Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Całkiem nowy Jeep Wrangler. Co warto wiedzieć?

Niekwestionowany mistrz jazdy terenowej oraz unikalny samochód do codziennej jazdy miejskiej, nowa generacja kultowego Jeepa Wranglera oferuje doskonały poziom komfortu oraz lepszą dynamikę jazdy. Całkiem nowy Jeep Wrangler jest jedynym w swoim rodzaju autem gotowym do napisania nowego, niespotykanego rozdziału w legendarnej historii marki Jeep, która rozpoczęła się w 1941 roku.

Odnowiony, ale wierny wartościom

Widać wyraźnie, że kultowy Jeep Wrangler został całkowicie odnowiony, jednocześnie pozostając wiernym swej tradycji i zachowując legendarne zdolności do jazdy terenowej, prawdziwą stylizację Jeepa oraz zaawansowane funkcje technologiczne.

W wyniku tych działań to najbardziej „uzdolniony” w dotychczasowej historii Wrangler. Wszystko dzięki niezrównanemu wyposażeniu technicznemu, w zależności od wersji wyposażenia, obejmującemu dwa zaawansowane systemy napędu 4×4 typu „full-time” aktywowane na żądanie Command-Trac i Rock-Trac wraz z elektronicznymi blokadami przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Trac-Lok oraz elektronicznie rozłączanym przedni stabilizatorem poprzeczny.

Nowy Jeep Wrangler radzi sobie doskonale, począwszy od najtrudniejszych warunków terenowych po najbardziej elitarne ulice miast. Jest całkiem nieograniczony i ma jeszcze bardziej nowoczesny design. Pozostaje jednak wierny swemu oryginałowi jednocześnie łącząc w sobie większe poczucie wolności podczas jazdy z otwartą przestrzenią nad głową. To także zaawansowane funkcje technologiczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i utrzymywanie łączności.

Jeep Wrangler czwartej generacji oferuje trzy różne poziomy wyposażenia: Sport, Sahara i Rubicon – wszystkie dostępne w konfiguracji 2-drzwiowej lub 4-drzwiowej, a także całkiem nowy pakiet Overland, wyłącznie w wersji Sahara, zapewniający bardziej ekskluzywny wygląd.

Całkiem nowy Jeep Wrangler pojawi się w salonach wystawowych Jeepa w regionie EMEA w drugiej połowie 2018 roku.

Nowoczesny, autentyczny design Wranglera

Całkiem nowy Jeep Wrangler został zbudowany zgodnie z estetyką muskularnego wyglądu. Jest ona natychmiast rozpoznawalna dzięki tradycyjnym akcentom stylistycznym Jeepa: począwszy od okrągłych reflektorów po siedmioszczelinowy grill; począwszy od trapezoidalnych nadkoli po widoczne zawiasy; od składanej przedniej szyby po sportowy pałąk; od wyjmowanych drzwi po konfiguracje do jazdy pod gołym niebem z twardym lub miękkim dachem. Nowy design nadwozia Wranglera jest odważny i surowy, z szerokim rozstawem osi i obniżoną linią dachu. Większe okna mają zapewniać lepszą widoczność na zewnątrz, szczególnie podczas podróży po ekstremalnych szlakach.

Zespół projektantów Jeepa nadał legendarnemu siedmioszczelinowemu grillowi bardziej nowoczesny wygląd, w którym obie zewnętrzne szczeliny grilla przecinają się z przednimi reflektorami, co jest wyrazem hołdu dla legendarnego modelu CJ. Górna część grilla w kształcie trapezu została delikatnie przesunięta do tylu w celu poprawienia właściwości aerodynamicznych.

Światła do jazdy dziennej tworzą teraz aureolę wokół zewnętrznego obwodu przednich reflektorów oraz standardowe LED-owe kierunkowskazy zostały umieszczone w przedniej części trapezoidalnych profili poszerzających nadkola. W tylnej części, tradycyjne kwadratowe tylne światła maja funkcję oświetlenia LED.

Co jeszcze?

Jeep Wrangler to unikalny samochód dzięki kilku kombinacjom oferowanym jego użytkownikom. Wszystko po to, by móc cieszyć się przygodami przeżywanymi podczas jazdy z otwartą przestrzenią nad głową. Dzięki różnym rozwiązaniom przedniej szyby i dachów model oferuje Klientom dokonanie wyboru spośród licznych możliwych konfiguracji. Całkiem nowy Jeep Wrangler oferuje różne kombinacje dachów, aby zapewnić jeszcze większą wolność.

Nowy, łatwy w obsłudze, sterowany elektrycznie dach Sky One-Touch spełnia obietnicę Wranglera dotyczącą użyteczności i możliwości przeżywania przygód. Umożliwia pasażerom poprzez przyciśniecie przycisku pełne otwarcie dachu z płótna na całej długości samochodu.

Ponadto, w nowym Wranglerze dostępne są jeszcze dwie inne konfiguracje dachu. To nowy miękki dach Sunrider oraz lżejszy, łatwy w obsłudze zdejmowany twardy dach Freedom Top składający się z trzech paneli. W szczególności, ulepszono miękki dach Sunrider poprzez dodanie dwóch dodatkowych kabłąków w celu jego łatwiejszej obsługi. Ten nowy design pomaga wyciszyć hałas powodowany przez wiatr. Umożliwia też łatwiejsze uzyskanie dostępu do pozycji, w których dach jest całkowicie lub częściowo otwarty.

Modułowy twardy dach Freedom Top ma natomiast łatwą w obsłudze 3-częściową budowę. Ulepszono go, wprowadzając lżejsze panele Freedom oraz ulepszone zatrzaski umożliwiające szybsze zdejmowanie i zakładanie twardego dachu. Zależnie od wersji, dach Freedom Top jest dostępny albo w kolorze nadwozia, albo w kolorze czarnym.

Ekskluzywny pakiet Overland jest dostępny, aby zapewnić bardziej ekskluzywny wygląd wersji Sahara. W jego ramach oferuje się unikalne 18-calowe aluminiowe obręcze kół, grill w kolorze nadwozia z wlotami powietrza oraz obrysami przednich reflektorów w jasnym kolorze, twardą pokrywę koła zapasowego w kolorze nadwozia oraz logo Overland. Niepowtarzalne nadwozie w pakiecie Overland uzupełnia dedykowane wnętrze ze skórzaną tapicerką oraz LED-owe światła.

Nowe wnętrze oferujące komfort i funkcjonalność

Poza stylową i komfortową kabiną, wnętrze nowego Jeepa Wranglera łączy w sobie autentyczny styl, wszechstronność, funkcjonalność oraz intuicyjną obsługę. Wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i wykończenia.

Inspirowana dziedzictwem modelu centralna konsola ma czystą, dopracowaną formę. Uzupełnia ona poziomy design deski rozdzielczej i dedykowane wykończenie zależnie od wybranego modelu. W modelu Sahara panel instrumentów otoczony jest miękką w dotyku powierzchnię z akcentującymi przeszyciami. Pokryte winylem panele drzwi kierowcy i przedniego pasażera są miękkie w dotyku. Mają też wydłużone podłokietniki w celu zapewnienia większego komfortu podczas jazdy.

Niezawodny design nadwozia na ramie sercem legendarnych zdolności Jeepa

Dzięki designowi typu „body-on-frame”, czyli nadwoziu zbudowanemu na ramie oraz znakomicie zaprojektowanemu pięciowahaczowemu układowi zawieszenia, Wrangler stanowi wzorzec, jeśli chodzi o zdolności do jazdy z napędem 4×4 z ulepszoną dynamiką podczas jazdy szosowej, bezpieczeństwo pasażera oraz bardziej komfortowe wrażenia z jazdy.

Wrangler nadal wykorzystuje sprawdzoną konfigurację pięciowahaczowego zawieszenia ze sprężynami śrubowymi. Przednie zawieszenie obejmuje drążek poprzeczny oraz cztery wzdłużne drążki. Pięciowahaczowe zawieszenie tylne ma natomiast dwa górne i dwa dolne drążki wzdłużne wykonane z kutej stali oraz poprzeczny drążek reakcyjny.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama