Citroën sprzedał już 200 000 egzemplarzy modelu C3 Aircross
Nasze social media

Biznes

Citroën sprzedał już 200 000 egzemplarzy modelu C3 Aircross

Dwadzieścia miesięcy od momentu wprowadzenia na rynek sprzedano już 200 000 kompaktowych SUV-ów Citroëna C3 Aircross.

Opublikowano

w dniu

Citroën C3 Aircross
źródło inf./fot.: Citroën

Z takim wynikiem model zajmuje drugie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów osobowych marki, trzecie w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie we Francji i szóste w Europie*. Dzięki temu wnosi ogromny wkład w dynamikę handlową Citroëna, który odnotowuje najwyższy wzrost w grupie TOP 12 marek samochodowych w Europie*.

Kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross potwierdza swoją dynamikę handlową z wynikiem ponad 200 000 samochodów sprzedanych od momentu jego wprowadzenia na rynek w październiku 2017 r., z czego 60 000 od początku 2019 r. W Europie liczba zamówień na ten model wzrosła o 16% w stosunku do 5 pierwszych miesięcy 2018 r. Dzięki temu stał się on drugim pod względem sprzedaży samochodem osobowym Citroëna po C3. Ten wspaniały wynik zapewnia kompaktowemu SUV-owi Citroën C3 Aircross 3. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów w tej kategorii (segment B-SUV) we Francji i 6. w Europie*.

Model ten przyczynia się bezpośrednio do poprawy dynamiki handlowej Citroëna, który odnotowuje najwyższy wzrost w grupie TOP 12 marek samochodowych w Europie*.

Dzięki wyjątkowej stylistyce, z możliwością personalizacji oraz konfiguracji, a także 12 systemom wspomagania prowadzenia, kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross potwierdza swoją atrakcyjność, o czym świadczy bogaty mix sprzedaży:
• 55% zamówień dotyczy wersji z bogatym wyposażeniem (wersja Shine)
• 40% zamówień uwzględnia jeden z 4 opcjonalnych poziomów wykończenia wnętrza
• 40% zamówień uwzględnia dach w kontrastowym kolorze, a 24% – „Pakiet Kolor” (akcenty kolorystycznena relingach dachowych, szyby boczne z tyłu z efektem żaluzji, osłony lusterek bocznych i obramowania reflektorów).**

* Dane dotyczą samochodów zarejestrowanych w 30 krajach w Europie w I kwartale 2019.
** Dane dotyczą rynku polskiego

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama