Peter Schäfer prezesem zarządu Porsche Engineering - motohigh.pl
Nasze social media

Biznes

Peter Schäfer prezesem zarządu Porsche Engineering

Zmiana na szczycie: 1 lipca 2019 r. Peter Schäfer został prezesem zarządu Porsche Engineering – międzynarodowego dostawcy usług inżynierskich z siedzibą w Weissach.

Opublikowano

w dniu

Peter Schäfer - Porsche Engineering
źródło inf./fot.: Porsche

Zastąpił na tym stanowisku Maltego Radmanna, który prezesował zarządowi od 2009 r. Radmann w znaczącym stopniu ukształtował pomyślny rozwój firmy. Dyrektorem technicznym w zarządzie pozostaje Dirk Lappe, pełniący swoją funkcję od 2009 r.

„Peter Schäfer obejmuje przewodnictwo w zarządzie Porsche Engineering jako wybitny strateg z doskonałą siecią kontaktów i sprawdzoną wiedzą techniczną” – mówi Michael Steiner, członek zarządu Porsche AG ds. badań i rozwoju oraz przewodniczący Komitetu Akcjonariuszy Porsche Engineering. Peter Schäfer, który przed rokiem został członkiem zarządu, skończył studia na kierunku inżynierii mechanicznej, a później doktoryzował się w tej dziedzinie na Uniwersytecie w Stuttgarcie. Następnie pracował nad rozwojem podwozi dla Forda i Volkswagen AG. W 2003 r. przeszedł do Porsche Group, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprezesa ds. rozwoju kompletnych pojazdów, a w latach 2004-2009 był dyrektorem zarządzającym Porsche Engineering. „Potrzeba innowacyjnych rozwiązań dla rozwoju pojazdu przyszłości jest (dziś) większa niż kiedykolwiek wcześniej” – wyjaśnia Steiner. „Porsche Engineering jest do tego dobrze przygotowane – zarówno pod względem personelu, jak i kompetencji”.

Malte Radmann opuści Porsche Engineering 31 lipca 2019 r. i przejdzie na emeryturę. „Mamy u Maltego Radmanna ogromny dług wdzięczności” – kontynuował Steiner. „To on jest autorem historii niezwykłego sukcesu Porsche Engineering. Pod jego kierownictwem firma osiągnęła znaczący wzrost, z powodzeniem rozwijała się na arenie międzynarodowej i konsekwentnie angażowała się w kwestie przyszłości” – dodał Steiner. Pomijając realizację zadań związanych z rozwojem tradycyjnych pojazdów, w ramach prac kontraktowych dla klientów firma poszerza działalność w dynamicznie rosnących obszarach tworzenia funkcji i oprogramowania oraz prowadzenia testów. W tym celu podczas kadencji Radmanna założono filie Porsche Engineering w Szanghaju i Klużu-Napoce (Rumunia), rozbudowano oddział w Czechach, a centrum testowania pojazdów w Nardò (południowe Włochy) włączono do Porsche Group.

Porsche Engineering Group GmbH z siedzibą Weissach to międzynarodowy dostawca wysokiej klasy usług inżynierskich dla branży motoryzacyjnej i spółka w pełni zależna producenta samochodów sportowych Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG ze Stuttgartu. Charakter średniej wielkości firmy z południowo-zachodnich Niemiec z bogatą siecią kontaktów łączy się tu z doświadczeniem globalnej, odnoszącej sukcesy korporacji. Inżynierowie i programiści Porsche Engineering pracują nad nowymi, niekonwencjonalnymi pomysłami, które mogą znaleźć zastosowanie w samochodach, pojazdach i produktach przemysłowych. Na życzenie klientów opracowują szeroką gamę rozwiązań, a ich szczególny atut stanowi doświadczenie producenta samochodów sportowych Porsche. Projekty dla klientów są podstawą tożsamości firmy – i elementem wartości marki Porsche. Opinia publiczna nie wie o tym jednak zbyt wiele: Porsche Engineering działa zgodnie z polityką ścisłej poufności, tak aby zawsze z najwyższą starannością chronić strategie produktów oraz identyfikację marek swoich klientów.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama