Women's Offroad 4x4 - najbardziej kobiecy rajd w Polsce - motohigh.pl
Nasze social media

Off-road

Women’s Offroad 4×4 – najbardziej kobiecy rajd w Polsce

Do III edycji najbardziej kobiecego off-road’u w Polsce pozostało trochę ponad miesiąc. Czy zostały jeszcze wolne miejsca na listach? Wszystkie zawodniczki są już gotowe? Pora się o tym przekonać… już w czerwcu.

Opublikowano

w dniu

Women Offroad 4x4
Women's Challenge 2019 w Wiśle

22 czerwca w Wiśle ponownie będziemy mogli podziwiać zmagania dzielnych Polek w błocie. Na listach startowych pojawiło się wiele nowych twarzy, ale również “stare wyjadaczki”, które będą bronić tytułu najlepszych z ubiegłego roku. Zaś 10 kwietnia pojawiła się informacja o ostatnich wolnych miejscach. Jednak dziś już pewnie wszystkie są zajęte. Dla zainteresowanych imprezą koszt wpisowego: Extreme, Adventure – 400 zł, Gość – 450 zł.

Panie będą rywalizować ze sobą w klasach podzielonych na: Extreme – dla doświadczonych załóg, Adventure – tu spotkamy panie, które debiutują w świecie offroad’u oraz Gość – czyli coś nietypowego, do załogi może należeć mężczyzna jako pilot. Jest to jedyna klasa, w której możemy spotkać pana, reszta jest zdominowana kobietami. Zresztą, nie na darmo impreza nazywa się Women’s Challenge 4×4. Osobno klasyfikowane są pojazdy UTV, a zawodniczki mają obowiązek zapinania pasów na trasie oraz ubierania kasku.

Jednak, nie będzie to tylko rajd. 21 czerwca odbędzie się Family Offroad Day, czyli impreza mająca na celu wciągnięcie większej ilości osób w nasz błotny świat. Będą wystawy sprzętu zawodniczek, będzie można zagłębić się w błotnym świecie, posłuchać kobiecych rad w terenie i brać udział w konkurach. Wisienką na torcie tego dnia będzie “Future Offroad”, czyli przyszłość w terenie. Wystawa aut, quadów itp. w stu procentach elektrycznych i przystosowanych do trudnego terenu. Impreza odbędzie się na rynku w Wiśle od godz. 12:00 do 18:00.

Następnego dnia, czyli upragnionego 22 czerwca zaczniemy od zapisów i badań technicznych. O godzinie 9:30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie i prezentacja załóg. Przejazd na tor off-road’owy “Pod Piramidą” zaplanowany jest na godz. 11.00, a od 12:00 do 19:00 będziemy mogli podziwiać zmagania zawodniczek na torze i odcinkach specjalnych. Jednak nie liczcie na szybkie ogłoszenie wyników. Organizatorzy potrzymają Was w napięciu do dnia następnego. W niedzielę zostaną rozdane nagrody i odbędzie się kobiece spotkanie motywacyjne “Siła Pasji”.

Paniom nieodzownie będą kibicowali: burmistrz miasta Wisła Tomasz Bujok oraz 3-ktony Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. A wszystko to za sprawą dziennikarki TVN Turbo – Dagmary Kowalczyk. Skąd taki pomysł? Daleko by szukać – z Malezji, gdzie Nurin Red organizowała “Shemud 4×4”. W taki sposób zrodził się pomysł w głowie Pani Dagmary o polskim Women’s Challenge 4×4. Ideą imprezy jest wciąganie w świat off-road’u coraz większej liczby kobiet oraz miejsca gdzie w miłej atmosferze mogą rozwijać swoją pasję.

Women Offroad 4x4

Fot. Breslau Poland Rally

Jak dla mnie, organizacja takiego rajdu to strzał w dziesiątkę. Zapewne impreza z każdym rokiem będzie przyciągać coraz większe rzesze off-roaderek. Tutaj nikt nie będzie nas dyskryminował, że jesteśmy kobietami i pchamy się w “męskie sporty” co niestety się zdarza… To nasza off-roadowa oaza. Mam nadzieję, że kiedyś sama będę mogła wziąć udział w jakiejś edycji lub kibicować na trasie, bo to takie moje małe marzenie. A co Wy sądzicie o Women’s Challenge? Może ktoś był i chętnie opowie jak było?

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama