Czego szukasz?

Formuła E

Zapowiedź ePrix Monako: Wielkie emocje gwarantowane

Tor na ulicach Monte Carlo będzie gościł 9. rundę sezonu 2018/19 z cyklu Formuły E. ePrix Monako zadebiutowało już w pierwszym sezonie istnienia serii dla elektrycznych single-seaterów, już wtedy pierwsze zmagania obfitowały w zaciekłą walkę między kierowcami. Czy w tym roku także będzie nam dane zobaczyć wielką ucztę?

Fot. LAT / Formula E - ePrix Monako 2017

Niestety z racji organizacji historycznego Grand Prix Formuły 1 w Monako,  Formuła E musi się zadowolić tym iż miejsce w kalendarzu ma co 2 lata. Być może kiedyś się to zmieni.

Tor Monte Carlo dla FE stanowi połowę tego, który znamy z rywalizacji F1 czy F2. Po Sainte Devote kierowcy zjeżdżają w dół i docierają do szykany za tunelem. Były propozycje by od tego sezonu wykorzystać pełną nitkę, ale pomysł odrzuciła FIA. Moc nie ma aż takiego znaczenia tu, więc czasy mogłyby pokazać iż na typowych, klasycznych torach ulicznych obie serie są blisko siebie. Niestety nie mieliśmy okazji się o tym przekonać jeszcze i nie wiadomo kiedy taka okazja się nadarzy.

Fot. Automobile Club MC / ePrix Monako – nitka toru

Oba dotychczasowe wyścigi w Monako wygrał Sebastien Buemi – w obu przypadkach zdobywał też pole position. W sezonie 2014/15 udało mu się uniknąć karambolu na starcie, który spowodował koniec wyścigu dla kilku kierowców. 2 lata później także wykazał się świetnym startem, ale na pierwszym zakręcie było już znacznie spokojniej, jedynie delikatne kontakty to nic w porównaniu do karambolu, który miał miejsce przy okazji debiutanckiego ePrix Monako.

Czy i tym razem Szwajcar ustawi na pierwszym polu startowym oraz przekroczy linię mety na pierwszym miejscu? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę, 11 maja. Buemi na pewno jest głodny zwycięstwa, ponieważ w sezonie 2018/2019 ta sztuka nie udała mu się ani razu.

Warto dodać, że w ten weekend ściga się także seria Jaguar I-Pace eTrophy w której także toczy się zaciekła walka o jak najlepsze miejsce zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu. Wspomniana kategoria będzie towarzyszyć Formule E także podczas eliminacji w Berlinie i Nowym Jorku.

Transmisja (Aktualizacja)

ePrix Monako będzie transmitowane od soboty. Dwie sesje treningowe będziecie mogli zobaczyć na głównym kanale Formuły E na YouTube (1. trening o godz. 7:25, a 2. sesja już od godz. 9:55). Zaś kwalifikacje transmitowane będą od godz. 11:45 przez Eurosport 1. Wyścig będzie można obejrzeć tego samego dnia o godz. 16:00 czasu polskiego na Eurosporcie 2.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama