Citroën Jumpy - nowa gama gotowa do wszelkich zastosowań
Nasze social media

Samochody

Citroën Jumpy – nowa gama gotowa do wszelkich zastosowań

Marka wierna hasłu „Inspired by Pro” odnowiła gamę Citroëna Jumpy, aby jeszcze bardziej efektywnie i skutecznie sprostać oczekiwaniom i wymaganiom klienta biznesowego.

Opublikowano

w dniu

Citroën Jumpy (2019)
źródło inf./fot.: Citroën

Citroën – coraz silniejsza pozycja na rynku lekkich samochodów dostawczych

Citroën zawsze był pionierem w segmencie lekkich samochodów dostawczych z takimi kultowymi modelami jak Type H i 2CV w wersji furgon. Segment LCV ma dla marki kluczowe znaczenie.

Dzięki odnowionej gamie samochodów osobowych i dostawczych, Citroën odnotował w 2018 roku najwyższy wolumen sprzedaży w ciągu ostatnich siedmiu lat. Zwiększył również udział w rynku. Marka znacznie umocniła pozycję na rynku samochodów dostawczych, odnotowując wzrost o 3,5%, powyżej poziomu rynku wynoszącego 3,0%, i zapewniła sobie udział rynkowy na poziomie 9,5%. W rezultacie Citroën awansował o jedną pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się marek w Europie i dołączył do pierwszej piątki.

Do takiego tempa wzrostu przyczyniły się spektakularne debiuty rynkowe w Europie, w tym premiery następujących modeli:
Jumpy/SpaceTourer – ponad 140.000 sprzedanych egzemplarzy od premiery rynkowej w 2016 r., w tym ponad 60.000 sztuk w 2018 r.
Nowy Berlingo Van/Berlingo – od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu 2018 r. model sprzedał się już w 50.000 egzemplarzy, zdobywając pozycję lidera w segmencie LCV w Europie.

Citroën Jumpy (2019)

Citroën Jumpy (2019)

Citroën Jumpy przeznaczony do wszelkich zastosowań

Wierny nowemu hasłu marki dla samochodów dostawczych „Inspired by Pro”, Jumpy idzie w ślady nowego Citroëna Berlingo Van, aby lepiej spełniać oczekiwania klientów biznesowych.

Każda z pięciu wersji, zaprojektowana z myślą o przedstawicielach różnych zawodów, wyróżnia się określonymi cechami:

Wersja Worker przeznaczona jest dla klientów biznesowych, których działalność związana jest z dowozem sprzętu lub pracowników na place budowy, co często wiąże się z koniecznością manewrowania w trudnym terenie. Wersja Worker, dostępna w długości M i XL, została wyposażona w Pakiet Terenowy, który obejmuje zwiększony prześwit oraz osłonę pod silnikiem, dodatkowe 400 kg ładowności, co oznacza ładowność użytkową wynoszącą 1400 kg, a także system Grip Control, który zwiększa przyczepność. Dodatkowym elementem wyposażenia jest dwuosobowa kanapa pasażera.

Wersja Driver powstała z myślą o firmach i pracownikach, którzy spędzają za kierownicą długie godziny, realizując dostawy w mieście i poza nim. Dla podniesienia jakości i komfortu w codziennym użytkowaniu w wersji Driver wyciszono kabinę i zastosowano systemy wspomagania jazdy. Wersja dostępna w długości M i XL została wyposażona w elektrycznie składane lusterka boczne, światła przeciwmgłowe, wspomaganie parkowania z czujnikami z przodu i z tyłu oraz system monitorowania martwego pola. Ponadto wersja zawiera Pakiet Bezpieczeństwa 1 (system monitorowania pasa ruchu, monitoring koncentracji kierowcy – Driver Attention Alert, system automatycznego przełączania świateł mijania i drogowych, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości oraz nawigację Citroën Connect Radio, która współpracuje z 7-calowym ekranem dotykowym).

Kolejną nowością w gamie Jumpy jest wersja City Van przeznaczona głównie dla klientów, którzy poruszają się po mieście. Dzięki kompaktowemu nadwoziu samochód zwinnie lawiruje w ruchu ulicznym, a dodatkowym udogodnieniem w jeździe po mieście będzie funkcja zdalnego dostępu i uruchamiania samochodu, system monitorowania martwego pola oraz światła przeciwmgłowe. Parkowanie będzie o wiele łatwiejsze dzięki czujnikom parkowania z przodu i z tyłu, kamerze cofania z funkcją Top Rear Vision, która zapewnia obraz 180° z tyłu samochodu, a także elektrycznie składanym lusterkom zewnętrznym. Citroën Jumpy Van dodatkowo może być wyposażony w nawigację Connect Navi, która współpracuje z 7-calowym dotykowym ekranem. City Van dostępny jest w wersji XS o długości 4,60 m i objętości ładunkowej do 5,1 m3, oferując najlepszy stosunek ładowności do wymiarów zewnętrznych. W Polsce wersja ta jest dostępna na specjalne zamówienia.

Wszechstronna wersja flagowa Club z możliwością personalizacji została wyposażona w klimatyzację manualną, system audio RDS MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth oraz gniazdo USB, Pakiet Widoczność (automatyczny włącznik reflektorów, automatyczne wycieraczki i czujnik deszczu) oraz Pakiet Akustyczny.

Wersja podstawowa Control, która jest oferowana w atrakcyjnej cenie została wyposażona w centralny zamek, sekwencyjnie podnoszone szyby boczne sterowane elektrycznie, lusterka boczne sterowane elektrycznie z funkcją odszraniania, tempomat oraz system wspomagania ruszania na wzniesieniu.

Citroën Jumpy (2019)

Citroën Jumpy (2019)

Citroën Jumpy został zaprojektowany zgodnie z programem Advanced Comfort skierowanym do szerokiej rzeszy użytkowników biznesowych (osób prowadzących działalność gospodarczą, branży budowlanej, przewozowej, usługowej). Citroën Jumpy oferuje klientom komfort jazdy i komfort życia. Idący z duchem czasu i przygotowany do wszelkich zastosowań, Citroën Jumpy zapewnia dynamiczne zachowanie na drodze, większą przyjemność z jazdy i optymalne koszty eksploatacji.

Dopełnieniem są silniki najnowszej generacji, zgodne z normą Euro 6.2, wysoce wydajne pod względem zużycia paliwa i emisji CO2: BlueHDi 100 S&S z 6-biegową skrzynią manualną, BlueHDi 120 S&S z 6-biegową skrzynią manualną, BlueHDi 150 S&S z 6-biegową skrzynią manualną i BlueHDi 180 S&S z automatyczną skrzynią EAT8.

Pełen cennik możecie znaleźć tutaj: Citroën Jumpy – cennik czerwiec 2019.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama