Connect with us

Czego szukasz?

IMSA SportsCar

Gdzie oglądać IMSA Sportscar w 2024 roku? [transmisja, live, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie obejrzeć IMSA Sportscar 2024 w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji tej serii.

gdzie oglądać imsa sportscar 2024 polska transmisja
Fot. IMSA / Twitter

Gdzie mogę obejrzeć? Transmisja IMSA Sportscar 2024 w Polsce

Gdzie oglądać IMSA w Polsce w 2024 roku? W poprzednich latach wyłączne prawa do transmisji posiadała platforma Viaplay. Jednak w tym roku sytuacja uległa zmianie. Wprawdzie dalej wspomniany serwis streamingowy posiada prawa, ale nie pokazuje on wszystkich wyścigów. W 2024 roku sytuacja uległa zmienia. Teraz można znowu śledzić zmagania amerykańskiej serii za darmo. Pierwszym sposobem jest skorzystanie z transmisji na stronie IMSA.tv Za mikrofonami zasiadają John Hindhaugh i Jeremy Shaw; pit reporterem jest Shea Adam. IMSA oferuje także transmisje poprzez aplikację IMSA na iOS oraz Androida. Ponadto RSL oferuje bliźniaczy stream na swojej stronie internetowej. Jednak ciekawsza jest nowa opcja. Od tego roku seria zaczęła transmitować swoje wyścigi w serwisie YouTube, które można śledzić legalnie także w Polsce. Za nią również odpowiada sam promotor serii, a komentarz dostarcza wspomniane RSL. , Oto, gdzie znajduje się transmisja wyścigów IMSA 2024 – kliknij tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
MSR Acura liderem 24h Daytona w GTP na półmetku. Dramat BMW

Jak wygląda kalendarz IMSA Sportscar 2024?

Kalendarz IMSA Sportscar 2024 składa się z jedenastu rund, rozrzuconych po całych Stanach Zjednoczonych USA. Należy jednak pamiętać, że kompozycja stawki zmienia się w trakcie sezonu. Nie można zapominać też o tym, że cztery wyścigi długodystansowe tworzą wewnętrzny Endurance Cup. Kalendarz sezonu 2024 w IMSA WeatherTech Sportscar Championship jest dostępny w osobnym artykule – odnośnik poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
IMSA SportsCar podało kalendarz na 2024 rok. Jest kilka "ale"

Jak mogę inaczej urozmaicić sobie śledzenie IMSA?

Transmisja IMSA.tv w 2024 r. jest wspierana przez podstawowy T&S, oferowany na stronie IMSA i jest on dostępny tutaj. Korzysta on z danych dostarczanych przez firmę Al Kamel. Al Kamel oferuje ten sam T&S z własną nakładką wizualną na swojej stronie internetowej.

Popularnym narzędziem pomocniczym w śledzeniu wyścigu jest Spotter’s Guide (SG). SG to kilkustronicowy dokument zawierający ilustracje wszystkich samochodów startujących w wyścigu. Każdy samochód jest opatrzony belką zawierającą nazwę zespołu, nazwiska kierowców oraz ich ratingi, a także znaki szczególne wyróżniające wizualnie dany samochód od pozostałych. Oficjalny Spotter’s Guide dla IMSA dostarcza, jak co roku, Andy Blackmore. SG dla IWSC oraz IMPC na wyścig Rolex 24 Daytona 2024 jest dostępny tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Daytona International Speedway: Poznaj bliżej historię toru

Od autora: Polecam wstrzymanie się z drukowaniem Spotter’s Guide do dnia wyścigu. W ten sposób masz pewność, że patrzysz na aktualny przewodnik. Nowym widzom polecam także po wydrukowaniu zakreślenie jednego samochodu z każdej klasy, według jakiegokolwiek kryterium, i śledzenie ich perypetii w trakcie wyścigu. W ten sposób można łatwo nauczyć się śledzenia wielu klas naraz, co pomaga w czerpaniu frajdy z oglądania wyścigu.

Transmisja z wyścigu na torze Canadian Tire Motorsport Park 2024 w IMSA SportsCar Championship

 

5/5 (liczba głosów: 9)
Reklama