę 1. Zobaczymy pierwsze single-seatery oraz two-seatery, samochody turystyczne, jak i motocykle. Jakby tego było mało, nie będą to tylko jazdy pokazowe, ponieważ na Masaryk Circuit odbędą się prawdziwe wyścigi!

Pewnie większość z was kojarzy Historyczne Grand Prix Monako, które odbywa się przed zaplanowanymi wyścigami F1 i obejmuje start kierowców w „zabytkowych” samochodach Grand Prix. Tak się składa, że takich wydarzeń jest więcej, a „Brno Grand Prix Revival” jest jednym z nich. Wszyscy będą mieli więc mierzone czasy, a następnie przystąpią do wyścigów w swoich grupach. Właściwie już w sobotę, 13 lipca, czeka nas sporo aktywności od godz. 8:00 do 20:00. W kolejny dzień, w niedzielę, 14 lipca, odbędą się zawody różnych grup między godz. 8 a 19. Szczegółowy harmonogram znajdziesz tutaj.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Automotodrom Brno (@brnocircuit_official)


 

ZOBACZ TAKŻE
Red Bull Speed Ways 2024. Połączenie światów F1 i żużla

Charakterystyka toru

Obiekt Masaryk Circuit ma dość bogatą historię, która sięga lat 30. XX wieku. Sam tor odrestaurowano w 1987 roku i od tamtej pory starano się o coraz większą liczbę licencji na zawody. Większość z was może kojarzyć go z wyścigów MotoGP, na które wielu Polaków dość tłumnie przyjeżdżało. Na tym obiekcie jeździł także Seweryn Kubacki, który otrzymał test McLarena MP4-17D podczas West Race Day w 2004 roku

Czeski tor nosi imię pierwszego prezydenta Czechosłowacji, Tomáša Masaryka. i położony jest w urokliwych lasach i w tym roku będzie gospodarzem 5 zawodów Masters Historic Racing. Ma to na celu odrodzenie słynnego Grand Prix Brna. 

Obiekt mierzy sobie aż 5,4 km długości. Nie brakuje na nim prostych odcinków, szybkich zakrętów oraz znacznych różnic wysokości. Więcej informacji o torze znajdziesz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Czechy w F1. Fiasko Pragi, Enge, Janiš, Charouz oraz "oszukany" Kral

Czy warto wybrać się do Brna?

Jak najbardziej TAK! Jeśli chcesz obejrzeć w akcji bolidy F1 z silnikami V8, V10 czy V12 to masz doskonałą okazję. Od polskiej granicy, licząc od przejścia granicznego w Lubawce, należy uwzględnić dystans zaledwie 219 km na Tor Masaryk. Jeśli ktoś wolałby podróżować inaczej, to jest możliwość wykorzystania lotniska w Brnie, czy nawet w Wiedniu czy Pradze i dojazdu na miejsce w nie więcej jak 2 godziny.

Na Torze Brno nie zabraknie mistrzowskich bolidów Lotusa czy McLarena. W dodatku tak duży obiekt gwarantuje sporą przestrzeń dla zwiedzających. Przed nami intensywny weekend, podczas którego obejrzysz wiele ciekawych wyścigów. Nikt nie będzie odpuszczał, będzie walka koło w koło niczym ta widoczna na filmie „Rush” z 2013 roku. 


 

Zabraknąć nie może także cateringu, który będzie do dyspozycji poprzez Circuit Driver Club.

Ceny biletów wahają się pomiędzy 500 a 3400 koron czeskich. Oczywiście wiele zależy od tego, co wybierzesz. Przykładowo za jeden dzień wydasz w przeliczeniu na złotówki 85 zł, a już na dwa dni 136 zł. Najdroższy pakiet obejmuje bilet dla 4 osób: 2 dorosłych i 2 dzieci – wówczas za cały weekend wydasz około 580 złotych (3400 CZK). Bilety możesz zakupić na stronie organizatora – kliknij tutaj.

Reklama