Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Alpine w nowych odsłonach. Co to za wersje?

Po udanej premierze A110 Première Edition marka Alpine prezentuje trzy nowe wersje ultralekkiego sportowego samochodu. Seryjne wersje A110 Pure i A110 Légende to nowości w gamie produktowej Alpine, a wyczynowe A110 GT4 opracowane przez ekspertów z firmy Signatech będzie godnie reprezentować markę w świecie sportów samochodowych.

2018 - ALPINE A110 Pure and ALPINE A110 Légende

Ta sama specyfikacja

A110 Pure i A110 Légende mają taką samą specyfikację techniczną jak A110 Première Edition. Model został wyprodukowany w 1955 egzemplarzach, które zostały wyprzedane w zaledwie pięć dni po premierze. Każdy z nich ma jednak zupełnie inny charakter. Pure to nowa wersja A110, które ma oczywiście zapewnić kierowcy niezrównane wrażenia podczas jazdy. Jest to wersja najbliższa kultowemu modelowi A110 Berlinette, który wygrał w 1973 roku Rajd Monte Carlo. Légende to z kolei rasowe GT idealne do codziennej jazdy. Jest dostępne w wyższej wersji wyposażenia oraz z niezwykle wygodnymi fotelami z regulacją sześciu parametrów.

Zarówno wersja Pure, jak i Légende zostały zaprojektowane na bazie tego samego ultralekkiego i niezwykle wytrzymałego podwozia z aluminium, które wykorzystano po raz pierwszy w wersji Première Edition. Dzięki odchudzonej konstrukcji wyróżnikiem modelu A110 jest imponująca zwrotność i przyjemność jazdy. Umieszczony centralnie tuż za dwuosobową kabiną 4-cylindrowy turboładowany silnik o pojemności 1,8 litra i mocy 252 KM zapewnia prawdziwie sportowe osiągi. Dzięki dwuwahaczowemu zawieszeniu wszystkie wersje A110 są natomiast dynamiczne i mają sportowy pazur godny marki Alpine.

Z okazji premiery wersji Pure i Légende marka Alpine wprowadza do gamy także nowe kolory lakieru – Biały Irisé, Niebieski Abysse i Szary Tonnerre – oraz cztery nowe wzory obręczy kół.

Nowe GT4

Nowy model wyścigowy GT4, zaprojektowany przez współpracujących z marką Aipine inżynierów ze specjalizującej się w sportach samochodowych firmy Signatech. To wersja A110, której cechy szczególne to niezwykła zwrotność i sportowe osiągi. Obok wersji A110 Cup jest to druga wyczynowa odsłona tego modelu. Nowe A110 GT4 ma silnik o zwiększonej mocy oraz większy docisk w porównaniu z A110 Cup. Fakt ten sprawia, że marka Alpine będzie mogła z powodzeniem rywalizować na torach wyścigowych z najbardziej znanymi markami.

Niewielka liczba modeli A110 GT4 zacznie ścigać się na torach w drugiej połowie 2018 roku. Samochód wejdzie natomiast do seryjnej produkcji przed rozpoczęciem sezonu 2019. Nabywcy wszystkich egzemplarzy A110 GT4 mają zagwarantowane wsparcie specjalistycznego działu oraz zakładu Signatech. Unikalnym elementem oferty wyścigowego modelu A110 jest natomiast możliwość doposażenia wersji A110 Cup do specyfikacji GT4 po zamontowaniu elementów, które wchodzą w skład specjalnego pakietu.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama