Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Formuła E: Max Guenther wystartuje także w ePrix Paryża

Max Guenther nadal będzie reprezentował zespół Dragon. Początkowo młody Niemiec miał startować w bolidzie nr 6 tylko w Rzymie, teraz wiemy już, że zobaczymy go także w Paryżu.

Max Guenther za sterami bolidu FE należącego do GEOX Dragon / Fot. Shivraj Gohil

Max Guenther w Rzymie zastąpił Felipe Nasra z racji kolizji terminów startów w innych seriach u Brazylijczyka. W ten sam weekend odbywał się wyścig IMSA WeatherTech Sportscar Championship na torze Long Beach.

Ekipa GEOX Dragon potwierdza, że Niemiec otrzyma dodatkowy wyścig w ramach swojego okrojonego programu na sezon 5, startując tym samym u boku Jose Marii Lopeza w samochodzie z nr 6. Felipe Nasr nie wystartuje w Paryżu z racji przygotowań do następnej rundy IMSA WeatherTech Sportscar Championship, gdzie będzie umacniał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Pozostawia to pod znakiem zapytania kolejne starty Brazylijczyka w teamie z USA. Były reprezentant Saubera w F1 nie ukończył żadnego z wyścigów, na których starcie stanął. Niewykluczone, że Max Guenther będzie startował jeszcze nie raz w tym sezonie. ePrix Paryża może nie być ostatnim występem.

Wygląda na to, że zespół GEOX Dragon jest otwarty na zmianę kierowców w trakcie sezonu. Na każde auto jest możliwość dwóch zmian, jednak powrót Maxa nie liczy się do nich, ponieważ był na pierwotnej liście startowej przed sezonem. Wprowadzony jest również zakaz zmian kierowców na 3 ostatnie wyścigi sezonu, które obejmują ePrix Berna i podwójną rundę ePrix Nowego Jorku.

Oceń nasz artykuł!
Reklama