Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła E

Andre Lotterer drugim kierowcą Porsche w sezonie 2019/20

Dziś z samego rana mistrzowski zespół – DS Techeetah ogłosił, iż rozwiązuje umowę z Andre Lottererem. Wszyscy byli w szoku, gdyż do tej pory Niemiec świetnie dogadywał się ze swoim kolegą z zespołu, Jean-Ericem Vergne.

Opublikowano

w dniu

Fot. Porsche

Szok i niedowierzanie nie było jednak tak wielkie jak mogłoby być, Andre Lotterer po prostu przechodzi do Porsche by u boku Neela Janiego walczyć o zwycięstwa w debiutującym zespole. Niektórzy śmieją się, iż to był jeden z najgorzej trzymanych sekretów transferowych.

Lotterer jest kierowcą fabrycznym Porsche od 2017 roku, a od sezonu 2017/18 ściga się w Formule E. Miniony sezon zakończył na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej, meldując się tam z dwoma zdobytymi podiami.

Swoją karierę rozpoczął jak większość kierowców – od kartingu. Po krótkim epizodzie w Europie i testach F1 w 2002 roku przeniósł się do Japonii, gdzie z sukcesami startował w lokalnych seriach. Po siedmiu latach wrócił na rodzimy kontynent, zasilając szereg stawki FIA WEC. W tejże serii zdobył raz tytuł mistrza świata, a trzykrotnie wygrał słynny 24h Le Mans. W 2014 r. wystartował w jednym wyścigu F1 w barwach Caterhama (GP Belgii 2014), pokazując przez cały weekend wyścigowy, że potrafi łatwo się przystosować do nowego samochodu.

Jestem częścią rodziny Porsche od 2017 roku i mam bardzo dużo świetnych wspomnień… – mówi Niemiec.

Przypomnijmy, sezon Formuły E rozpocznie się podwójną rundą w Arabii Saudyjskiej w dniach 22-23 listopada bieżącego roku.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama