Czego szukasz?

Założ konto w BETFAN z motohigh.pl

Gdzie oglądać GP Miami F1 w Polsce? [transmisja, stream, live]

gdzie oglądać gp miami f1

Fot. Aramco Aston Martin Cognizant F1 Team

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać GP Miami F1 w Polsce w 2022 roku. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji pierwszego w historii wyścigu F1 w Miami.

Kto pokazuje F1 w Polsce w 2022 roku?

Gdzie oglądać wyścig o GP Miami F1 w Polsce w 2022 roku? Od 2016 roku prawa do transmisji wyścigów Formuły 1 posiada stacja Eleven Sports. Umowa obowiązuje do końca 2022 roku. Tylko ten kanał posiada pełne prawa do wyścigów, kwalifikacji, sesji treningowych oraz innych wydarzeń związanych z weekendami wyścigowymi. Umowa obejmuje także magazyny na temat F1.  

To istotna informacja, bowiem prawa do transmisji serii towarzyszących, a więc Formuły 2 oraz Formuły 3, posiada inny kanał. Mowa tu o Polsacie, który transmituje te wydarzenia na swoich sportowych kanałach – głównie Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News. 

Polsat Sport ma także prawa do obszernych skrótów wyścigów. W sezonie 2021 miały one miejsce w poniedziałki wieczorem, a nadawca zaplanował na nie godzinę czasu antenowego. W 2022 roku stacja nie zrezygnowała z tej pozycji, ale jest ona o połowę krótsza – to więc propozycja dla fanów, którzy lubią tylko nieco bardziej rozbudowane „highlightsy”, a nie okrojony skrót wyścigu

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay w Polsce od 2023 roku. Co trzeba wiedzieć o tej platformie?

Przypomnijmy, że prawa do transmisji F1 w Polsce od 2023 roku przejęło Viaplay. To platforma VOD, w której poza filmami i serialami znajdują się transmisje sportowe na żywo. W 2023 roku będzie ona miała także prawa do transmisji piłkarskiej Premier League, Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji UEFA. 

Transmisja F1 w Polsacie? F1 Polsat

Poza Eleven Sports, transmisje z wybranych wyścigów F1 pojawiają się także na Polsacie. Telewizja Polsat jest bowiem właścicielem 99,99% akcji Eleven Sports i w tym aspekcie względem sezonu 2021 nic się nie zmieniło.

W 2020 roku stacja ze słońcem w logo przeprowadziła transmisje pięciu wyścigów, a w 2021 roku czterech. Wydaje się, że podobnej ilości transmisji możemy spodziewać się w 2022 roku. Póki co jednak nie transmitował żadnego wyścigu i wiadomo też, że Polsat nie przeprowadzi transmisji z wyścigu F1 o GP Miami

Gdzie oglądać Eleven Sports?

Eleven Sports posiada w swojej ofercie cztery kanały – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4. Wydarzenia na żywo związane z F1 transmitowane są na tych dwóch pierwszych antenach. 

Oferta Eleven jest dostępna u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. U części z nich są one składnikiem standardowego abonamentu w wybranych pakietach (jak np. w Inei), a w innych trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj koszt miesięcznego dostępu oscyluje w okolicach 15 złotych.

Co ważne, niektóre z tych podmiotów nie mają w swojej ofercie Eleven Sports 4, a jedynie trzy „podstawowe” kanały. Nie jest to jednak większy powód do zmartwień, bowiem czwarty kanał Eleven Sports jest dotąd najmniej ważny w ofercie nadawcy. Zamieszczane są tam głównie powtórki oraz magazyny.

Gdzie oglądać Eleven Sports w Internecie?

Kanały Eleven Sports dostępne są także w Internecie. Głównym miejscem jest strona samego nadawcy, a więc elevensports.pl. 30-dniowy dostęp do wszystkich kanałów kosztuje tam 15,90 zł. Można także zdecydować się na inne wariant: półroczny dostęp w cenie 89,90 zł albo roczny za 159 zł. Jak łatwo zauważyć, im dłuższy okres, tym niższy miesięczny koszt dostępu do kanałów. Co ważne, dostęp obejmuje także możliwość oglądania transmisji na telefonie za pomocą aplikacji Eleven Sports.

Poza tym, transmisje dostępne są także w innych serwisach – Player, Pilot WP, Polsat Box GO oraz Platformie Canal+ Online. Ceny za dostęp do kanałów są podobne w przypadku miesięcznych płatności. Im dłuższy okres, tym ceny bardziej się różnią. W przypadku Playera dostęp kosztuje 15 zł na 30 dni, w przypadku Polsat Box Go 40 zł na 30 dni [Eleven Sports dostępny jest w pakiecie Polsat Box Go Sport, który zawiera także kanały Polsat Sport Premium, transmitujące piłkarską Ligę Mistrzów UEFA – przyp. red.], a w przypadku pilot.wp.pl od 13,99 za 30 dni (wiele okresowych pakietów do wyboru). Jeśli macie zamiar kupić dostęp do Eleven Sports w Playerze, możecie to zrobić za pomocą naszego linku – nie stanowi to dla Was różnicy, a jednocześnie wspieracie rozwój naszego serwisu. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz F1 2022. Miejsca, daty i godziny transmisji wyścigów

Eleven Sports jest także do kupienia jako dodatkowy pakiet na Platformie Canal+ Online. Kosztuje 20 zł miesięcznie, ale ma zasadniczy minus – aby móc go wykupić, musicie być klientem Canal+, a więc musicie mieć wykupiony „bazowy” pakiet Canal+. 

Gdzie oglądać GP Miami F1 2022 w Polsce? F1 TV

W Polsce dostępna jest także oficjalna telewizja Formuły 1 – F1 TV, która oferuje transmisje wyścigów oraz innych sesji – treningowych oraz kwalifikacyjnych. Od standardowej transmisji telewizyjnej, odróżnia ją możliwość personalizacji. Użytkownik może wybrać chociażby widok danego kierowcy, a dodatkowo słuchać jego komunikatów radiowych.

Formuła 1 proponuje dwa pakiety – Pro oraz Access, jednak tak naprawdę sens ma tylko ten pierwszy. Tylko on zawiera transmisje na żywo wszystkich sesji oraz nielimitowany dostęp do kamer kierowców oraz komunikatów radiowych. W drugim znajdziemy zaledwie powtórki. Oba pakiety zawierają także rozbudowane archiwum wyścigów. 

Cena za pakiet F1 TV Pro wynosi 49,99 euro za rok albo 5,99 euro za miesiąc. Dostęp do usługi Access kosztuje natomiast 26,99 euro za rok albo 2,99 euro za miesiąc. Co najważniejsze, F1 TV nie oferuje komentarza w języku polskim. Dostępnych jest kilka „podstawowych” języków z angielskim i niemieckim na czele.

Gdzie oglądać wyścig F1 w Miami w 2022 roku na żywo?

Eleven Sports podało już terminarz swoich transmisji na żywo związany z drugim tegorocznym weekendem wyścigowym F1. Pierwsza, historyczna rywalizacja na Miami International Autodrome na Florydzie oznacza dla kierowców 57 okrążeń toru o długości 5,41 km każde. 

Transmisje na żywo w Eleven Sports poprzedza studio, które odbywa się także po zakończonej sesji. Trwa ono od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W jego ramach dziennikarze oraz eksperci dyskutują o przeszłych oraz nadchodzących wydarzeniach.

W tym roku obsada redakcji F1 w Eleven Sports wygląda podobnie jak w 2021 roku – przed telewizorami nadal będzie można więc spotkać Mikołaja Sokoła, Filipa Kapicę, Michała Gąsiorowskiego, Aldonę Marciniak, Patryka Mirosławskiego oraz Roberta Smoczyńskiego. Obecny przy transmisjach z F1 Maciej Jermakow odszedł ze stacji z końcem czerwca 2021 r. Dwójka z wyżej wymienionych dziennikarzy będzie także zdawać relacje prosto z torów wyścigowych. 

Weeekend wyścigowy GP Miami 2022 – rozkład i godziny transmisji. O której wyścig F1?

Weekend wyścigowy GP Miami przedstawia się następująco. Poniżej znajdziecie harmonogram godzinowy transmisji z wskazaniem komentatorów poszczególnych sesji – kiedy tylko Eleven Sports poda takie informacje. 

FP1 – piątek, 6 maja 2022 r. – 20:25-21:40 – Eleven Sports 2 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)
FP2 – piątek, 6 maja 2022 r. – 23:25-00:40 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)

FP3 – sobota, 7 maja 2022 r. – 18:55-20:10 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)
kwalifikacje
– sobota, 7 maja 2022 r. – 21:55-23:20 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)

wyścig o GP Miami 2022 – niedziela, 8 maja 2022 r. – 21:25-23:25 – Eleven Sports 1 (Michał Gąsiorowski, Filip Kapica)

obszerny skrót wyścigu – poniedziałek, 9 maja 2022 r. – 2:00-21:00 – Polsat Sport

5/5 (liczba głosów: 14)
Reklama
Reklama