Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Motorsport

James Key zadowolony ze współpracy z Hondą

James Key, dyrektor techniczny zespołu Scuderii Red Bull Toro Rosso, nie szczędził pochwał dla Hondy po zakończonych niedawno przedsezonowych testach w Barcelonie.

Dla zespołu z Faenzy przedsezonowe testy w Barcelonie były pierwszą okazją do pracy na torze wspólnie z japońskimi partnerami. Key jest zadowolony z przebiegu testów i po ich zakończeniu nie szczędził Hondzie pochwał. Jednostka napędowa Japończyków podczas łącznie ośmiu dni testów spisywała się niemal bez zarzutów.

Dyrektor techniczny włoskiego zespołu ujawnił, że w ostatnim dniu testów pojawił się jeden drobny problem, który zakończył ich udział w popołudniowej sesji, ale jest pewny, że Honda podejmie takie działania, aby ten problem nie powtórzył się już podczas sezonu.

Chciałbym podziękować naszym kolegom z Hondy za ich naprawdę ciężką pracę i doskonałe wsparcie dla nas w ciągu ostatnich dwóch tygodni – podkreślił Key.

Naprawdę całe testy jeździliśmy na jednym silniku, który był niemal bezbłędny. Pod koniec ostatniego dnia pojawił się drobny problem i woleliśmy wstrzymać testowanie, aby na spokojnie przyjrzeć się temu zagadnieniu i nie podejmować żadnego niepotrzebnego ryzyka. Biorąc pod uwagę, że i tak byliśmy blisko ukończenia naszego programu testów, czuliśmy, że lepiej nie ryzykować. Poza tym wszystko z nimi [Hondą – przyp. red.] przebiegło bezbłędnie – dodał.

Jesteśmy na końcu procesu, który mogę określić jako zaprojektowanie, rozwój i budowa STR13, który rozpoczął się ponad rok temu. Jednocześnie jesteśmy na początku kolejnej fazy, która obejmować będzie ściganie się tym samochodem i dalszy jego rozwój – stwierdził Anglik.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama