Czego szukasz?

Transmisja F1 2023. Gdzie oglądać Formułę 1 w Polsce? [transmisja, stream, live]

transmisja f1 2023

Gdzie oglądać F1 w Polsce w 2023 roku? | Fot. Red Bull Content Pool

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać F1 2023 w Polsce. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji treningów, kwalifikacji i wyścigów Formuły 1 w 2023 roku. F1 transmisja będzie odbywała się w Polsce u nowego nadawcy, ale nadal będzie można ją oglądać w oficjalnej telewizji F1. W tym artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje. 

Gdzie oglądać F1 w Polsce w 2023 roku?

Gdzie oglądać wyścigi F1 w Polsce w 2023 roku? W latach 2016-2022 prawa do transmisji wyścigów Formuły 1 posiadała stacja Eleven Sports. W ramach umowy nadawca transmitował wyścigi, kwalifikacje, sesje treningowe, studia do wszystkich sesji oraz magazyny.

Serie towarzyszące – F2 i F3 – transmitował inny nadawca. Polsat, bo o nim mowa, transmitował te wydarzenia na swoich sportowych kanałach – głównie Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra oraz Polsacie Sport News. Polsat Sport dzień po wyścigu transmitował także obszerny skrót wyścigu. 

ZOBACZ TAKŻE
Porpoising, podłoga i lusterka | Podsumowanie zmian technicznych 2023

Wszystko zmieniło się w 2021 roku, kiedy okazało się, że prawa do transmisji F1 w Polsce od 2023 roku przejęło Viaplay. To platforma VOD, w której poza filmami i serialami znajdują się transmisje sportowe na żywo. W 2023 roku będzie ona miała także prawa m.in. do transmisji piłkarskiej Premier League, Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji UEFA. Viaplay jest jedynym nadawcą Formuły 1 w Polsce, który będzie oferował polski komentarz.

Z tej okazji stworzyliśmy osobny, szeroki artykuł, w którym omawiamy wszelkie możliwości oglądania F1 w Viaplay w Polsce. Znajdziecie tam ceny Viaplay u poszczególnych operatorów oraz wszelkie dostępne informacje o tej platformie. 

Transmisja F1 w Polsacie? F1 Polsat

Poza Eleven Sports, w latach 2016-2022 transmisje z wybranych wyścigów F1 pojawiały się także na Polsacie. Telewizja Polsat jest bowiem właścicielem 99,99% akcji Eleven Sports. W 2020 roku stacja ze słońcem w logo przeprowadziła transmisje pięciu wyścigów, a w 2021 i 2022 roku czterech.

W związku z przejęciem praw transmisyjnych do F1 w Polsce sytuacja mocno się skomplikowała. Viaplay przy okazji komunikatu o nabyciu praw do F1 w Polsce poinformowało o czterech darmowych wyścigach w sezonie, ale na chwilę obecną nie wiadomo, jak będzie to wyglądać. Możliwe też, że Viaplay sprzeda prawa do poszczególnych wyścigów jakiejś telewizji, ale także w tym przypadku póki co nic o tym nie wiadomo. 

Gdzie oglądać F1 2023 w Polsce? F1 TV

W Polsce dostępna jest także oficjalna telewizja Formuły 1 – F1 TV, która oferuje transmisje wyścigów oraz innych sesji – treningowych oraz kwalifikacyjnych. Od standardowej transmisji telewizyjnej, odróżnia ją możliwość personalizacji. Użytkownik może wybrać chociażby widok danego kierowcy, a dodatkowo słuchać jego komunikatów radiowych.

Formuła 1 proponuje dwa pakiety – Pro oraz Access, jednak tak naprawdę sens ma tylko ten pierwszy. Tylko on zawiera transmisje na żywo wszystkich sesji oraz nielimitowany dostęp do kamer kierowców oraz komunikatów radiowych. W drugim znajdziemy zaledwie powtórki. Oba pakiety zawierają także rozbudowane archiwum wyścigów. 

Cena za pakiet F1 TV Pro wynosi 49,99 euro za rok albo 5,99 euro za miesiąc. Dostęp do usługi Access kosztuje natomiast 26,99 euro za rok albo 2,99 euro za miesiąc. Przed sezonem, zazwyczaj w okolicach przedsezonowych testów F1, pojawiają się 20-procentowe promocje na nabycie rocznych pakietów. Co najważniejsze, F1 TV nie oferuje komentarza w języku polskim. Dostępnych jest kilka „podstawowych” języków z angielskim i niemieckim na czele.

Transmisje F1 2023. Jak wygląda polska redakcja F1 w Viaplay?

Viaplay regularnie podaje nazwiska kolejnych dziennikarzy, którzy będą obsługiwać Formułę 1 w sezonie 2023. Jej trzon stanowić będą byli współpracownicy Eleven Sports, czemu trudno się dziwić. Jak wygląda redakcja F1 w Viaplay?

Do tej pory potwierdzono już sześć nazwisk, z czego połowa w przeszłości pracowała w Eleven Sports. To Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow oraz Aldona Marciniak. Poza nimi z Viaplay współpracować będą Paweł Baran (dawniej TVP Sport) oraz Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński, autorzy popularnego podcastu o Formule 1.  Po raz pierwszy będzie można zobaczyć ich w akcji przy okazji przedsezonowych testów F1. Viaplay potwierdziło bowiem, że będzie transmitować to wydarzenie.

Te linki mogą się wam przydać:

4.7/5 (liczba głosów: 48)
Reklama