Connect with us

Czego szukasz?

WEC i 24h Le Mans

Gdzie oglądać 6h Sao Paulo WEC 2024? [transmisja, online, stream]

Internauci często szukają informacji, gdzie jest dostępna transmisja FIA WEC z 6h Sao Paulo. Tutaj przedstawiamy wszystkie informacje na ten temat.

gdzie oglądać fia wec 2024 kubica af corse ferrari
Fot. AF Corse

Gdzie oglądać FIA WEC 2024 w Polsce?

Wszystkie rundy WEC, poza 24h Le Mans, można śledzić w polskiej telewizji za pośrednictwem trzech kanałów. Pierwszym z nich jest Eurosport 1. Natomiast dwa pozostałe to Polsat Sport News oraz Eleven Sports 3. Jeśli chodzi o ten pierwszy to tu powinniśmy usłyszeć doświadczonych dziennikarzy znających się na WEC, jak Grzegorz Gac czy Andrzej Mielczarek. Oprócz nich można spodziewać się przynajmniej jeszcze jednego dziennikarza. Obecnie trudno powiedzieć, kto to może być. Natomiast w Polsacie może to być Grzegorz Jędrzejewski wraz z Krystianem Sobierajskim. Co ciekawe to Polsat udostępnia swój komentarz wspomnianej stacji Eleven. Jeśli macie zamiar nabyć dostęp do Eleven Sports w Playerze, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu. W związku z nadchodzącą drugą rundą FIA WEC 2024, przybliżamy gdzie oglądać 6h Sao Paulo.

ZOBACZ TAKŻE
Porsche na pole position w 24h Le Mans 2024. Cadillac o włos

Transmisja 6h Sao Paulo 2024 w Internecie

Dostępne dla widzów są dwa serwisy streamingowe. Eurosport Player oferuje transmisje wszystkich sesji w dwóch wariantach. Można zatem wybrać wariant:

 1. telewizyjny – transmisja taka sama jak w TV, z polskim komentarzem i reklamami;
 2. comm-free – czysta transmisja bez komentarza i reklam (dotyczy tylko samego wyścigu).

Eurosport Player (w Polsce jako pakiet Eurosport Extra na Playerze) jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji. Posiadanie dostępu do telewizji Eurosport nie jest wymagane. Korzystanie z Playera jest darmowe przez pierwszy tydzień od założenia konta; potem trzeba wykupić subskrypcję za 15 złotych/miesiąc albo 99 złotych/12 miesięcy. Dostępna jest także aplikacja na Androida i iOS. Jeśli macie zamiar kupić dostęp do Eurosport Extra/Eurosport Playera, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu.

ZOBACZ TAKŻE
Czym są Hypercary, GTP, LMH i LMDh? Wiele skrótów, jedna przyszłość

Transmisja WEC 2024 jest dostępna także w usłudze WEC Live – usługa oferowana bezpośrednio przez World Endurance Championship, która jako jedyna w Polsce daje obecnie pełny dostęp do sesji WEC. WEC Live, podobnie jak Eurosport Extra, jest usługą subskrypcyjną i wymaga rejestracji do uzyskania pełnego dostępu. Mimo to darmo jest dostępny jedynie podstawowy Timming & Scoring. Wykupienie dostępu po założeniu konta kosztuje zwykle 5,49 €/wyścig. Oprócz pojedynczych wyścigów można także wykupić „paczkę” sezonową za 39,99 €.

Na zawartość paczki składają się:

 • Transmisja wszystkich sesji z angielskim komentarzem, przy czym warstwa wideo jest taka sama jak w telewizji;
 • Kilkanaście onboardów samochodów ze wszystkich klas;
 • Rozbudowany T&S;
 • Interaktywna mapa toru;
 • Dziennik wydarzeń zawierający informacje na temat postępu sesji.

Za mikrofonami transmisji WEC zasiądą: Martin Haven, Anthony Davidson oraz Graham Goodwin. Pit reporterami są Louise Beckett i Duncan Vincent. Strona internetowa FIA WEC Live jest dostępna tutaj.

Gdzie oglądać WEC 2024? Czasy rozgrywania sesji 6h Sao Paulo 2024 – rozkład i godziny transmisji

 • Kwalifikacje LMGT3: sobota, 13 lipca – 19:30 – 19:40 – WEC Live
 • Hyperpole dla LMGT3: sobota, 13 lipca- 19:50 – 20:00 – WEC Live
 • Kwalifikacje Hypercar: sobota, 13 lipca – 20:10 – 20:20 – WEC Live
 • Hyperpole dla Hypercar: sobota 13 lipca – 20:30 – 20:40 – WEC Live
 • Wyścig 6h Sao Paulo 2024: niedziela, 14 lipca – 16:00 ‐ WEC Live, Eurosport 2, Eleven Sports 1, Polsat Sport 3.

Poniżej znajduje się transmisja z trzeciego treningu przed 6h Sao Paulo 2024 WEC

 
ZOBACZ TAKŻE
Historia kontrowersyjnego Forda GT. Krok od LMH?

Jak możecie urozmaicić sobie śledzenie WEC?

Skoro poruszyliśmy już temat tego, gdzie oglądać 24h Le Mans to warto jeszcze poruszyć temat urozmaicenia sobie transmisji. WEC oferuje na swojej stronie internetowej podstawowy T&S, dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel. Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla WEC dostarcza FIA, i publikuje go przed każdym wyścigiem.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik WEC: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2024

Od autora: Niezależnie od wybranej opcji polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom WEC polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu.

Jak wygląda kalendarz World Endurance Championship 2024?

Kalendarz WEC 2024 składa się z ośmiu wyścigów, poprzedzonych obowiązkowym testem zwanym Prologue. W terminarzu znajdują się wyścigi sześciogodzinne, ośmiogodzinne i dwudziestoczterogodzinne. Wspomniany kalendarz omówiliśmy w osobnym artykule, odnośnik dostępny poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Rośnie kalendarz WEC na 2024. "Kierunek Katar"

4.8/5 (liczba głosów: 33)
Reklama