Ultratriathlonista Robert Karaś pierwszym partnerem marki Cupra
Nasze social media

Biznes

Ultratriathlonista Robert Karaś pierwszym partnerem marki Cupra

Przepłynąć bez przerwy ponad 11 km, przejechać rowerem dystans między Gdynią i Rzeszowem, a na koniec przebiec 126 km. Niemożliwe? Nie dla Roberta Karasia, który ustanowił rekord świata w potrójnym Ironmanie. W jego pasji towarzyszy mu Cupra. Ultratriathlonista został pierwszym polskim partnerem hiszpańskiej marki samochodów o sportowym charakterze.

Opublikowano

w dniu

Robert Karaś - Cupra
źródło inf./fot.: Seat

Przebycie o własnych siłach całościowego dystansu 678 km zajęło Robertowi Karasiowi 30 godzin 48 minut i 57 sekund. Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata na dystansie potrójnego Ironmana nie było jednak pierwszym sukcesem w historii młodego elblążanina. Sportowiec nosi także tytuł światowego rekordzisty w podwójnym Ironmanie, podczas którego pokonuje się 7,6 km w wodzie, 360 km rowerem i 84,4 km biegnąc. W maju tego roku Karaś poprawił z kolei rekord Polski w triathlonie, przemierzając po kolei 3,8 km, 180 km i 42,2 km w jedyne 8 godzin 13 minut i 41 sekund.

Partner w sportowych osiągach

Dokonania Roberta Karasia, wymagające pasji i wytrwałości, wpisują się w wartości Cupry, hiszpańskiej marki samochodów, która zaczęła towarzyszyć polskiemu ultratriathloniście. W lutym 2018 roku Cupra, istniejąca wcześniej jako wersja wyposażenia sportowych wersji Seatów, zadebiutowała jako samodzielna marka, skierowana do miłośników wyrafinowania i sportowych osiągów. Jej twórcy zapewniają, że Cupra stanie się partnerem dla osób poszukujących w życiu autentycznych, silnych doświadczeń. Samochody z dynamicznym logo na masce zaprojektowane są, by towarzyszyć kierowcy w spełnianiu jego pasji.

By podkreślić nowy etap w historii marki, Cupra zaprosiła do wspólnego projektu osoby, które pozostają wierne swoim zamiłowaniom. Pierwszy ogłoszony partner, Robert Karaś, uczynił ze swojej pasji sposób na życie, zdobywając uznanie w świecie sportu.

Udział w każdych zawodach traktuję bardzo poważnie – opisuje swoją pracę Robert Karaś. – Gdy staję na linii startu, chcę zawalczyć o zwycięstwo. Biorę udział w Ironmanach nie tylko po to, by zdobyć tytuł czy rozgłos, ale aby znowu pokonać siebie. Wymagam wiele od siebie, ale i od mojego otoczenia. By osiągać jak najlepsze wyniki, muszę mieć przy sobie to, co jakościowe, bezkompromisowe i efektywne.

Sportowe emocje podczas jazdy

Robert Karaś odebrał kluczyki do Cupry Ateca w kolorze Nevada White, pierwszego modelu hiszpańskiej marki. Pojazd posiada silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM, napęd na cztery koła oraz 7-biegową skrzynię DSG. Cupra osiąga pierwszą setkę już w 5,2 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 247 km/h.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama