Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Carsharing – poruszaj się po Warszawie wygodnie

Włodarze Warszawy od wielu lat podejmują działania mające na celu ograniczenie liczby samochodów na ulicach. Alternatywą dla transportu publicznego jest carsharing. Czym jest carsharing? Jakie korzyści płyną z wypożyczenia samochodu na minuty?

Opublikowano

w dniu

Panek Car Sharing - Toyota
Artykuł sponsorowany

Czym jest carsharing?

Carsharing to system wspólnego użytkowania samochodów osobowych. Pomysł nie jest nowy – po raz pierwszy współużytkowanie pojazdów zostało wdrożone w latach 50. ubiegłego wieku w Zurychu. Wówczas jednak pomysł nie przyjął się na szeroką skalę. Aktualnie idea carsharingu jest szczególnie intensywnie rozwijana w Europie Zachodniej. Od pewnego czasu z samochodów wypożyczanych na minuty mogą skorzystać również mieszkańcy Warszawy.

Pomysł carsharingu opiera się o wykorzystanie coraz silniejszego trendu dzielenia się rzeczami zamiast ich posiadania. Warto też zwrócić uwagę na zmianę preferencji klientów – zwłaszcza młodzi kierowcy szukają rozwiązań, dzięki którym unikną stałych kosztów związanych z faktem zakupu i utrzymania pojazdu. Właśnie dlatego auta na minuty w Warszawie cieszą się coraz większą popularnością.

Dlaczego auta na minuty w Warszawie to dobry pomysł?

Warszawa jest jednym z największych miast w Polsce. Mimo dobrze rozwiniętego transportu publicznego, bywają sytuacje, gdy poruszanie się samochodem jest najwygodniejsze. Niestety, na co dzień kierowcy muszą zmierzyć się z wieloma utrudnieniami – zakorkowanymi ulicami i brakiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych. W takiej sytuacji auta na minuty w Warszawie są idealnym rozwiązaniem.

Auta na minuty w Warszawie oferuje firma Panek CS. Klienci mogą wynająć samochód na dowolny okres, korzystając ze specjalnej aplikacji mobilnej. Dzięki temu, że jest ona intuicyjna w obsłudze, to wypożyczenie pojazdu jest niezwykle łatwe i szybkie.

Na kierowców korzystających z propozycji firmy Panek CS czekają m.in. specjalne miejsca postojowe. Są one rozlokowane w różnych częściach Warszawy. Przykładowo dedykowane pojazdom dostępnym w opcji carsharingu miejsca parkingowe znajdują się na lotniskach Okęcie i Modlin, przy budynku Empark (Mordor), w Galerii Mokotów czy przy biurowcu Aeropark Business Center. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność poszukiwania wolnego miejsca parkingowego.

Płać tylko wówczas, gdy korzystasz

Niewątpliwą zaletą carsharingu jest jego elastyczność – samochód można wypożyczyć niezależnie od godziny, a dodatkowo kierowca płaci wyłącznie za czas jego użytkowania. Ceny są przy tym przystępne. Ile trzeba zapłacić za auta na minuty w Warszawie?

Operator floty firma Panek CS uzależnia wysokość opłat od modelu pojazdu. Przykładowo minuta jazdy pojazdem Toyota Yaris kosztuje 0,50 gr, a za każdy przejechany kilometr kierowca zapłaci 0,80 gr. Wysokość opłat można obniżyć, decydując się na subskrypcję. Aktualny cennik dostępny jest na stronie internetowej firmy Panek CS.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama