Czego szukasz?

Formuła E

Formuła E przyjeżdża na płytę berlińskiego lotniska Tempelhof

Już w ten weekend kierowcy Formuły E wraz z serią towarzyszącą, Jaguar I-Pace eTrophy, będą się zmagać na płycie byłego lotniska w berlińskiej dzielnicy Tempelhof. Możemy śmiało nazwać tę rundę naszym domowym wyścigiem, nie rywalizują zawodnicy i zespoły z Polski, ale nie ma obecnie wyścigu, który byłby bliżej naszego kraju.

ePrix Berlin 2018 | Daniel Abt
Fot/ LAT / Formula E - ePrix Berlin 2018 - Ant winner

Nie będzie żadnych zmian w stawce Formuły E, ale będzie widoczna inna – w Berlinie po raz pierwszy na torze pojawi się nowy Safety Car. Bruno Correia nie będzie już jeździł BMW i8 w nadwoziu coupe, a roadster. A co jak będzie padać? Hmm… to najprawdopodobniej zmoknie troszkę. Kierowcą VIP w pucharze Jaguara będzie Jens Dralle, który ostatnio startuje w wyścigach długodystansowych na Nurburgringu.

Ostatnim zwycięstwem w Monako Jean-Eric Vergne zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw, ale nie może spocząć na laurach. Mieliśmy już sytuację w przeszłości, gdy w sezonie 2016/17 Sebastien Buemi opuścił dwie rundy w Nowym Jorku by się ścigać w ramach serii FIA WEC (nastąpiła kolizja terminów) i nie był w stanie utrzymać prowadzenia w klasyfikacji – tytuł powędrował w ręce Lucasa di Grassiego. Oczywiście były kierowca Toro Rosso w F1 będzie obecny w Niemczech, w Berlinie musi dać z siebie wszystko i zdobyć jak najwięcej punktów jeśli poważnie myśli o drugim tytule mistrza (Vergne zdobył mistrzostwo w zeszłym sezonie i ma wielkie szanse je obronić).

Rywale nie będą odpuszczać, a w szczególności kierowcy, dla których będzie to domowy wyścig – a jest ich aż czterech. Andre Lotterer ciągle chce wygrać swój pierwszy wyścig, Pascal Wehrlein na pewno w pamięci ma pogoń w Monako oraz odebrane na ostatnich metrach zwycięstwo w Meksyku. A jak reszta? Daniel Abt rok temu właśnie na tym torze zdobył co się dało, z pełnym dorobkiem punktów opuścił tor… w kierunku kebaba , którym zajadał się jeszcze rankiem spotkany przez Allana McNisha – szefa zespołu. Ostatnim jest Max Guenther, ostatni weekend mu nie poszedł najlepiej, ale za to w Paryżu zaskoczył wszystkich i zanosi się na to, że pozostanie w Dragonie już do końca sezonu.

 

Matematyczne szanse na tytuł ma każdy z kierowców. Szykuje się nam ciekawa jak zawsze rywalizacja na betonowych płytach lotniska Tempelhof. Właśnie, skoro mowa o nich to niektórzy kierowcy będą mieli pierwszy raz okazję się ścigać po tego typu nawierzchni, co może im przysporzyć niemałych problemów.

Harmonogram transmisji

Piątek
1. sesja treningowa – 15:25 (Facebook i YouTube)
2. sesja treningowa – 17:55 (Facebook i YouTube)

Sobota
Kwalifikacje – 9:00 (Eurosport)
E-Prix – 12:45 (Eurosport)

Jeśli ktoś w weekend nie będzie mógł znaleźć czasu, to dobrą okazją na nadrobienie zaległości są przyszłotygodniowe skróty (puszczane codziennie) na kanale Motowizja.

Tak było rok temu…

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama