Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Nadjeżdża nowa Toyota RAV4. Co warto wiedzieć?

Japońska firma opublikowała teaser, zdradzający zarys sylwetki nowej RAV4. Samochód zadebiutuje 28 marca podczas salonu w Nowym Jorku. Auto otrzyma bardziej wyrazisty design i nową platformę.

toyota rav4 nowa

Bestseller japońskiej marki

Pierwsze wcielenie japońskiego SUV-a zadebiutowało w 1994r. i szybko stało się jednym z najpopularniejszych aut Toyoty. To właśnie „Ravka” odpowiada w dużej mierze za powstanie mody na SUV-y. Obecnie oferowana RAV4 zadebiutowała w 2012 r., a w 2015 przeszła lifting i otrzymała napęd hybrydowy.

Na opublikowanym przez Toyotę teaserze niewiele widać, aczkolwiek można dostrzec bardziej dynamiczną sylwetkę popularnego SUV-a, przypominającą nieco Mazdę CX-5. Smukłości karoserii nowego RAV4 nada także spoiler dachowy oraz wysoko poprowadzona lina okien.

Piąta generacja japońskiego SUV-a klasy średniej będzie oparta na nowej, globalnej platformie TNGA, z której korzystają już Toyoty CH-R, Prius oraz Camry.

Toyota = hybrydy

Najpopularniejszym źródłem napędu obecnej RAV4 jest właśnie odmiana hybrydowa, korzystająca z silnika o pojemności 2,5 l i mocy 197 KM. W najnowszej „Ravce” napęd hybrydowy odgrywać będzie nadal ważną rolę.

Fot. netcarshow.com / Obecna Toyota RAV4 Hybrid

Niewykluczone, że w gamie zabraknie jednostek wysokoprężnych. Poza tym w palecie silnikowej może znaleźć się także najnowszy układ hybrydowy rodem z pokazanego niedawno Lexusa UX. Korzysta on z 2-litrowej jednostki i rozwija 178 KM.

Oficjalna premiera najnowszego wcielenia bestsellera Toyoty odbędzie się 28 marca w na salonie w Nowym Jorku, o godzinie 9:10 czasu lokalnego. Wtedy też poznamy więcej informacji, dotyczących SUV-a z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama