Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Williams i Kubica z najszybszym pit-stopem podczas wyścigu o GP Austrii

Williams nie zdobył w tym sezonie jeszcze ani jednego punktu na torze (i nie zanosi się na to w najbliższym czasie), ale w szybkości pit-stopów jest jednym z najlepszych. W Austrii mechanicy brytyjskiej stajni po raz kolejny byli najlepsi właśnie w tym elemencie.

Mechanicy Williamsa podczas pit-stopu - GP Francji 2019
Robert Kubica (POL) Williams Racing FW42 makes a pit stop. French Grand Prix, Sunday 23rd June 2019. Paul Ricard, France.

Kiedy na dziewiętnastym okrążeniu Robert Kubica zjeżdżał na zmianę opon, można było być przekonanym, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Sam George Russell powiedział niedawno, że mechanicy Williamsa są w tej chwili najlepszymi przedstawicielami zespołu. Przypominają oni, że słynna brytyjska stajnia to nie „banda idiotów”. 

Pit-stop Polaka trwał minimalnie ponad 2 sekundy i został najszybszym podczas ścigania się w Austrii. Na drugim biegunie znalazł się Lewis Hamilton – jego postój u mechaników związany także z wymianą przedniego skrzydła ciągnął się ponad jedenaście sekund. Nie popisali się także mechanicy Scuderii Ferrari i Toro Rosso – pit-stopy Sebastiana Vettela i Daniila Kvyata trwały ponad sześć sekund.

Najszybsze pit-stopy – GP Austrii 2019

Najszybsze pit-stopy - GP Austrii 2019

W kontekście całego sezonu rywalizacji sponsorowanej przez firmę kurierską DHL, mechanicy Williamsa są na drugim miejscu tej ciekawej klasyfikacji. Do końca sezonu pozostało jednak jeszcze wiele wyścigów, więc ich mistrzostwo w tym aspekcie jest jak najbardziej możliwe.

Umówmy się, nie jest to najważniejsza klasyfikacja sezonu – ba, nie jest ona nawet ważna, ale z całą pewnością w pewnych kręgach jest prestiżowa.

Najsłabiej radzą sobie mechanicy Haasa (pamiętacie początek sezonu 2018?) oraz Racing Point. Co ciekawe, mechanicy amerykańskiego zespołu mają w tym zestawieniu dokładnie tyle samo punktów co jego kierowcy w sportowej klasyfikacji. 

Klasyfikacja konstruktorów – najszybsze pit-stopy w 2019 roku

PozycjaZespółPunkty
1.Aston Martin Red Bull Racing223
2.ROKiT Williams Racing173
3.Scuderia Ferrari166
4.McLaren142
5.Mercedes AMG Petronas Motorsport89
6.Scuderia Toro Rosso46
7.Renault34
8.Alfa Romeo Racing17
9.Haas16
10.SportPesa Racing Point3

Co ciekawe, z dziesięciu najszybszych pit-stopów w tym sezonie, pierwsze cztery należą właśnie do Williamsa i Roberta Kubicy. Polak z pewnością wolałby, żeby inne rzeczy w stajni z Grove funkcjonowały znacznie lepiej, ale do mechaników nie może mieć zastrzeżeń.

TOP 10 najszybszych pit-stopów w 2019 roku

PozycjaZespółKierowcaWyścigCzas (s)
1.ROKiT Williams RacingRobert KubicaGP Francji1.97
2.ROKiT Williams RacingRobert KubicaGP Kanady2.00
3.ROKiT Williams RacingRobert KubicaGP Austrii2.02
4.ROKiT Williams RacingRobert KubicaGP Monako2.07
5.McLarenCarlos SainzGP Hiszpanii2.07
6.Scuderia FerrariSebastian VettelGP Hiszpanii2.08
7.Aston Martin Red Bull RacingMax VerstappenGP Austrii2.09
8.McLarenLando NorrisGP Hiszpanii2.14
9.Aston Martin Red Bull RacingMax VerstappenGP Chin2.15
10.Scuderia FerrariCharles LeclercGP Hiszpanii2.15

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama