Nasze profile w mediach społecznościowych

Motorsport

Wolff: F1 potrzebuje Ferrari o wiele bardziej, niż Ferrari potrzebuje F1

Toto Wolff, szef zespołu Mercedesa w F1, ostrzegł właścicieli i udziałowców Formuły 1, aby nie zadzierali z Ferrari, które grozi odejściem z F1 po 2020 roku.

Opublikowano

w dniu

Toto Wolff
fot.: Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

Zespół z Maranello od jakiegoś czasu grozi wycofaniem się z F1 z powodu proponowanych zmian przez Liberty Media, która przejęła prowadzenie tego biznesu pod koniec 2016 roku. Amerykanie chcą od 2021 roku wprowadzić m.in. nowe silniki czy limity budżetowe, co rzecz jasna mogłoby uderzyć w największe zespoły. Działacze Ferrari, którego umowa z F1 wygasa w 2020 roku, przyznali, że rozważają odejście z tej serii wyścigowej.

Sergio Marchionne, prezes Ferrari stwierdził, że “F1 była częścią naszego DNA od dnia, w którym się urodziliśmy, ale jeśli będziemy zmieniać zasady w tej piaskownicy tak, że przestanie być rozpoznawalna, nie będziemy już chcieli brać w tym udziału”.

Toto Wolff w BBC powiedział, aby absolutnie nie lekceważyć groźby szefa Ferrari. – Marchionne ma jasną wizję tego, jak F1 powinna wyglądać [dla Ferrari] – jak czysty sport, a z całą pewnością nie jak kanał z telezakupami. Gorąco zachęcam udziałowców F1, aby go nie sprowokowali – powiedział Austriak. – Nie zadzieraj z Sergio Marchionne. F1 potrzebuje Ferrari znacznie bardziej, niż Ferrari potrzebuje F1 – dodał.

Mark Webber, były kierowcy Formuły 1 jest przekonany, że Ferrari pozostanie w F1, ale obecne negocjacje między zespołami a Liberty Media określa jako “mecz szachowy”. – Formuła 1 zawsze przyciągała najlepszych producentów na świecie. Chcą zaprezentować swoją technologię. To niesamowicie zaawansowany technologicznie sport z tym właśnie wyróżnikiem – są tu wielcy producenci, wielkie marki, to wyróżnia Formułę 1. Byłbym absolutnie zaskoczony, gdyby Ferrari opuściło F1, ale nigdy nie mów nigdy.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama