Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Samochód jest Twoim narzędziem pracy? Sprawdź, czy samo OC wystarczy

Jesteś przedstawicielem handlowym, dostawcą, taksówkarzem lub kierowcą Ubera? A może przewozisz ludzi albo przedmioty? Koniecznie sprawdź, jakie ubezpieczenie przyda Ci się na drodze. Zapewnij sobie i innym – zwłaszcza swoim pasażerom – jak najlepszą ochronę. Chroń również pojazd, czyli kluczowe narzędzie codziennej pracy. Zobacz, gdzie zakupić OC i dodatkowe polisy najtaniej!

Opublikowano

w dniu

Samochód narzędzie pracy
Artykuł sponsorowany

Kwestia przeznaczenia auta a cena polisy komunikacyjnej

Przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza lub podanie danych dotyczących właściciela pojazdu, jak również samego auta. To na ich podstawie przyznane zostaną Ci zniżki i zwyżki.

Jedną z kwestii branych pod uwagę przy wyliczaniu ceny składki ubezpieczenia jest sposób użytkowania auta lub rodzaj użytkownika. Możesz zaznaczyć następujące opcje: użytek własny, taxi lub inny przewóz osób, nauka jazdy, przewóz towarów, wynajem, pojazd demonstracyjny, pojazd zastępczy, karetka lub radiowóz, rajdy bądź wyścigi, przewóz towarów niebezpiecznych. To przykłady wzięte z formularza w kalkulatorze OC/AC: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-oc-ac/.

Korzystną cenę otrzymasz w przypadku auta na użytek własny. Z kolei za ochronę samochodu używanego zarobkowo zapłacisz więcej. Ciekawostkę stanowi fakt, że nie we wszystkich towarzystwach kierowcy Ubera traktowani są tak, jak taksówkarze. Czasem mogą uzyskać ofertę standardową, przygotowaną dla właścicieli prywatnych.

Samochód narzędzie pracy

OC+AC, a może pełen pakiet?

W świetle prawa jesteś zobowiązany do wykupienia tylko jednego rodzaju ubezpieczenia – jest nim OC. Jednak kiedy samochód stanowi Twoje narzędzie pracy, a bez niego nie mógłbyś wykonywać czynności zawodowych, powinieneś pomyśleć nad rozszerzeniem OC o autocasco (AC). Jeśli dojdzie do awarii części, kolizji z Twojej winy, zniszczenia przez siły natury (ogień, wodę) lub kradzieży, otrzymasz odszkodowanie, a na czas naprawy zniszczeń czy odzyskania pojazdu zyskasz auto zastępcze.

Z kolei w zawodach związanych z przewozem ludzi – np. kierowca autobusu, taksówkarz, kierowca Ubera – korzystne będzie rozszerzenie OC także o NNW, czyli ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków. W razie wypadku z Twojej winy lub nie Ty i pasażerowie otrzymacie odszkodowanie wyliczone z sumy ubezpieczenia na podstawie rozległości doznanych obrażeń.

Samochód narzędzie pracy

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia dla zawodowych kierowców?

Polecamy Ci skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych. W formularzu wskażesz, jakie polisy Ci interesują: samo OC, a może pakiet OC+AC+NNW? Zaznaczysz też, jakim rodzajem użytkownika jesteś i do czego służy Twój samochód.

Na wygenerowanej liście polis znajdziesz oferty poukładane od najtańszej i o najmniejszym zakresie do najdroższej i kompleksowej. Zapoznaj się ze szczegółami wybranych i sprawdź, jakie przypisano im sumy ubezpieczeń (suma gwarancyjna OC jest zawsze taka sama, lecz sumy ubezpieczeń dodatkowych mogą się różnić). Zwróć też uwagę na atrakcyjne dodatki: ochronę zniżek, ubezpieczenie opon, darmową Zieloną Kartę czy Bezpośrednią Likwidację Szkód.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama