Czego szukasz?

Samochody

Alpine A110S – dodatkowy zastrzyk mocy

Sportowy charakter A110S podkreślają wyrafinowane elementy stylistyczne. Większa moc i specyficzna konfiguracja zawieszenia.

Alpine A110S (2019)
Alpine A110S (2019)

Alpine A110S to najnowszy model w gamie lekkich samochodów sportowych. Typowe dla francuskiej marki intensywne wrażenia z jazdy połączone z komfortem użytkowania na co dzień. 

Zdecydowanie sportowy charakter i asertywna stylistyka – model A110S dołącza w gamie Alpine do A110 Pure i A110 Légende. A110S to lekkie coupe o dużej mocy silnika, z precyzyjnym układem jezdnym i dopracowanymi elementami konstrukcyjnymi. Model został zaprojektowany w sposób, który zapewnia precyzyjną reakcję na zmianę toru jazdy i doskonałą stabilność przy dużych prędkościach.

Wewnątrz i na zewnątrz zwraca uwagę wyrafinowaną stylistyką i wysokiej klasy materiałami, takimi jak włókno węglowe i tapicerka Dinamica, które podkreślają sportowy charakter samochodu. Alpine A110S jest typowym Alpine – dwumiejscowym samochodem sportowym z umieszczonym centralnie silnikiem, który rozwija moc 292 KM przy masie pojazdu 1114 kg. Jazda tym modelem dostarcza wrażeń przy każdej prędkości. Jednocześnie samochód jest komfortowy w codziennym użytkowaniu. A110S jest łatwy i niewymagający w prowadzeniu. Odpowiada to najważniejszym założeniom serii Alpine – lekkich, kompaktowych i zwinnych samochodów o wysokich osiągach.

Poprawie uległy również osiągi. Alpine A110S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 s (o 0,1 s lepiej niż w zwykłym A110). Prędkość maksymalna wzrosła natomiast do 260 km/h (o 10 km/h). Standardowo samochód otrzymał hamulce Brembo z przednimi tarczami o średnicy 320 mm.

Pierwsze samochody pojawią się w salonach w październiku. Dostawy rozpoczną się przed końcem roku. Sébastien Erphelin, dyrektor Alpine, komentuje: „A110S zapewnia intensywne wrażenia z jazdy, typowe dla serii Alpine. Od samego początku zamierzaliśmy oferować różne wersje A110, każdą z nich z indywidualnymi właściwościami jezdnymi i przeznaczeniem. Podobnie jak inne wersje A110 samochód jest łatwy w prowadzeniu i w codziennym użytkowaniu. A110S jest również przyjazne dla wszystkich kierowców, niezależnie od poziomu umiejętności”.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama