Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Scuderia Ferrari poprawiła moc silnika o 10KM?

Silnik Ferrari zyskał podobno 10 koni mechanicznych tuż przed weekendem Grand Prix Australii – poinformował autosport.com.

Opublikowano

w dniu

fot.: Scuderia Ferrari / Twitter

Według serwisu, Ferrari odblokowało dodatkowe 10 koni mechanicznych mimo, że początkowym celem było utrzymanie mocy silnika z zeszłego roku, który w nadchodzącym sezonie obarczony jest większymi wymaganiami w zakresie żywotności. W trakcie sezonu 2018 kierowcy mogą skorzystać zaledwie z trzech silników – każdy kolejny obarczony będzie karą.

Zespół z Corrado Iottim na czele skupił się na zwiększeniu osiągów przy niskich i średnich prędkościach, gdzie podobno kryje się największy potencjał do wzrostu, a dodatkową moc udało się osiągnąć dzięki lżejszemu układowi turbodoładowania.

Ferrari dąży również do uzyskania bardziej zauważalnych osiągów dzięki dalszym poprawom w specyfikacji motoru, choć w chwili obecnej z niecierpliwością oczekuje na wyścigowy weekend w Australii, kiedy to jednostka włoskiego zespołu po raz pierwszy na poważnie zmierzy się ze słynącymi z niezawodności silnikami Mercedesa.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama