Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Inne

Volvo Cars wprowadza 6-miesięczne płatne urlopy dla rodziców

To kolejny mały krok dla firmy Volvo Cars, który będzie dużym ułatwieniem dla rodziców w Europie i w pozostałych regionach. Szwedzki producent aut wprowadza płatny urlop opiekuńczy dla rodziców w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przez sześć miesięcy mama lub tata będą otrzymywali 80% pensji.

Nowa polityka opieki nad pracownikami Volvo Cars jest bardziej szczodra i kompleksowa niż większość tego typu programów prowadzonych przez poszczególne państwa europejskie. Przy okazji jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w całej branży producentów aut.

Inspiracją do stworzenia tego programu były rozwiązania państwowe wprowadzone w Szwecji, która słynie z hojnych i kompleksowych urlopów rodzicielskich, które w ostatnich dziesięcioleciach wymiernie pomogły wielu rodzicom i dzieciom.

Program płatnego urlopu rodzicielskiego wdrażany w regionie EMEA ma charakter pilotażowy. Firma sprawdza możliwości objęcia nim docelowo wszystkich pracowników na świecie, których ma 43 000. Ten program pozwoli zidentyfikować i rozwiązać problemy formalne związane z jego wdrażaniem w różnych krajach poza Szwecją.

Nasz nowy program opieki pracowniczej w regionie EMEA jest jednym z kilku działań mających na celu stworzenie wysokiej kultury organizacyjnej , przyciągnięcie i utrzymanie różnych grup ludzi – powiedziała Hanna Fager, szefowa całej struktury HR. To rozwiązanie poprawia równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, zwiększa czas który pracownik może spędzić z rodziną i pasuje do postępowej, skoncentrowanej na człowieku firmy, takiej jak Volvo Cars.

Większość krajów regionu EMEA oferuje pewną formę płatnego urlopu rodzicielskiego, ale często istnieje duża rozbieżność między tym, co jest dostępne dla matek i ojców – często na niekorzyść ojców. Co więcej, równy urlop rodzicielski stwarza możliwości zwiększenia rynku pracy i możliwości rozwoju zawodowego kobiet poprzez zmniejszenie różnic w rozwoju kariery i poziomu wynagrodzeń.

Nowa polityka stanowi część strategii Volvo Cars, mającej na celu przyciąganie i zatrzymywanie najlepszych ludzi. Volvo Cars dąży do tego, by stać się pracodawcą z wyboru zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników, oferując jeden z najbardziej hojnych i kompleksowych płatnych urlopów rodzicielskich. 

Musimy być naprawdę atrakcyjnym pracodawcą, aby móc realizować nasze ambitne plany rozwoju – powiedziała Hanna Fager. Przyciąganie i zatrzymywanie najlepszych ludzi ma kluczowe znaczenie i wiemy, że wykwalifikowani specjaliści będą uważnie dokonywali wyboru pracodawcy. Zwycięzcami w tej walce o talenty będą firmy ceniące różnorodność, nowoczesne i elastyczne praktyki pracy oraz dobre samopoczucie pracowników.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama