Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

A45 i A45 S AMG na wideo promocyjnym

A45 i A45S podniosą wysoko poprzeczkę w segmencie Hot Hatch’y. Pytanie tylko jak odpowie konkurencja i co nam zaoferuje w najbliższym czasie.

Opublikowano

w dniu

Rynek hot-hatch’y przejdzie w najbliższym czasie dosyć poważne zmiany za sprawą nowego Mercedesa A45 AMG. Producent postanowił zastąpić dotychczasowy model o tym oznaczeniu modelem A35, a od najnowszej generacji oznaczenie 45 będzie sugerować znaczny przyrost mocy, choć to nie wszystko co Mercedes ma w kieszeni. Nowy model jest dosyć pilnie strzeżony przed mediami i ciężko dowiedzieć się informacji pewnych, ale wraz z najnowszym filmem promocyjnym nagranym „gdzieś w Szwecji”, jak to mówi Mercedes, możemy zobaczyć jak samochód będzie się prezentował. Pomimo zastosowania pełnego kamuflażu i tak łatwo zobaczyć linię nadwozia czy charakterystyczne elementy.

Nowy A45 AMG to nie jedna wersja, a aż dwie. Mercedes przygotował odmianę podstawową, która charakteryzuje się silnikiem o pojemności dwóch litrów i mocy wynoszącej 383 koni, a także wersję S, która podobnie jak w innych modelach jest mocniejsza i legitymuje się mocą aż 416 koni mechanicznych. Obie wersje wyposażono między innymi w napęd na cztery koła 4Matic oraz 8-biegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem. Na pokładzie znajdzie się również tryb Drift podobny do tego z Forda Focusa RS, więc nie ma co się martwić o brak zabawy w nowym AMG.

Wizualnie na ten moment samochód jest zbliżony do odmiany A35, lecz dopiero po pełnym ściągnięciu kamuflażu dowiemy się tak naprawdę jakie są różnice. Według zapewnień i plotek auto ma się cechować jeszcze agresywniejszym wyglądem i przeprojektowanym ospojlerowaniem, które podyktowane jest względem lepszej aerodynamiki. Już teraz odmiana A35 AMG prezentuje się pięknie, szczególnie w żółtym kolorze z czarnymi dodatkami, a co dopiero w mocniejszej wersji. Jeden z samochodów w filmie, jak mogliśmy zauważyć, miał znacznie większe zakamuflowanie, gdyż częściowo światła oraz całkowicie wloty powietrza były zakryte. Może to sugerować, że właśnie ten samochód jest odmianą S.

Premiera obu wersji ma odbyć się na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, a auto trafi do sprzedaży jeszcze tej jesieni. Odmiana A35 zaczyna się w salonie od 189 900 złotych i cenowo jest bardzo podobna do poprzedniego A45. W związku z tym możemy spodziewać się, że cena nowego A45 spokojnie zacznie się od 250 000 złotych albo więcej.

Oceń nasz artykuł!

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama