Connect with us

GUMBO – czyli off-road’owa aplikacja na smartfona

Wyobraźcie sobie, że wybieracie się na rodzinną wyprawę po Polsce. Szykujecie swoją terenówkę na wyjazd, bo przecież nie obejdzie się bez zabawy w błocie w innym zakątku świata. Tak jest najciekawiej! Swój teren znasz już na pamięć… ale gdzie pojechać żeby nie było problemów z policją w obcym miejscu? Kto Cię uratuje jeśli jednak się nie wyjedzie? W takich momentach “życie” ratować ma aplikacja GUMBO.

Opublikowano

w dniu

Aplikacja GUMBO
GUMBO

Ostatnio w sieci pojawiało się nieco informacji o GUMBO – off-road’owej aplikacji dla smartfonów. Kto wpadł na tak interesujący pomysł? Oczywiście jak sama nazwa wskazuje firma GUMBO, a stoją za nią: Marek Sontag – programista, Marcin Kasperek – pomysłodawca, designer oraz KLARstudio.pl – agencja kreatywna. Wszystkie strony mają już kilka innych projektów, więc na pewno wiedzą co robią.

Aplikacja ma być dostępna do końca wakacji. Jej wersja będzie oczywiście obsługiwana przez systemy Android, jak i iOS. Celem GUMBO są m.in. promowanie legalnego off-roadu, pomoc w razie wypadku czy poprawienie naszą komunikację i wiele innych.

Co znajdziemy w aplikacji?
  1. Własny Profil – zakładając konto nie wymyślamy tylko nazwy i hasła, jest to coś jak Facebook. Podajemy dane na swój temat oraz auta. Wgrywamy zdjęcie profilowe i jak proszą autorzy, aktualizujemy informacje na naszym profilu. Będą one potrzebne np. do wezwania pomocy.
  2. Intercom – główne miejsce komunikacji, tu wyświetlają się posty innych użytkowników oraz wezwania pomocy. Tutaj wrzucamy fotki z naszych podróży, nowe modyfikacje w aucie, radzicie się co do różnych rzeczy.
  3. Komentarze – możliwość interakcji z innymi użytkownikami. Możemy publikować posty, komentować, lajkować, udostępniać itd. Czyli to, co znamy z Facebooka. Autorzy zachęcają do aktywnych dyskusji.
  4. Klinometr/Metromierz – chyba każdy posiada dodatkową aplikację w telefonie lub kolejną duperelę w aucie w postaci metromierza. Albo to zleci na podłogę i się popsuje, albo zajmuję niezbędną pamięć w telefonie. Teraz nie będziecie mieli tego problemu. GUMBO posiada w sobie systemy do mierzenia trasy oraz kątów pionowych.
  5. Trasy – będziecie mogli dzielić się z innym użytkownikami swoimi trasami. Będą one w 100% legalne i pięknie oznaczone na mapie. Gdzie pojedziecie na wakacje tam pobawicie się obcym terenie bez problemu z łamaniem prawa. Czy to nie jest piękne?
  6. Wzywanie pomocy – moim zdaniem najważniejszy punkt aplikacji. Logiczne jest, że jeśli zakopiemy się na swoim terenie pomoc szybko znajdziemy. Dużo trudniej będzie na drugim końcu świata jednak GUMBO ma nam to ułatwić. Po wezwaniu pomocy informacja pojawi się u użytkowników z danego rejonu. Jeśli zgodzą się na pomoc, aplikacja udostępnia Wam wasze numery telefonów, abyście mogli wszystko dogadać.

Jak widać świat off-roadu rozwija się coraz szybciej. Może niedługo auto będzie za nas wyjeżdżać z bagna? Nie… to by już nie był prawdziwy off-road. A co wy myślicie o takiej inicjatywie? Przetestujecie aplikację? Ja na pewno sprawdzę jej możliwości. Jeśli podoba się Wam pomysł i chcielibyście wesprzeć powstawanie GUMBO, to na stronie https://zrzutka.pl/ks5kaw możecie przekazać swój datek.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama