Czego szukasz?

Formuła E

Brendon Hartley został kierowcą GEOX Dragon

Dwukrotny zwycięzca 24h Le Mans i były kierowca F1, Brendon Hartley, został dziś ogłoszony pierwszym kierowcą teamu GEOX Dragon na nadchodzący sezon 2019/20 w Formule E.

Fot. Porsche / Brendon Hartley

Amerykański zespół tym samym potwierdził, że nie utrzyma poprzedniego składu, w którym startowali Jose Maria Lopez oraz Maximilian Guenther. O ile przyszłość tego pierwszego w serii jest niepewna, o tyle Niemiec testował z BMWi Andretti i wygląda na to, że jest coraz bliżej dopięcia kontraktu.

Nowozelandzki kierowca nie kryje ekscytacji podjęciem się nowego wyzwania. Były kierowca Toro Rosso chwali serię za obecność torów ulicznych, które uwielbia.

Zawsze byłem fanem torów ulicznych i Formuła E ma najciekawsze z nich w kalendarzu. Razem z jednymi z najlepszych kierowców oraz producentami robi to niezwykle ekscytująca seria do ścigania się – powiedział Brendon Hartley.

Swoją karierę Hartley rozpoczął w 2002 roku i szybko udało mu się wybić. W wieku 18 lat został kierowcą testowym oraz rezerwowym Toro Rosso, a także ekipy „matki” – Red Bull Racing. Niedawno był etatowym kierowcą w zespole z Faenzy. W przeszłości odnosił sukcesy w wyścigach długodystansowych oraz miał okazję testować wraz z obecnie dominującym w F1 – Mercedesie.

Brendonowi nie jest obca Formuła E, gdyż brał aktywny udział w testach i rozwoju wraz z Porsche, gdzie niedawno został potwierdzony jego były kolega – również kierowca fabryczny Porsche – Andre Lotterer.

Kogo typujecie jako kolegę zespołowego dla „Kiwi”?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama